Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opony Nankang NS2


martini_dy

Rekomendowane odpowiedzi

witjacie

muszę kupić oponki, jednak budżet nie pozwala mi wywalić 4 tys na Pirelli czy Conti, moje Pirelli P Zero spisały się ok, jednak guma lekko sparciała i musze kupić nowy komplet ,planunje przeznaczyc na to maks 1,8 - 2 tys PLN, koledzy z serwisu namawiają mnie na opony Nankang NS2 ( komplet 1650 PLN ), Falken 2000 PLN, niestety żadne markowe nie obejmują się w moim budzecie, jakieś rady ? Pakować się w opony ryżowe czy kupić dwie pożądne ?

rozmiar jaki mnie interesuje to 235/35/r19

pozdro

i szczesliwego nowego yorku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nankang na suchym spisuje się nieźle ale fajerwerków nie ma. Problem pojawia się przy ostrym ruszania i przyśpieszaniu. Ta opona niezbyt dobrze przenosi moc na asfalt. Na mokrym słabo, szybkie ruszanie przez małego poślizgu raczej niemożliwe. To samo przyśpieszanie w zakrętach.. Jak ktoś agresywnie śmiga nie polecam. Do spokojnej jazdy za tą cene jak najbardziej ok :)

Falken - podobno cicha opona która dobrze odprowadza wodę, w zakrętach daję radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o oponach nowych tzn nie używanych ale np 2-3 letnich.. mozna pakować się w takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena/jakosc nankang ns-2 rewelacja

co prawda blado wyglądają przy p-zero rosso (większość opon przy niej wypada blado) - ale u mnie w poprzednim aucie spisywały się lepiej niż dunlopy 3000A za 60% ceny dunlopów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o oponach nowych tzn nie używanych ale np 2-3 letnich.. mozna pakować się w takie?

mozna ale dobrze by byly aby rocznikowo byly stare max 2 lata. takie opony sa rownie dobre jak calkowicie nowe, a napewno tansze.

ja osobiscie nigdy bym sie nie zdecydowal zakupic calkowicie nowych opon bo jestem zwolennikiem lekko uzywanych ale markowych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witjacie

muszę kupić oponki, jednak budżet nie pozwala mi wywalić 4 tys na Pirelli czy Conti, moje Pirelli P Zero spisały się ok, jednak guma lekko sparciała i musze kupić nowy komplet ,planunje przeznaczyc na to maks 1,8 - 2 tys PLN, koledzy z serwisu namawiają mnie na opony Nankang NS2 ( komplet 1650 PLN ), Falken 2000 PLN, niestety żadne markowe nie obejmują się w moim budzecie, jakieś rady ? Pakować się w opony ryżowe czy kupić dwie pożądne ?

rozmiar jaki mnie interesuje to 235/35/r19

pozdro

i szczesliwego nowego yorku !!!

miałem nankangi u siebie i spisywały się :good:

a co do opon - pisałeś do Wojtka A4 ? miał kpl. prawie nowych Toyo w bardzo dobrej cenie - osobiście bym się nie zastanawiał tylko brał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o takim modelu Continentala http://moto.allegro.pl/235-40-18-continental-extreme-nowe-wysylka-gratis-i1388065240.html opony z 2008 r ale wole takie Continentale niz jakąś chińszczyznę. Jednak nigdzie nie znalazłem informacji o tych oponach a cena ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie są to felgi z USA, do mini dostawczaków oraz suv-ów ale moge się mylić, bieżnik nie wygląda jak taki zwyczajny asfaltowy do osobówek. Cena faktycznie ok, dlatego dobrze bym to sprawdził !

[br]Dopisany: 31 Grudzień 2010, 17:20_________________________________________________opony sorry opony nie felgi :)

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Continental&tireModel=ContiExtremeContact poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem komplet Falken FK 452 - zobaczymy co będzie !!! oby było ok !

jak będe miał jakieś doświadczenie juz to dam znaka :)

Za 2500zł za komplet można dostać Fuldę albu Uniroyal Rain Sport 235/35/19,lepiej dopłacić niż chińszczyznę kupować,przyczepnośc na mokrym i na zakrętach na polskich koleinach jest dosyć istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem komplet Falken FK 452 - zobaczymy co będzie !!! oby było ok !

jak będe miał jakieś doświadczenie juz to dam znaka :)

gdzie kupiłes komplet tych falkenów za 2000 ? najtaniej na internecie widze po 650pln/sztuka

Za 2500zł za komplet można dostać Fuldę albu Uniroyal Rain Sport 235/35/19,lepiej dopłacić niż chińszczyznę kupować,przyczepnośc na mokrym i na zakrętach na polskich koleinach jest dosyć istotna.

ani uniroyal ani tym bardziej przereklamowa fulda nie są lepsze od tych falkenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem u mnie w mieścinie u znajomego oponiarza po 501 PLN za sztukę, najtaniej na allegro znalazłem za 611 PLN, w połowie stycznia mją dojść więc zrobie fotki i wstawie zobaczycie jak to wygląda, ale duzo opinii mnie spotakło iż są to bardzo dobre oponki gdzie nie placisz 40 % cena za napis Dunlop czy Michelin, pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008r. zakupiłem swoje autko na letnich kołach,z nowymi oponami w rozmiarze 225/40ZR18 marki Kenda :decayed: , na mokrym tragedia , tir hamujący awaryjnie przedemną szybciej zwalniał odemnie i już widziałem jak się maska marszczy, dobrze że pobocze było szerokie :gwizdanie: .

Z racji że autko mocno obniżone i zachowania na mokrym, czym prędzej je pogoniłem i zakupiłem ori fele 16" plus nówki Nokiany H po 350 zeta/szt. w rozmiarze 205/60R16.

Auto straciło na wyglądzie ale wreszcie można było jeździć i jeszcze parę złotych zostało :kox:

Przyczepność na suchym x1,5 a na mokrym to przynajmniej x4, jeszcze nie uświadczyłem na nich takiego zjawiska jak aqaplaning, chociarz jeżdżę b. szybko, a mają już tylko po 5mm bieżnika :gwizdanie:

Niestety dla części użytkowników tego forum to wygląd jest najważniejszy, duża fela i na to lichy kapeć, bo na porządny już kasiurki nie starcza :gwizdanie: .

Jak kogoś uraziłem to przepraszam, ale radzę przemyśleć to co napisałem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w cenie 505 PLN za sztukę u przyjaciela w serwisie oponiarskim, najtaniej w necie znalazłem za 610 PLN

jak dojdą zrobie fotki i pokaże co przyszło a opinie o tym jak się pomyka na falkenach wydam jak śniegu znikną za wschodnią granicą :)

ale opinie są w duzej cześci bardzo pozytywne, bo ty płacimy powiedzmy 610 PLN za Falkena, a w przypadku Pirelli czy Michelina 500 za opone i 500 za markę ! choc oponki są ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na różnych oponach, jedne są lepsze, drugie gorsze a inne nawet niebezpieczne, jak ktoś jeździ szybko i ostro to stanowczo odradzam komromisy przy wyborze opon, nie znaczy to że akurat te najdroższe są najlepsze.

Wśród opon ze średniej półki cenowej trafiają się rodzynki, a poza tym to o cenie opon decyduje przede wszystkim rozmiar, duże rozmiary są nieporównywalnie droższe od tych najbardziej chodliwych i nikt mnie nie przekona do zmiany kół na większe kosztem opon.

Co więcej, na naszych dziurawych i wykoleinowanych drogach rozmiary o większym profilu są znaczniej bezpieczniejsze ze względu na prowadzenie auta, jak i możliwość ich uszkodzenia, a także chociażby komfort :decayed:.

Tak że kolego martini_dy ja osobiście wolę jeździć zimą na ori stalówkach ale z porządnymi gumami na nich i słuchać na radyjku " uważajcie na wariata z niebieskiego audi ", bo poprostu większości kierowców to się w głowie nie mieści że tak można po śniegu pomykać, a uwierz mi że na dobrej, niezużytej oponie można :tongue4:

Trochę latek już przeżyłem, i daleki jestem od jazdy na wariata, ale jak się daje to się jedzie.

Wszystkiego dobrego i przyczepności w nowym roczku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że autko mocno obniżone i zachowania na mokrym, czym prędzej je pogoniłem i zakupiłem ori fele 16" plus nówki Nokiany H po 350 zeta/szt. w rozmiarze 205/60R16.

Auto straciło na wyglądzie ale wreszcie można było jeździć i jeszcze parę złotych zostało :kox:

auto masz mocno obniżone i jeździsz na rozmiarze opon z A6 C6 ? przecież 205/60/16 to się ledwo w standardowym zawieszeniu mieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...