Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak szybko wasz diesel osiąga temp 90 stopni


IRO293

Rekomendowane odpowiedzi

Przy -15C klimie włączonej na auto na 23C i jeździe do 2,500rpm silnik zagrzał sie po 8-9km i trzymał ciągle.[br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 20:30_________________________________________________Do 90C oczywiście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak to był termostat,kupiłem ori w ASO,wymieniłem i temperature osiaga mniej wiecej po 9 km przy temp -2 i co najwazniejsze trzyma,nawet jak dam ogrzewanie na fuul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 6-7 km.Nie stoje na swiatlach.Nawiew ustawiony na szybe,temperatura ustawiona na 18.Jakos nie zauwazylem roznicy zeby proporcjonalnie dluzej sie nagrzewal w zaleznosci od temperatury otoczenia.Czy jest +5 czy -10 zawsze jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak to był termostat,kupiłem ori w ASO,wymieniłem i temperature osiaga mniej wiecej po 9 km przy temp -2 i co najwazniejsze trzyma,nawet jak dam ogrzewanie na fuul.

i ile trzymasz na tym full? przy max. temp. na przednia szybe?

u mnie nagrzewa sie do 90 (na blacie) po okolo 6km (auto garazowane) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po 11 km jest z 90 stopni , czujnik wymieniony dzis , a termostat rok temu . Temperatura na zewnatrz -3 ,nawiew 1 kreska na 20 i jazda do 2000 obrotów. [br]Dopisany: 20 Styczeń 2011, 20:19_________________________________________________A dzis po 6 km 90 stopni , tylko ze pod górke czesto było . A jak wiadomo pod górke ciezko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/termostat-vw-audi-skoda-oryginal-044121113-nowy-i1377941879.html

to w koncu jest to ori czy nie ? bo musze kupic termostat, a cena jest naprawde dobra - zakladajac, ze mamy do czynienia z oryginalem.

U mnie wariat przy - 7C osiaga 90 po 15 km (ciagle 80 km/h) przy ustawiewniu klimatronika na LO, jak tylko dam cieplo - nawet 1 kreska to spada do 75 .... tyle z mojej strony.

kupiłem ten termostat i mam założony i nie jest źle, jest lepszy niż np. wahlera ale i tak nie chce więcej jak do 80 dojść na mrozie ale olewam to ileż można termostat zmieniać, w lepcie będzie dobrze [br]Dopisany: 21 Styczeń 2011, 19:42_________________________________________________

ten na pewno nie jest ORI jak to pisze w aukcji , na każdym ORI jest wybite jeszcze BTT :wink4:

kupiłem ten termostat i było wybite na nim jeszcze BTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czujnik wymieniony na oryginał, termostat ori, płyn nowy, i na odcinku 15km przy temp poniżej 0 nie zagrzeje się do 90 st, ciężko go zagrzać coś, a na postoju temperatura spada :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czujnik wymieniony na oryginał, termostat ori, płyn nowy, i na odcinku 15km przy temp poniżej 0 nie zagrzeje się do 90 st, ciężko go zagrzać coś, a na postoju temperatura spada :>

Przecież pisałeś , że kupiłeś go na tej aukcji z "allegro" :cool1: Więc , wierz mi , nie jest on ORI :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobaczymy jak będzie jak się ociepli, może jeszze sprawdzę na dłuższym odcinku

wcześniej miałem wahlera i dochodziło do max 70 st, cóż taki urok diesla

a skoro ze znaczkiem VW i AUDI nie jest ORI to co to jest ORI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobaczymy jak będzie jak się ociepli, może jeszze sprawdzę na dłuższym odcinku

wcześniej miałem wahlera i dochodziło do max 70 st, cóż taki urok diesla

Po 1. Nie tylko "jak się ociepli" masz miec 90oC , ale nawet przy -30oC na zew.

Po 2. To nie urok Diesla , tylko zjebanego termostatu :cool1:

Po 3. Widziałeś kiedyś np. Adidasa który nie był Adidasem ... ( w ORI sklepie Adasia kosztował np. 200 złoty a gdzieś na giełdzie taki "sam" 100 złoty ) ... To jest Polska , tu się wszystko podrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3. Widziałeś kiedyś np. Adidasa który nie był Adidasem ... ( w ORI sklepie Adasia kosztował np. 200 złoty a gdzieś na giełdzie taki "sam" 100 złoty ) ... To jest Polska , tu się wszystko podrabia

to wejdź do sklepu Adidasa i zobacz na wszystkie metki jaki to Adidas...made in china :polew:

różnica jest tylko w cenie, a jakość ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew to pisząc to troche tak jak Ty piszesz.

Masz zepsuty silnik :polew: Ma mieć zawsze 90c proste.

Jakbyś kupił termostat w aso miałby 90c :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem termostat w aso ale nigdy nie mialem 90.

podczas jazdy np autostrada mam 88-89.

wcale sie tym nie przejmuje bo poco szukac dziury w calym.

a te 88-90 toma po 10-12 km jak jest temp ponizej zera i przy klimie18 stopni i nawiew zbijany na jedna kreske.

silniki na pd sie dluzej nagrzewaja poniewaz duzo ciepla zabiera paliwo kture kreci sie w glowicy(czytaj przeplywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podczas jazdy np autostrada mam 88-89.

wcale sie tym nie przejmuje...

No bo nie masz czym się przejmować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wszyscy pisza i pisza o tych 90 stopni...

nawet przy spokojnej jezdzie utrzymuje sie maksymalnie 89.

na dlugim dohamowaniu.kilka stopni czasem ucieknie ale szybko wraca do normy jak z gazem sie zaczynam obchodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja po wymianie czujnika mam obawy ze jest gorzej niz było. a wymianiłem bo sam wchodził na obroty przy odpalaniu. Tylko ze wtedy dobijał do 90 st. A teraz stoi jak wryty na 70. Dodam tylko tyle ze jak na postoju dodam gazu to wmiare szypko dobija do 90. Pewnie termostat tez do wymiany.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zimny: jak wchodzi sam na obroty to na moje od początku to był termostat.

Dziś czujnik wymieniony i temperatura sterczy na 90 stopniach (po 6 km) jak sr***cy kot :good: więc nie piszcie tu, że może się odchylać do 88 lub 89 stopni, bo tak nie ma być :P wymieniajcie czujniki i wtedy jest OK

przypomnę, że mi właśnie też się tak delikatnie odchylał, teraz jest moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem. Kiedyś tak pięknie trzymał te 90. A teraz coś sie popieprzyło. A zmieniałem bo tak mi chłopaki mówili ze jak odpalasz i sam dodaje na starcie gazu to na bank czujnik. Fakt jest taki ze juz nie dodaje sobie sam gazu przy odpaleniu. tylko dlaczego nie chce dobić do 90 jak jadę.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...