Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też oddałem stare radio do serwisu ale u mnie było wszystko słychać ale mnie nie słyszeli.

Wracając do tych szumów moich, potestowałem troche jak mi radził kolega na poprzedniej stronie, pojeździłem troche poza miastem i sam nie wiem...

Poza miastem odkręciłem zasięg na full, SQ na godzine 12 i było pięknie słychać rozmowę oddaloną mniej więcej o 7km. Jedynie u mnie w mieście takie szumy. Czy to możliwe że taki zestaw będzie taki czuły na zakłócenia ? (ML145 + M-tech Legend II)

SQ na 2 albo nawet 3 godzine. Zasięg na 9-10 godzine. Potestowałem na postoju i dmuchawa czy odpalony silnik raczej nie sieje. Jedynie mnie jeszcze zastanawia ten tuner TV z antenkami, może go odłącze na jakiś czas.

Być może to przez pobliską Hutę i elektrownie... Sam nie wiem...

Bat też ML145 swoje robi...

Chętnie bym popróbował jakiegoś dobrego radyjka dla porówania typu President ale juz trzeciego radyjka raczej nie kupie za szybko :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakbyś napisał skad jesteś to moze ktoś by pożyczył radio do testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię tego zrozumieć, no chyba łatwo sprawdzić czy i skąd masz zakłócenia?

Mówiono Ci jak masz to zrobić.

To na "którą godzinę" ustawisz pokrętła nie ma żadnego znaczenia, bo każde radio może być inaczej ustawione w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś napisał skad jesteś to moze ktoś by pożyczył radio do testów

Zawiercie i okolice.

Laguna, może i mówiono, ale ja mam krótko CB - nie wiem tak do końca to że szumi to "tylko troche szumi" czy duzo :grin: nie mam punktu odniesienia, dla mnie jako nowego użytkownika - no... szumi. :grin:

Jechałem dziś troche poza miastem i nic nie sieje. Czy takie zakłócenia - gdy coś zakłóca w aucie to będzie zakłócało cały czas czy nie ? Szumi strasznie tylko w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś napisał skad jesteś to moze ktoś by pożyczył radio do testów

Zawiercie i okolice.

Laguna, może i mówiono, ale ja mam krótko CB - nie wiem tak do końca to że szumi to "tylko troche szumi" czy duzo :grin: nie mam punktu odniesienia, dla mnie jako nowego użytkownika - no... szumi. :grin:

Jechałem dziś troche poza miastem i nic nie sieje. Czy takie zakłócenia - gdy coś zakłóca w aucie to będzie zakłócało cały czas czy nie ? Szumi strasznie tylko w mieście.

Jeśli przewijasz się w okolicach SO, SK to mogę Ci zaoferować Lafayette Venus dla porównania :wink:

CB radio to nie telefon, musi szumieć. Raz bardziej raz mniej, w zależności od wielu czynników na które jest bardzo czułe. Dłuższa antena też ma na to wpływ - dalej leci ale i więcej zbiera, przez co naraża na więcej tych różnych czynników, porównaj sobie na przykład poziom szumów w swojej okolicy w ciągu dnia i w nocy. Poza tym warunki zmieniają się cały czas. Raz bardzo czytelnie "dogadasz się" z mobilem który będzie 15km w linii prostej od Ciebie a raz szczytem czystej modulacji będzie mobil w zasięgu wzroku Twojej anteny (idealny przykład to droga 86 pomiędzy SO i SK w godzinach szczytu, wtedy na kanale 19 jest taka sieczka że masakra...), jeszcze innym razem na kanale 19 czytelniej będziesz odbierał stacje bazowe w Hiszpanii niż mobili kilka kilometrów od Ciebie :wink:

Zakłócenia z Twojego pojazdu też są różne. Wsiądź do auta i zanim cokolwiek zrobisz włącz radio i rozkręć wszystkie gały żeby zbierać wszystko, potem odpal silnik i porównaj czy szumy "zmieniają się", możesz też SQ ustawić na granicy szumów i potem odpalić silnik, jeśli zacznie szumieć to wiadomo że poziom tych szumów się zwiększył. Oczywiście możesz słyszeć (przy rozkręconym radiu) zakłócenia np. z rozrusznika przy odpalaniu, otwieranie okna czy spryskiwacze - to są takie charakterystyczne elementy. Wtedy będziesz miał jakieś rozeznanie czy samochód generuje jakieś zakłócenia (szumy) w Twoim radiu.

To tak mniej więcej na chłopski rozum postarałem się zobrazować Ci sprawę z radiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pojechałem dzisiaj do zaufanego serwisu cb ze swoim problemem. Zostawiłem tam radio i pojechałem do domu. Po godzinie dostałem telefon że radio już naprawione. Pojechałem po nie i okazało się że jakiś filtr w radiu był uszkodzony, został wymieniony na nowy i radio poskładane. Zamontowaliśmy na miejscu radio i znów coś nie halo. Gość wyciągnął radio i rozebrał w serwisie, co się okazało że znów filtr został uszkodzony. Więc zabrał się za antenę, rozkręcił ją i okazało się że w środku anteny jeden z dwóch przewodów został przerwany i co chwilkę się stykał z innymi co powodowało uszkadzanie filtra w radiu. Antena została naprawiona, filtr nowy został włożony po czym zamontowałem wszystko i wszystko wróciło do normy. Cały zabieg kosztował mnie 69 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bzdura :), pięknie zrobiono Ciebie w jajo.

Filtr p.cz. , który miałeś wymieniany nie ma nic wspólnego z anteną.

zaufany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Filtr był uszkodzony a w antenie jeden z dwóch przewodów bym przerwany. Teraz to jest nie ważne bo wszystko działa ale na złość akumulator muszę nowy kupić :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba oddam na gwarancji to radio Legend II. Co prawda słychać mnie spokojnie na 7 km ale towarzyszące szumy mnie wkurzają. Radio mam prawie całkiem zakręcone. SQ prawie na full a RF G. prawie min.

Teraz odebrałem moje stare chińskie radio z naprawy i jest mniej zakłóceń. SQ na połowe i duzo mniej szumów i pełny komfort, i nie szumi tak jak ktoś inny mówi. Troche mnie to niepokoi. Jeszcze dla pewności dam komuś do innego auta do testów. Choć facet od CB mówił że przez ostatnie dni wogóle jest mase szumów i zakłóceń eterze (przynajmniej u nas w mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko sie da to oddaj je całkiem a nie tylko na do naprawy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko sie da to oddaj je całkiem a nie tylko na do naprawy hehe

I co koledze polecisz w zamian i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jakiej "naprawie" Wy rozmawiacie?

Że szumi? To można życzyć powodzenia.

Sorry, ale do tej pory Julek nie stwierdził jeszcze czy owe "szumy" generuje jego auto czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko sie da to oddaj je całkiem a nie tylko na do naprawy hehe

I co koledze polecisz w zamian i dlaczego?

yosan120 - ponoć ma dobre filtry

albo -ja tak zrobiłem kupiłem używanego presidenta johnnego I i jestem zadowolony,

a moze tego legenda oddasz na tuninga? ponoć coś tam sie w nim poprawia ale czy zlikwiduje ci szumy to nie wiem

najlepiej jakby znalazł źródło tych szumów lub poterstował inne radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienie sie z kolegą radiami na jakiś czas i wtedy może sie coś więcej dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga!

Jak np. samochód szarpie przy przyspieszaniu, zamieniasz się z kimś na auto, czy próbujesz znaleźć dlaczego szarpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem że jego radio u mnie też będzie szumieć.

Najlepiej to chyba podjade do kolesia co mi naprawił to stare radyjko, ma aparature ze wskaźnikami na takiej dużej tablicy - pewnie szybko ogarnie czy coś z radiem jest nie tak.

Testując te szumy - nie nie opalając w aucie - nic sie nie zmienia, odbiór cały czas taki sam.

Jedynie może wyjme jeszcze RNS-E i odłącze ten nieszczęsny Tuner TV - bo te cholerne antenki od TV sie zaczynają świecić od razu jak otworze drzwi. Dlatego nie mam jak tego sprawdzić czy to one sieją. Prawdopodobnie monter jak je zakładał podpiął się moze pod oświetlenie bagażnika lub podsufitki - tak podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bym jeszcze wyjął radio na zewnątrz i podłaczył prowizorycznie do aku bezpośrednio, no i wtedy będziesz widział że to ten tuner sieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2395a1d778990fe2.jpg

Póki co jeżdze podkręconym na 3/4, mało czasu na ogarnięcie tego...

Za to przymocowałem sobie gruszkę do uchwytu na telefon. A telefon powędrował do kieszeni jeansów :grin: bo przy działającym bluetooth wszystko sie steruje radiem.

Denerwuje mnie jeszcze to ciągłe włączanie i wyłączanie zasilania do gniazda zapalniczki. Może na stałe podpiąć z możliwością wyłączenia jakimś pstryczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstryczek mam przecież w radio hehe

ja sobie podepne jak tylko ie cieplej zrobi żeby włączała sie ze staacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...