Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie że musiał radio rozmontować a to już odpada w takim razie

Za to znalazłem inne ciekawe rozwiązanie :

lafayette%20venus.jpg

lub

CB radio ALBRECHT AE 6890 zdejmowany Panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fajne to radyjko, ciekawe jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Venus pojechał na regulację filtrów. Radyjko wygodne bo może siedzieć nawet w bagażniku.

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zmianą Wilsona na Sirio Omega 27 ... zrobiłbym dziurke w dachu i na stałe zamontował.. co o tym myślicie ?

Szef mnie prosił o złożenie mu zestawu do nowego Focusa, radyjko wybrane - President Teddy, natomiast antenke chce krótką na stałe i zastanawiam sie czy nie kupić mu Antena CB Sirio SUPER 70, mała wydajna, 70cm (3081017906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co sądzicie o tej antence?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Venus pojechał na regulację filtrów. Radyjko wygodne bo może siedzieć nawet w bagażniku.

Tapnięte z SGS III

A czemu go oddałeś do regulacji? Jakie objawy? Gdzie oddałeś?

---------- Post dopisany at 08:08 ---------- Poprzedni post napisany at 08:03 ----------

zastanawiam się nad zmianą Wilsona na Sirio Omega 27 ... zrobiłbym dziurke w dachu i na stałe zamontował.. co o tym myślicie ?

Szef mnie prosił o złożenie mu zestawu do nowego Focusa, radyjko wybrane - President Teddy, natomiast antenke chce krótką na stałe i zastanawiam sie czy nie kupić mu Antena CB Sirio SUPER 70, mała wydajna, 70cm (3081017906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co sądzicie o tej antence?

Chyba nie ma w mobilu lepszej lokalizacji dla anteny :decayed:

Omegę mogę Ci polecić z własnego doświadczenia, zachowuje się bardzo dobrze w różnych warunkach i nie ma z nią większych problemów jeśli chodzi o strojenie.

Tej drugiej nie znam, ale pytanie przede wszystkim czego oczekuje Twój szef i gdzie będzie miał tą antenę zamontowaną bo jeśli na dachu i jeśli to ma być tylko i wyłącznie "antymisiek" to wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dziura w dachu

Wysłane z Defy MB526 4.1.2

w którym miejscu planujesz wiercić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w wyborze cb radyjjja i antenki do tego. :wink4: Nie mam o tym zielonego pojęcia i dlatego proszę Was o pomoc.

Potrzebuję sprzętu bez żadnych fajerwerków no chyba, że o czymś nie wiem i radio CB wiele potrafi a ja żyję w nieświadomości.

Natrafiłem na takie antenki... Co myślicie o tym?

ANTENA CB27 PRO 45 + 85cm 6dB KLEJONA NA SZYBĘ 2w1 (3043559401) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ANTENA CB27 PRO 45 + 85cm 6dB KLEJONA NA SZYBĘ 2w1 (3043559401) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Radio chciałbym umieścić pod kolumną kierownicy więc wymiary tez mają znaczenie... Co prawda się nie przygotowałem i nie zmierzyłem tego otworu ale może ktoś będzie zorientowany.

Dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję antenę na magnesie. Kiedy tylko będzie potrzebował wyciągasz bata na dach i jedziesz :guma: Co do radia to zależy czego oczekujesz. Napisz w jakim przedziale cenowym etc. Będzie łatwiej pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy... Hm... Sam nie wiem? :naughty: Chcę dobre radio i nie musi być najtańsze. Nie chcę się wqr... na radio bo będzie coś syczeć, albo coś w tym stylu. :wink4: Co do anteny nie wiem czy do magnesu jestem przekonany? Nie uszkodzi to lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy... Hm... Sam nie wiem? :naughty: Chcę dobre radio i nie musi być najtańsze. Nie chcę się wqr... na radio bo będzie coś syczeć, albo coś w tym stylu. :wink4: Co do anteny nie wiem czy do magnesu jestem przekonany? Nie uszkodzi to lakieru?

Radio bym celował dla ciebie jakieś w miarę proste i funkcjonalne.

Harry III ASC, Jonny III ASC do tego antena Sirio AS 100 (100 cm) albo Sirio ML 145 (145 cm).

Magnesówkę bym brał, nie ma prawa porysować lakieru jak będziesz odpowiednio ją ściągał z auta. ML bez problemu mieści się w bagażniku mojej B5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może krótsza antena? Nie chcę takiego bata... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio AS 100 będzie dobra. No chyba że coś o 5 cm mniejszego Sirio Omega 27 :decayed: Metrowa antena jest okej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio za harrego 500 zł trzeba dać. Do tego ML kosztuje 130 zł około. Na jedno i tak wyjdzie. Zastanów się czy chcesz w końcu 100 cm czy 145 cm :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę znaleźć taki zestaw tylko z krótszą anteną. :wink4: Duża różnica będzie między 100cm a 70cm? I co myślisz o tej antenie, która wrzuciłem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł za antenę to wiele za dużo. Za to prawie radio kupisz :good:

Ja bym i tak stawiał na antenę dłuższą czyli 145 cm. W twoim przypadku, gdzie dopiero rozpoczynasz przygodę z CB radiem, wybrał bym Sirio AS 100. Krótsza antena mniej śmieci zbiera i na antymiśka 100% wystarczy :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100cm to max. Dłuższej na bank nie chcę. Jutro muszę pomierzyć ten otwór pod kolumną i sprawdzić czy mi to radyjko tam wejdzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...