Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy można odciagnąć olej przez bagnet?


muchabzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy probowal ktos wymieniac olej w 2.5 tdi przez bagnet? tzn chodzi mi o odessanie oleju przez bagnet jakims domowym sposobem?. ostatnio mechanik wymienial mi olej i powinien spuscic 5.5 litra a zeszlo 4.5. mechanik jak zwykle stwierdzli ze ten typ tak ma i zalal nowy olej.( oczywiscie pojemnik filtra byl wyczyszczony ). czy odessanie tego oleju bedzie skuteczniejsze niz metoda grawitacyjna?

inna zaleta tego rozwiazania jest to ze unikam rozbierania oslony ktora sprawia mi w moich warunkach nieco problemu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domowym sposobem raczej nie odessasz oleju, trzeba mieć wysysarke, która tworzy podciśnienie i ciągnie olej do góry

są silnik w których przez bagnet wyciągnie się wiecej oliwy niż spuszczając korkiem

jak faktycznie jest w 2.5tdi to nie powiem, bo nie pamiętam wszystkich robionych przeze mnie aut

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takowym domowym sposobie nie słyszałem ale twój mechanik troszke widze niecierpliwy i nie chciało sie poczekać po odkręceniu korka w misie aż olej całkiem wykapie a i autko można było lekko podnieść do góry od strony pasażera czy tez z prawej strony z tyłu to i ze 200-300 ml oleju jeszcze by sie spokojnie uzbierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy probowal ktos wymieniac olej w 2.5 tdi przez bagnet? tzn chodzi mi o odessanie oleju przez bagnet jakims domowym sposobem?. ostatnio mechanik wymienial mi olej i powinien spuscic 5.5 litra a zeszlo 4.5. mechanik jak zwykle stwierdzli ze ten typ tak ma i zalal nowy olej.( oczywiscie pojemnik filtra byl wyczyszczony ). czy odessanie tego oleju bedzie skuteczniejsze niz metoda grawitacyjna?

inna zaleta tego rozwiazania jest to ze unikam rozbierania oslony ktora sprawia mi w moich warunkach nieco problemu.

pozdr

Witaj

Ja mam taki dobry sposób na odciągniecie oleju przez bagnet. Potrzebujesz:

1) Butelkę spryskiwacza do mycia szyb, takiego z pompką i lepszej jakości niż ten biedronkowy.

2) Plak do czyszczenia nawiewów (taki z rurką, która jest odpowiednio twarda).

I teraz łączysz tłoczek z butelki do mycia szyb z tą rurką od plaka do nawiewów. Upewniasz się że wszystko sie dokładnie trzyma. Wkładasz w miejsce bagnetu (spokojnie wystarcza na długość) i pompujesz :)

Trochę to pracochłonne ale w ciągu 20-30 minut da się w ten sposób odessać ok litra oleju :kox: No i graba ci się wzmocni :)

Sam to przerabiałem i odessałem przelany nadmiar.

Aha

Rozwiązaniem może być również zastosowanie dwóch rurek i małego słoika na identycznej zasadzie jak do bimbrowni

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:LrZ2NVyZGl4fRM:http://img201.imageshack.us/img201/4958/bimrowniagf4.jpg&t=1

Tu masz na zdjęciu jak to wygląda. U ciebie "zacier" to olej w misce a tam gdzie masz wodę (butelka niebieska) będzie się zbierać zasysany olej. W miejscu oznaczonym "do akwa" przykładasz usta i ssiesz :)

Aby to się udało, zastosuj mniejszy pojemnik bo może ci płuc zabraknąć do wytworzenia podciśnienia. W przerwach na oddech zaginasz rurke i dalej ciągniesz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy probowal ktos wymieniac olej w 2.5 tdi przez bagnet? tzn chodzi mi o odessanie oleju przez bagnet jakims domowym sposobem?. ostatnio mechanik wymienial mi olej i powinien spuscic 5.5 litra a zeszlo 4.5. mechanik jak zwykle stwierdzli ze ten typ tak ma i zalal nowy olej.( oczywiscie pojemnik filtra byl wyczyszczony ). czy odessanie tego oleju bedzie skuteczniejsze niz metoda grawitacyjna?

inna zaleta tego rozwiazania jest to ze unikam rozbierania oslony ktora sprawia mi w moich warunkach nieco problemu.

pozdr

Witaj

Ja mam taki dobry sposób na odciągniecie oleju przez bagnet. Potrzebujesz:

1) Butelkę spryskiwacza do mycia szyb, takiego z pompką i lepszej jakości niż ten biedronkowy.

2) Plak do czyszczenia nawiewów (taki z rurką, która jest odpowiednio twarda).

I teraz łączysz tłoczek z butelki do mycia szyb z tą rurką od plaka do nawiewów. Upewniasz się że wszystko sie dokładnie trzyma. Wkładasz w miejsce bagnetu (spokojnie wystarcza na długość) i pompujesz :)

Trochę to pracochłonne ale w ciągu 20-30 minut da się w ten sposób odessać ok litra oleju :kox: No i graba ci się wzmocni :)

Sam to przerabiałem i odessałem przelany nadmiar.

Innym wyjściem jest podjechanie do serwisu i tam czasem mają narzędzia do odsysania.

Powodzenia

ale patent, czego to polak nie wymyśli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też wziąść butelkę twardą zgniatasz nasadzasz rurkę i na zasadzie podciśnienia wysysasz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym ze odsysa sie olej przez bagnet dowiedzialem sie na lekcji technologii od nauczyciela ktory poza nauka w koledzu robi tez sporo ekspertyz dla miejscowych dilerow samochodowych.

i wydaje mi sie ze to moze byc w domowych warunkach calkiem dobra alternatywa dla grzebania pod silnikiem. ja myslalem o czyms takim

http://allegro.pl/strzykawka-do-oleju-0-5-l-pompa-yato-0708-i1338598336.html

oczywiscie waz do tego musialby byc na tyle dlugi ze w razie jakiejs obsuwy nie zostanie w bagnecie.

natomiast zastanawia mnie tez sprawa korka spustowego. jak wiadomo za kazdym razem przy wymianie oleju wymieniamy miedziana uszczelke. czy jesli wyciagne olej przez bagnet to czy moge zostawic stara uszczelke czy definitywnie powinienem ja tez wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast zastanawia mnie tez sprawa korka spustowego. jak wiadomo za kazdym razem przy wymianie oleju wymieniamy miedziana uszczelke. czy jesli wyciagne olej przez bagnet to czy moge zostawic stara uszczelke czy definitywnie powinienem ja tez wymienic?

Jak nie odkręcisz korka to nie widzę potrzeby jej zmieniania :wink4:. Po to tam jest miedziana uszczelka (jest w miarę miękka )żeby po pierwszym dokręceniu ściśle się dopasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste. nie musisz sie czolgac pod samochodem, nie musisz zdejmowac oslony. w moim przypadku to calkiem spore profity::)

pozdr

edit: po sprawdzeniu okazuje sie ze w przypadku mojego samochodu rurka bagnetu jest w srodku profilowana. bagnet jakkolwiek go nie wsadzac bedzie sie ukladal w jedna strone. w zwiazku z tym bede jednak musial wymienic olej tradycyjnie :(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wymieniałem olej tradycyjnie. Zostawiałem samochód na kanale na około 2h (oczywiście w międzyczasie strzykawka, wężyk silikonowy i odsysanie z kielicha filtra, następnie czystą szmatką czyszczenie kielicha [musi być taka, która nie zostawia włókien]).

Po zabiegu wchodzi idealnie 5,6L. Tak jak w książce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...