Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak szybko wasz diesel osiąga temp 90 stopni


IRO293

Rekomendowane odpowiedzi

ten na pewno nie jest ORI jak to pisze w aukcji , na każdym ORI jest wybite jeszcze BTT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na pewno nie jest ORI jak to pisze w aukcji , na każdym ORI jest wybite jeszcze BTT :wink4:

Jakie BTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie BTT

Wiesiek kiedyś pokażę Ci jak wygląda ORI termostat ( np. na spocie ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to BTT jest wybite na górze.

Racja :wink4:

zrób dokładne foto i wrzuć :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też mam problem z osiągnięciem wyższej temp np 80 stopni Dziś przy minus 20 i przejechaniu 15 km z prędkością około 60 km na trójce czyli jakieś 2ooo obrotów wskazówka nawet się nie podniosła. Pod domem sprawdziłem górny przewód przy chłodnicy zimny jak cholera czyli termostat działa poprawnie. Myślę sobie że w tamtą zimę miałem podłogę pod silnikiem a w tym roku jej nie założyłem może to bardziej wychładza komrę silnika i nie może się on bardziej nagrzać. Ma ktoś podobne spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też mam problem z osiągnięciem wyższej temp np 80 stopni Dziś przy minus 20 i przejechaniu 15 km z prędkością około 60 km na trójce czyli jakieś 2ooo obrotów wskazówka nawet się nie podniosła. Pod domem sprawdziłem górny przewód przy chłodnicy zimny jak cholera czyli termostat działa poprawnie. Myślę sobie że w tamtą zimę miałem podłogę pod silnikiem a w tym roku jej nie założyłem może to bardziej wychładza komrę silnika i nie może się on bardziej nagrzać. Ma ktoś podobne spostrzeżenia?

nie mam podłogi pod silnikiem i z tego co widze niema to znaczenia .. po wymianie termostatu 90C bez względu na pogodę (wczoraj -15 i prędkość 100/120 i ani drgnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj,było tak,temp -11stopni, klima nastawiona na 20 stopni 3 kreski (manual) 90 osiągnąłem po mniej więcej 15 km.Natomiast jak się zatrzymałem to po chwili spadła do 60 stopni,więc myślę,że to jednak termostat padł. (wymieniony 13 tyś temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy -17 na zewnątrz klima nastawiona na 19*C trzy kreski po jakiś 8-12 km trasa osiągnąłem 80*C.Podczas 120km trasy temperatura wahała się pomiędzy 77-82*C (odczyt za pomocą klimy).Więc chyba muszę pomyśleć nad wymianą termostatu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak przy mrozach temperatura sie wacha to termostat/czujnik do wymiany? bo mi np. sie wacha troche jak dlugo postoje w korku to raz a dwa, ze nawet w trasie nigdy kreska nie pokazuje idealnie 90*C, tylko minimum ponizej (pewnie kolo 85*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/termostat-vw-audi-skoda-oryginal-044121113-nowy-i1377941879.html

to w koncu jest to ori czy nie ? bo musze kupic termostat, a cena jest naprawde dobra - zakladajac, ze mamy do czynienia z oryginalem.

U mnie wariat przy - 7C osiaga 90 po 15 km (ciagle 80 km/h) przy ustawiewniu klimatronika na LO, jak tylko dam cieplo - nawet 1 kreska to spada do 75 .... tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum opinii o "skodexauto" i tym termostacie jak również czujnikach G2/G62 zakupionych z tej "promocji" :cool1: ... dużo jest negatywnych :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a moze jakas wskazowka dzieki ktorej mozna odroznic ori od fake ?? widze na tym termostacie logo vw i audi wiec o co kaman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-9, klima na 20st. i dwie kreski nawiewu, po 10 km pokazywał 90. po zatrzymaniu sie i kilku minutowym postoju wskazówka opadła do połowy. tak że aż elektryczna nagrzewniczka zaczęła pykać...

termostat leży już w szufladzie 100zł+5,10 za oring.kupiony w serwisie VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -8 na zew 90st osiągnięte po 10km,przy nawiewie na szybę na 2 kresce po włączeniu auto temp spadła do 78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...