Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Skwierczenie Przy silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie co to może być przy zimnym silniku odpalam i skwierczy coś jak by paski ale chyba to nie one i po 3-4 m ustaje cisza Morze coś przy rozrządzie jakiś o ring albo rolka Ciężko powiedzieć skąd dochodzi hałas skwierczenia Z początku myślałem że wspomaganie Czy u was też coś takiego się zdarzyło i czy mam mieć powody do obaw ?

Opublikowano

Prawdopodobnie rolka napinacza paska rozrządu.

Pozdro

Opublikowano
  • Autor

Ale cały rozrząd był wymieniany rok temu ze wszystkim I w tamtym roku było to samo w zimę skwierczenie Myślę że to chyba nic poważnego

Opublikowano

Mam to samo wymieniłem już napinacz alternatora sprzęgiełko alternatora łożyska w alternatorze a rozrząd ma 25 tyś i też ustaje po chwili chyba profilaktycznie wymienie ten napinacz rozrządu

Opublikowano
  • Autor

Ale tak słuchając to moim zdaniem albo pasek od klimy albo rozrządu skwierczy Lub od wału ten z gumami co wszystkie paski po nim chodzą co o tym myślicie

Opublikowano

no ja tez bym obstawiam sprzegielko alternatora,sam tak mialem :mysli:

Opublikowano

rozrzad nie skwierczy, tylko pasek napedu altka-skacze napinacz lub poprostu pasek popiskuje -guma zimna -ja mam tak samo po chwili sie uspokaja. daj szanse -masz minusowa temp na zewnatrz...

Opublikowano

miałem to samo, gdy był zimny to skwierczało, a po jakimś czasie przestawało. Wymiana napinacza paska wielorolkowego rozwiązała sprawę.

Opublikowano

u jednego skwierczu u drugiego piszczy a u kolejnego prycha.......wiadomo co trzeba sprawdzic juz koledzy pisali,jak nie spzregielko alternatora to napinacz. Napinacz wzrokowo nawet mozna zdiagnozowac patrzac sei na niego z gory jak jest odchylony od pionu tzn.ze puszcza

Tak mialem jak kupilem zamiennik.

Opublikowano
  • Autor

No to na razie nie będę się tym przejmował Może się nic nie stanie Poczekamy do wiosny Dzięki za informacje

Opublikowano

ja mysle,ze to wszystko kwestia temperatury. zeszlej zimy mi tak swiergotal,a rozrzad wtedy mial moze z 2 miesiace, nie przejmowalem sie, cala zime przejezdzilem, w lato w ogole nie bylo zadnego skwierczenia,teraz zima i znowu to samo, przez chwilke popiskuje po chwili przestaje. dzieje sie tak tylko przy dluzszym postoju.

Opublikowano

Zgadzam się to pewnie kwestia temperatury.

Jeżeli chcesz mieć pewność że to nie rozrząd, to zwal oba paski i odpal zimnego.

Opublikowano
  • Autor

To za dużo z tym roboty Bo dzisiaj rano już nie skwierczało raz skwierczy raz nie Może być że temperatura minusowa daje się w znaki :)

Opublikowano

jesli to sprzegiełko alternatora to ma skwierczyc bardziej jak skrecisz kiere na max L-R

:hi:

Opublikowano

u mnie jest ten sam objaw. pasek i napinacz były wymienione. wydaje mi sie że to spowodowane jest starością kół pasowych które są już tak powiem 'przechodzone' a w momencie gdy jest zimny silnik są duże opowy zarówno na alternatorze jak i na reszcie. sprubuj sciągnąc wzbudzenie z alternatora i i zobaczysz czy też piszczy?? wtedy będzie mały opór osprzętu

Opublikowano
  • Autor

No jak na złość teraz nie skwierczy Po tym jak dolałem płynu do układu wspomagania Pewnie pompa skwierczała było mało płynu a jak się rozgrzał trochę to przestawało skwierczeć Albo mi się tylko tak zdaje że to było to Bo jak na razie cisza rano przy odpaleniu

Opublikowano

A mozna :tongue4:

Opublikowano

Mam podobny problem. Wymieniłem w listopadzie napinacz paska wieloklinowego i sam pasek na Gatesa 5PK1590. Pasek ma długość 1590 mm - wg katalogu Gatesa jest przewidziany do silnika 1.9 TDI 1Z. Przy odpalaniu na zimnym skwierczy, tak jakby śrubka latała - metaliczne stuki. Przed wymianą było wszystko ok. Poprzedni pasek to Contitech 5PK1592 o długości 1592 mm czyli o 2 mm dłuższy. Czy ktoś miał podobnie na pasku Gatesa?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.