Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

no ale przecież łatwiej jest ci sprawdzić czy pozostałe rzeczy nie sieją, jak będziesz pozostałem rzeczy włączał jedna po drugiej i patrzył na zachowanie radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra. Ale jak to zrobić ? I o które rzeczy Ci konkretnie chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję podpiąć pod akumulator i porównać.

Niby mówią że to bez znaczenia i bez sensu ale jednak ostatnio u kolegi w A3 przełączyliśmy zasilanie radia President Harry III z akumulatora na linie 12v wewnątrz, i jednak zakłócenia były :whistling:

Zweryfikuj najpierw sposób montażu radia, strojenie też nie zaszkodzi u kogoś kto ma pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Wczoraj wieczorem miałem mały wypad do Wrocławia no i jak zawsze antena na dach i jedziemy. Po jakieś chwili coś mi za cicho było. Zero jakiejkolwiek rozmowy ani szumu. Zjechałem na pobocze no i patrzę co się stało. Kilkukrotnie pytałem mobilek czy mnie słychać, niestety bez skutku. Radio nie miało wg odbioru. Wszystko poprawnie podłączone, ciekawostką jest to gdy przekręcałem pokrętło z ASC to nic nawet nie zaszumiało. Normalnie powinno zaszumieć jak z ASC przekręcałem w prawo. Jakieś pomysły co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle szpeców tutaj a jak przychodzi do czego to jakoś mało wygadany każdy :facepalm: Tomek przeczytaj co napisałem, jak przez mikrofon mogę nie mieć odbioru? Jak klikam gruszkę pokazuje że nadawania jest ale nikt mnie nie słyszy i ja też nikogo nie słyszę. Dzisiaj pojadę do serwisu i zobaczymy co ciekawego się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon do przelutowania? Może nie zapina odsłuchu.

Jesteś pewien że do odsłuchu potrzebny jest Mic?

---------- Post dopisany at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany at 14:01 ----------

Tyle szpeców tutaj a jak przychodzi do czego to jakoś mało wygadany każdy :facepalm: Tomek przeczytaj co napisałem, jak przez mikrofon mogę nie mieć odbioru? Jak klikam gruszkę pokazuje że nadawania jest ale nikt mnie nie słyszy i ja też nikogo nie słyszę. Dzisiaj pojadę do serwisu i zobaczymy co ciekawego się dowiem.

Czy ja wiem czy aż tylu "szpeców" tutaj? Tobie bardziej potrzebny serwisant (a tych tu znam... hmm aż jednego) niż porada jakie kupić radio lub antenę :naughty:

Na pewno powinieneś słyszeć chociażby szum, a Ty mówisz że radio głuche. Myślę że tutaj ktoś musi po prostu zajrzeć do tego Twojego radyjka bo tak to tylko gdybanie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle szpeców tutaj a jak przychodzi do czego to jakoś mało wygadany każdy :facepalm: Tomek przeczytaj co napisałem, jak przez mikrofon mogę nie mieć odbioru? Jak klikam gruszkę pokazuje że nadawania jest ale nikt mnie nie słyszy i ja też nikogo nie słyszę. Dzisiaj pojadę do serwisu i zobaczymy co ciekawego się dowiem.

w moim przypadku a też w pewnym momencie stała się cisza okazała się uszkodzona antena dokładnie nie wiem co się stało na szybko wymieniłem na inną i działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nawet jak by antena była uszkodzona powinno szumieć przy zabawie ASC. Nie chcę gdybać do puki nie pojadę z tym na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale jak u mnie w Alanie odpiąłem mikrofon i włączyłem radio to odbioru tez nie było a aby włożyłem wtyczke od mikrofonu to był odbiór. Nie wiem czy wszystkie radia tak mają ale jest taka opcja że przez padnięty mikrofon radio będzie głuche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku też myślałem że mam za bardzo przykręcone, kręcenie nic nie pomogło nie miałem żadnych szumów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od radia. Niektóre (np. U520, sporo Alanów, Presidentów i jeszcze innych) mają zapinanie odbioru w mikrofonie. Bez podłączonego mikrofonu nic nie idzie na głośnik.

Jak masz kogoś znajomego z podobnym radiem (działającym) to spróbuj przełożyć mikrofon.

Nie wiem jakie masz radio, ale podejrzewam taką możliwość. Jak jest zimno, to wiele standardowych mikrofonów ma problemy ze sztywnością kabla i lubią się uwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkie wchodzę do auta i akumulator dętka :facepalm: Pierwszy raz mi się stało tym bardziej że wczoraj jeździłem sporo. Nie wiem czy czasem radio mi nie wpierdziela cały czas prądu. Mam jedną zapasową antenę, wezmę ją podłączę i zobaczymy czy to wina anteny. A jak będzie radio walnięte to wyrzucę je do kosza i czas na Walkera będzie :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie radio kiedys chodziło 2 dni na nasłuchu i nie było najmniejszego problemu z aku ani odpaleniem. Jeżeli by radio tyle żarło to musiało by być jakies konkretne zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radio?

U mnie w Ubocie czasami jest taka sytuacja, że rozkręce na max i cisza, ale ktoś może sie odezwać :P dalej radio głuche? jak masz jakiegoś nowego presidenta to one działają na odsłuchu bez gruchy normalnie podłączonej

na moje może być coś nie tak z anteną, wyjściem antenowym.

Jakby była walnięta końcówka mocy to by po cichu szumiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry II ASC und Sirio ML 145. Od prawie 2 lat na Harrym śmigam i zawsze bez problemów. Na nowej antenie także brak odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mikrofon (przewód od RX), albo końcówka M.CZ.

Podłącz inny mikrofon ze standardem President, sprawdź we wtyczce przewód pod pinem nr 2, ale akurat tam może być dobrze, bo często pękają na wyjściu z wtyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...