Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Termometr w liczniku


krzysieqakces

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi 1.9 AFN z 96 roku i standardowy oryginalny licznik, taki jak w 96 był produkowany. Jest tam taki mały termometr, który mi nie działa. Kupiłem wczoraj nowy termometr, ale też nie działa. Jakie przyczyny? Jak sprawdzić tą instalację którą wpinam do termometru czy jest dobra? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do pytania.Czy w tym roczniku powinna wyswietlac sie temperatura zewnetrzna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujni temperatury jest i dziala bo sprawdzalem w panelu klimy.Pomiedzy predkosciomierzem i obrotomierzem tam gdzie lampki kontrolne u dolu powinna wyswietlac sie temperatura bo widzialem juz takie cos a zdrugiej strony slyszalem,ze w tym roczniku nie wyswietla temperatury.

b078f2177_hphnwws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie wyswietlac normalnie,byly wersje ubozsze czyli takie jak na foto wyzej,i te lepsze ktore mialy termometr.Z tego co pamietam to kazdy automat mial funkcje temp.zewnetrznej . A co do termometru to tak jak mowilem na 100% sprawny byl :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki schemacik :

c2832c205_hphnsqh.jpg

1. Zapłon

2. NTC

3.Czujnik temperatury zewnętrznej

4.Podświetlenie

5.NTC

6. Masa

7. Sygnał prędkości

8. Sterownik aut. skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do pytania:) mam taki sam licznik jak wyżej ale nic nie wyświetla... a co powinno wyświetlać nad temp? a gdzie jest termometr to bym go sprawdził czy jest chociaż dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wyposażenia, u mnie jest oryginalnie czujnik i wyświetlacz temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych zegarach, które są powyżej nie ma wyświetlacza temperatury, trzeba sobie dokupić. jak jest klimatronik to wtedy na pewno jest czujnik temperatury zewnętrznej ale wyświetlacza temp. na desce nie musi być. wszystko zależy od wersji.

można to zrobić samemu poszukaj na forum jest założony temat, wszystko ładnie opisane. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w swojej mam klimatronika, to i czujnik musi być od temp gdzieś:) a żeby mi wyświetlało to jest to jakaś skomplikowana operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dość ciekawy.

Mam :audi: z 98 i też nie mam wyświetlacza temperatury, wyczytałem na forum, że gdzieś między chłodnicą a zderzakiem (patrząc po podniesieniu maski) powinien znajdować się czujnik temperatury. U mnie takiego nie ma, a klimatronic występuje. Chciałbym dowiedzieć się czy można dokupując taki wyświetlacz temp. zew. podpiąć go w ten zestaw wskaźników i jak to zrobić. Czy znajduję się tam jakaś złączka? O ile pamiętam to nie było żadnej luźnej jak kiedyś demontowałem zegary. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz czujnik temeratury tylko nie jest podlaczony do zegarow. W klimatroniku mozesz to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz na 100% chyba ze ktos go tego pozbawil,czesto jest tak jak dostanie klapsa z przodu lamie sie ten uchwyt od mocowania i moze byc schowany w innym nie widoccznym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz taki sam silnik. :good:

Jak mogę to sprawdzić na klimatroniku - pozycja 51?

vauxhall95 - klapsa miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...