Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak szybko wasz diesel osiąga temp 90 stopni


IRO293

Rekomendowane odpowiedzi

Podaję warunki atmosferyczne -3 stopnie klima nastawiona na 19 stopni,temperatura 90' osiągnięta po około 18 kilometrach,jak to jest u was? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany zrób logi statyczne lub czujnik temperatury oszukuje generalnie od 8-10 kilometrów przy włączonym ogrzewaniu na 23 stopnie jadąc do 2000 tyś obrotów za czym sie silnik nagrzeje wiadomo chodzi o turbinkę termostat tylko oryginał od 100 -130 zł zależy gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączysz nawiew ciepłego to powinno to trwać dość szybko ok 10 min oczywiście podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak wracałem z pracy (-3,5 stopnia) przy jeździe 60km/h nagrzał się po 7km(temp ustawiona na 20 stopni nawiew 3 kreski). generalnie teraz sprawdzam jak szybko się nagrzewa. Tydzień temu wymieniłem termostat. Wcześniej temperatura falowała, jak dłużej stałem na światłach to spadała do 70. Teraz jak złapie 90 to nawet jak nastawie nawiew na max to wskazówka ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nowym termostacie mam zrobione 13 tys,myslę,że to nie wina termostatu,bo wąż za termostatem jest zimny wiec termostat trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ośnieżonej/oblodzonej drodze na 3-biegu przy ok. 2200 obr.,przy temp.-3

około 15km.Klima na 22st.C i nawiew na 3 kreski.

Przy mrozach powyżej -15st. to wogóle tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nigdy nie sprawdzałem dokładnie ile ???? ale od momentu wywalenia EGR nagrzewa się trochę dłużej..... :thumbdown: ale IRO myślę że 18 km to za długo przy -3 ...... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. panowie powyzej -10 karton tekturowy na chlodnice i po sprawie,

Nie kumam co Ci da karton ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. panowie powyzej -10 karton tekturowy na chlodnice i po sprawie,

a ne prościej wymienić termostat :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. panowie powyzej -10 karton tekturowy na chlodnice i po sprawie,

a ne prościej wymienić termostat :mysli:

Dokladnie termostat i sprawdz czy czujnik ci nie szwankuje bo mi zle pokazuje i musze go wymienic.

A karton to kolego cowboy1 możesz sobie pod koszule włożyć bedzie ci cieplej :gwizdanie: bo jak jest termostat Ok to nie powinno byc źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy jaka jazda.

Jeżeli wyjeżdżasz w trasę i cały czas się poruszasz 60-80-100 km/h to możesz mieć po 5km 90 stopni.

Ale jak jedziesz po mieście, max. 60-70, postoisz chwilę na jednym skrzyżowaniu, drugim, to możesz złapać po 15 km, albo wogóle.

Warunki jazdy mają bardzo duże znaczenie dla złapania temperatury - tak przynajmniej widzę u siebie i nie jeszcze w innych dieslach, którymi jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to będzie wiadomo jak podepnie się VAGa - w dziale diagnostyka jest dokłądnie napisane jakie temperatury i gdzie sprawdzić i co to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temp. no to rzeczywiście troszke długo. w takich samych warunkach u mnie łapie po jakichś 6km ale to również zależy od tego ile po zapaleniu auta pochodzi sobie na wolnych obrotach od samej jazdy bo jak mu przyciśniesz to i szybciej złapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temp. no to rzeczywiście troszke długo. w takich samych warunkach u mnie łapie po jakichś 6km ale to również zależy od tego ile po zapaleniu auta pochodzi sobie na wolnych obrotach od samej jazdy bo jak mu przyciśniesz to i szybciej złapie

no też mi się wydaje ,że trochę zbyt długo,bo po 6 km to mi łapie 90 jak jest np +4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...