Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wjeżdżając do miasta skręcam RF-Gain

rozmawiając ze słabszą stacją przestawiam go na maksymalną czułość

jak dzwoni telefon, ściszam, potem robię głośniej

jak kogoś prowadzę - zmieniam kanał

itd

ale skoro Ty tylko włączasz - to może być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie dziwią mnie dalekie łączności na SSB,bo to normalka,sam kiedyś w latach 90-tych jak był bum na CB bawiłem się w dalekie łączności z bazy,ale jak ktoś pisze że na magnesówce w aucie w FM ma łączność na 70 km to proszę was:facepalm:

Zazwyczaj gadam w AM. Tej jesieni kilka razu USA zrobione.

Wczoraj posprawdzaliśmy sobie FM i na 70km poszło.

Fakt, nie z magnesu, tylko z dziury... ale:

- z 90cm helikala

- miałem kiedyś anteny na magnesie, w tej chwili mam w dziurze i nie widzę żadnej różnicy w działaniu tych samych anten w zależności od ich sposobu mocowania. Dla lakieru i kabla zdrowiej w dziurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamiący sie kabel od zasilania zaraz w wejściu do radia czy podlega naprawie na gwarancji radio posiadam ledwie 2 miesiące?Z tego co widze bezpiecznik wywaliło ciekawe czy w ogóle działa:shock3: kable jeszcze się trzymaja ale koszulki nie dały rady.Podlega gwarancyjnej naprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podlega - nie łam non-stop wciskając gdzieś radio - to nie będzie złamany :)

i uważaj, bo jeżeli coś padnie w radiu z powodu zwarcia to tez nie będzie podlegało gwarancji

warto na takie coś uważać najczęściej zimą jak kable są dużo bardziej sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhy to lipa ale jutro podjade zobaczę co powie ile taka naprawa powinna mniej więcej kosztować ogarnąć kabel?: Doh:

---------- Post dopisany 30-01-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 28-01-2013 at 23:45 ----------

panowie z serwisu ogarnęli temat 30 zł i już się lata :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhy to lipa ale jutro podjade zobaczę co powie ile taka naprawa powinna mniej więcej kosztować ogarnąć kabel?: Doh:

---------- Post dopisany 30-01-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 28-01-2013 at 23:45 ----------

panowie z serwisu ogarnęli temat 30 zł i już się lata :banan:

Otwieram serwis :slina::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy jak zrobili, jeżeli wstawili tzw. "odgiętkę" jaka np. jest we wtykach zapalniczki - to dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram serwis :slina::decayed:

Pracowałem w komputerowym serwisie :decayed: wpięcie taśmy dysku 80zł :decayed:

także mało wzieli za wymiane przewodów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio byscie polecili do 150zl? Moze byc uzywane :whistling:

Żadne w tej kasie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz coś taniego to może któryś m-tech? Są w dobrej cenie i nawet je ludzie chwalą (stosunek jakość/cena).

M-Tech Legend I - wzorowany na President Teddy - ma RF-Gain, nie ma ASC, do bólu prosty, ładny design, przełączanie kanałów w majku, cena ok 179zł + KW

M-Tech Legend II - wzorowany na Uniden Pro 520XL - ma RF Gain, klasyczny design, nie ma ASC, cena ok 199zł + KW

M-Tech Legend III - wzorowany na President Thomas(?) - ma ASC, RF-Gain jest tylko skokowy (wył/wł czyli DX/Loc czyli albo wszystko albo stacje w bliskim sąsiedztwie), duży czytelny wyświetlacz, włączane/wyłączane filtry NB/HI-CUT, skanowanie kanałów, cena ok 249zł + KW

Zaznaczam iż żadnego z tych radyjek na własnej skórze nie testowałem, wiedza tylko i wyłącznie zaczytana/obejrzana ale uważam że jeśli już się upierać na radyjka w okolicach 200zł (nowe) to warto się tym zainteresować oczywiście mając na względzie zarówno wszystkie za jak i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o takie cos mi chodzilo wlasnie :thumbup1: Ma byc to moj pierwszy zestaw cb, generalnie wiecej jezdze po miescie niz w trasie, dlatego nie chce porywac sie na koszta :wink: Antena pewnie wpadnie Sirio ML-145, albo jakas metrowka z tej firmy. W radia TTI warto sie pchac czy raczej szmelc?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak do 150 zł to raczej nic ciekawego pewni sie nie kupi mi zalezalo na dobrej jakosci sygnalu i oczywiscie o odleglosci na jakiej bede łapał tym radyjkiem dlatego kupiłem sobie presidenta karry III i do tego antene president 1,5 m i powiem ze jestem zadowolony w miescie jak i w trasie nie mam problemow z szumami poniewaz radio posiada asc automatyczne usuwanie szumów tak ze polecam taki zestawik ale zeby taki kupic to trzeba by naszykowac sie na wydatek rzędu około 650 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...