Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Może moja argumentacja jest przedszkolna. Twojej nie widzę wcale. W następnym poście pewnie mi się dostanie za piegi, rude włosy i odstające uszy...

:nabijasie::nabijasie::nabijasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może moja argumentacja jest przedszkolna. Twojej nie widzę wcale. W następnym poście pewnie mi się dostanie za piegi, rude włosy i odstające uszy...

U siebie w radiu mam ustawione 1,5W. Podniesienie tej mocy do 6W da przyrost sygnału przychodzącego u korespondenta o 1S. z 4W do 6W da niewiele.

Jaka końcówka siedzi w U520? Nie siedzi tam ani 2SC1969, 2SC2290, 2SC2879, MRF455, MRF477, ERF2030... żadna z nich.

Ty masz serwis i handlujesz tym sprzętem. Ja jestem świadomym użytkownikiem, który wie czego oczekuje od radia.

Dużo pracy poświęcasz na sprawdzanie profili i historii użytkowników z którymi dyskutujesz? W którym miejscu profilu wpisałem te bzdury, które gdzieś tam znalazłeś? Ja nie widzę ani jednej.

P.S. Nadal sobie jeździsz po nowym użytkowniku forum...:thumbdown:

Dobra, przestań już bo nie jesteś w przedszkolu.

Masz jakieś tam swoje argumenty ale bzdurami je popierasz.

Na pewno nie brnij w polemikę stricte techniczną nie mając o tym bladego pojęcia :facepalm:

Początek na forum raczej ciężki ale będzie dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, nie ja tu uprawiam przedszkole.

To, że nie jestem mistrzem złotego śrubokręta i nie dłubię osobiście w radiach, nie oznacza, że zupełnie nie mam pojęcia o tym jak działają.

Końcówka mocy w U520? 2SC2078.

Po przerzuceniu przez kilka lat kilkudziesięciu radii, anten, mikrofonów, witaminek itp. przez różne swoje samochody, mam kurczę prawo napisać, że Uniden nie jest wcale taki super, mega, hiper.

Ja patrzę na radio z punktu widzenia użytkownika. W nosie mam parametry techniczne. Radio ma działać tak jak mi najbardziej pasuje.

Z całym szacunkiem, techniczny gość od lutownicy nie wsadzi mi do samochodu szumofona bo powie, że jest lepsze od tego, które mojemu uchu bardziej pasuje. Ja będę zasuwał kolejne tysiące kilometrów z wyłączonym radiem bo nie będę w stanie go zdzierżyć, a specjalista teoretyk techniczny będzie zadowolony, że sprzedał kolejne radio...

Chrzanię jaką ma końcówkę mocy U520, bo to radio mi nie podchodzi jako całość. Po zrobieniu ponad miliona kilometrów z dużą ilością radii, w tym rzeczonego U520. To, że ktoś ich przestroił i sprzedał 5000 sztuk, nie oznacza, że lepiej wie jak się zachowują w trakcie codziennego użytkowania w porównaniu z innymi radiami, których akurat albo nie ma w ofercie, albo klienci nie kupują, bo to nie Unideny.

A przy okazji, to ta końcówka w U520, to IMHO, trochę słaba jest. Poza tym preferuję rozwiązania wielokońcówkowe.

Jak do tej pory ani jednego sensownego argumentu nie napisaliście. Stwierdzenie typu "Głupi jesteś i się nie znasz" nie jest najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękowałem za dalszą polemikę, ale trudno ostatni raz wyjaśnię.

520 porównałeś do jednej z największych tragedii na rynku jakim jest Farun Terry Plus.

Porównaj poziomy i czystość modulacji - a wtedy miło będzie posłuchać.

Napisz coś o skuteczności ANL i porówna je.

Porównaj szumy własne - skoro oceniasz jako użytkownik.

Wspomnienie o możliwości podniesienia mocy o 2W - to kompletna porażka - bo nie da zupełnie nic poza przegrzewaniem się tranzystora, a wspomniany przez Ciebie wzrost sygnału o 1S możliwy jest przy co-najmniej 5-6 krotnym wzroście mocy.

Pytając czy wiesz jaki w nim siedzi tranzystor nie chodziło mi o wymienianie symboli, ale wiedzę ile on może z siebie "dać".

Nikt nie ma zamiaru tutaj Ciebie negować, co napisałem już wcześniej, ale Twoje wystąpienie miało charakter przemowy, a nie wrażeń z użytkowania - dlatego powstał śmiech.

Bo jest zasadnicza różnica - przemowę przed jej wyłożeniem z reguły przygotuje bądź sprawdzi w pełni kompetentna w temacie osoba.

Ja nie mam zamiaru się dalej przepychać i wybacz - na Twoje posty nie będę odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy o czym polemizowac. Skoro innym wystarcza podniesienie mocy czterokrotnie do podniesienia o 1S sygnalu a Tobie potrzeba wiecej.

Zapewne Farun jest najgorszy z Twojego punktu widzenia bo sie nie sprzedaje. A Uniden pewnie idzie jak swieze buleczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidena zapewne sie dobrze sprzedaje, na czarnym rynku ? :decayed:

34607811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na kuriera, mój legendII utknął gdzieś po drodze przez ten weekend :kwasny:

Wszystko będzie lepsze niż moje poprzednie gamma

gamaopis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo, jak mogłeś to kupić ? :decayed: i wozić takie radio w takim A4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie byłem przekonany czy mi się to całe CB spodoba. Czy będe tego używał... CB zawsze mi sie kojarzyło z szumami i kablarnią na wierzchu.

Któregoś dnia na spontanie podjechałem do najbliższego sklepu i wciśli mi to badziewie i antene która zardzewiała po 3 miesiącach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze bo sie zastanawialismy ostatnio z kolega:decayed: Lepiej kupic lepsze radio i gorsza antene czy odwrotnie? Co jest wazniejsze?

Kupić dobre radio i dobrać dobrze wykonaną antenę wedle potrzeb. Trochę masło maślane mi wyszło ale pytanie też brzmi dziwnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą doradzaliśmy koledze Legend II które z tych tańszych radyjek jeszcze jakoś sobie podobno radzi, julo23 daj znać co i jak z radyjkiem :wink:

Zostaje jeszcze 100zł, za niewiele więcej kupisz już dobrą antenę od Sirio w okolicach Omegi 27 (ok 1m) tudzież ML-ki 145 (ok 1,5m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zł to samego dobrego radia nie kupisz :kwasny:

niby dlaczego nie kupi? bo nie będzie to osławiony President? :facepalm: kilka stron wstecz masz link, radyjko ok 200zł , niewiele dorzucasz i masz dobrą antenę niemal w tej kasie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Legend III też sporo początkujących osób używa i sobie chwali a kosztuje ~249zł +KW, jest tam kilka modeli tańszych radyjek które mniej osłuchanym użytkownikom wystarczają.

Tak naprawdę to trzeba trochę CB poużywać, zwłaszcza poza #19 żeby wyrobić sobie jakieś własne opinie i określić swoje wymagania, oczywiście warto zasugerować się też tym co doradzają bardziej doświadczeni i osłuchani użytkownicy.

CB nie kupuje się na całe życie więc też nie ma się co spinać :naughty: Byle nie kupować najtańszego dziadostwa które wszyscy odradzają i nie dopinać do tego antenek o długości widelca :wink:

O Presidenty też się ostatnio "obijam" i wcale nie są takie złe te nowe radyjka, za to na pewno mają wygórowaną cenę i wydaje mi się że przynajmniej 70% nowych modeli jest zbędna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto... Stare, rozjechane, grzebane, zaplute, porysowane, poobijane i za dziwne pieniądze :facepalm: Nowe radia wcale nie są takie złe, za to są często tańsze od używek - łącznie z tymi chińskimi nówkami.

Sam też się właśnie rozglądam za czymś na bazę ale używek już się wystarczająco naoglądałem i wolę chińskie ale nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zł to samego dobrego radia nie kupisz :kwasny:

Mnie nowy zestaw CB kilka lat temu wyszedł 270zł

- 200zł Uniden Pro520XL

- 70zł antena President Florida

Jak widać można, bo jak się zorientowałem obecnie cena takiego zestawu jest podobna.

Bardzo dobry zestaw za naprawdę małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...