Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Instalacja świec żarowych


kolec

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam problem , pękła mi fajka od świecy żarowej ta pierwsza od kabiny, siedzi tam ona ale jest luźna i nie grzeje mi na jeden gar dopiero jak poruszam i podociskam to pali na strzała w niosek jest prosty trzeba ją wymienić tylko teraz jak wszystkie kable czy tylko jeden w sklepie nie idzie kupić tylko serwis i też pewnie nie wiadomo czy da rade na alegro też nie ma ,może ktoś wie jak tam ta instalacja idzie od świec żarowych ,czy gdzieś się potem łączy bo nie mam pojęcia gdzie one się tam spotykają . Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable idzie dotac razem z fajkami. Po prostu ucinasz istniejace kable w takim miejscu zeby bylo wygodnie polaczyc i dokladasz nowe razem z fajkami. Najlepiej polutowac i dobrze zaizolowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie kupiłeś taką wiązkę?Bo ja mimo kupna nowych świec,też mam problem z odpalaniem.

Mi też pękła pierwsza fajka od kabiny,ale ją skleiłem i myślałem ,że będzie ok. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ale kupowałeś nowe kable czy używane będę musiał poszukać gdzieś na szrocie ,myślałem żeby połączyć kable spinkami nie wiem czy będą miały jakiś wpływ na grzanie ale chyba nie,teraz najpierw muszę gdzieś znaleźć wiązkę trochę to potrwa ale na pewno napisze jak zrobię i jak się sprawuje po naprawie jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi te fajki sie polamaly bo chcialem je zdjac na mrozie. teraz zawsze jak zciagam to na cieplym silniku i schodza ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pękła jedna jak na mrozie ściągałem, kupiłem na allegro kompletną wiązkę silnika od angola za 50 zł i wymieniłem ;). Jak chcesz tymczasowe rozwiązanie to polecam jakiś cienki drucik wsadzić w styki fajki i nałożyć na świeczkę, powinna ciasno siedzieć i bez problemu łączyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem te fajki szukałem wszędzie w necie i w sklepach nigdzie nie idzie dostać w końcu w serwisie vw znalazłem za sztukę 39zl zamówiłem 4 sztuki wymienie wszystkie po świętach mam się zgłosić po odbiór . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z innej beczki bo nie bede zakładał nowego pytania.

Panowie: jak wymienić swiece zarowe. Lepiej je wykręcać na zimnym czy na ciepłym silniku. A moze na letnim?. Strasznie sie boje ze mi peknie. Twuuuu. Mam dosłownie na tym punkcie fioła. Od tygodnia leje na nie wd 40 by je tam dobrze przesmarowało. A i tak sie boje je ruszyć.

Bede wdzięczny jak mi ktoś da znać. Silnik AJM.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie. Będe tak robił. Szczerze powiem ze z zewnatrz wyglada wszystko jak by to ktos wczoraj zapakował. Moze nie bedzie tak zle. Wszystko czyste i bez sladu wydostawania sie spalin czy czegoś podobnego.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszbazar muszę ci powiedzieć że szukałem na szrotach w swojej okolicy i nic na alegro też nic nie znalazłem i tak samo w sklepach motoryzacyjnych , więc kupiłem nowe w serwisie już je odebrałem , one są z kablami tak że odrazu do kostki się podłączasz a nie lutujesz muszę teraz zobaczyć jak to jest tam połączone i podpiąć się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pękła ta plastikowa fajka ale udało mi się ją naprawić.

Wykorzystałem koszulkę termokurczliwą. Nałożyłem na popękaną fajkę z naddatkiem na przewód, podgrzałem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...