Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] wentylator


mlodyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie odnoscnie wetylatora tego po prawej stronie chlodnicy co jak sie wlacza klimatyzacje to i on sie wlacza,wiec tem plynu chlodzacego dochodzi do 90 stopni powinien ten wetylator sie wlaczyc czy nie bo um,nie sie nie wlacza a tem nie przekracza 90stopni tak powino byc ???? i jeszcze jedno pytanko moze ktos mi powiedziec jaki plyn powinien byc do pompy od wspomagania kierownicy bo chce wymienic a nie bardzo sie orjetuje jaki mam kupic. z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojac przodem do auta to wentylator od klimy jest po lewej stronie. Jak wlaczasz klime to powinien zastartowac po jakiejs chwili (w lecie), natomiast jak bylo chlodniej to zauwazylem ze troche pozniej sie wlacza, ale tak czy tak powinien sie wlaczyc. Moj stary nie wlaczal sie w zadnym przypadku i okazalo sie ze byl spalony. Radze wypiac wtyczke (ta kolo zbiorniczka wspomagania) od wentylatora i wsadzic miernik i zobaczyc czy napiecie sie pojawia, a wiatrak nie chodzi. Jesli tak tzn ze masz uwalony wiatrak :> co do plynu to niech sie inni wypowiedza wiem ze taki zielony :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten elektryczny wentylator jest od klimy, włącza się tylko wtedy gdy temperatura czynnika chłodzącego wzrasta (ponieważ jest on bardzo czuły na zmiany ciśnień i dlatego szybko się grzeje). Ten wentylator nie ma nic wspólnego z płynem chłodniczym ani z chłodzeniem silnika. Od tego jest drugi wentylator na sprzęgle wiskotycznym. To ten przykręcony na stałe do koła pasowego.

A co do płynu od wspomagania, to jak sie nie mylę to ma być płyn przekładniowy. Najlepiej jak kupisz w serwisie, to raczej powinni ci dać dobry płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik febi ale wszyscy polecaja ori koszt 40 zl za litr(G00002) zielony mineral w aso...do ciebie wchodzi 0.8l wiec masz jeszcze w zapasie 2setki....przeczytaj co jest napisane na zbiorniczku od wspomy pod maska po prawej stronie stojac przodem do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zbiorniczku jest napisane ale juz raz sie tak zalatwilem bo zbiorniczek byl nie orginalny w poprzednim aucie i zalalem to co bylo tam napisane i padla pompa wiec wolalem zapytac dzieki za szybka odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...