Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Konsola 2 din

Po wyjęciu konsoli z auta.

Bierzemy się za cięcie kosza.

Przed cięciem

http://images49.fotosik.pl/507/82daae65e23f1b56m.jpg

Po ucięciu dolnej półki.

http://images39.fotosik.pl/503/f1dffca9a6f879fam.jpg

Teraz z HIPSU docinamy ściany boczne do kosza na 2 din

http://images50.fotosik.pl/508/140b1f0005323baam.jpg

Sklejamy to dobrym klejem do twardych plastików. Używałem epoksydowego do plastiku. Musi trzymać naprawdę mocno.

Gdy klej schnie, bierzemy się za cięcie ramki panelu przedniego:

http://images41.fotosik.pl/503/b9ae6c2450c97c89m.jpg

Teraz rozbieramy klimatronic. Interesuje nas panel wyciągamy z niego wszystkie przyciski.

I wklejamy w uciętą ramkę:

http://images45.fotosik.pl/509/94752bad77255becm.jpg

Gdy klej schnie tniemy obudowę klimatronica żeby weszła w obudowę konsoli 1 din

http://images38.fotosik.pl/501/4f1e74367fd998d1m.jpg

http://images38.fotosik.pl/501/688650a403dcc47em.jpg

Gdy klej już wyschnie bierzemy się dalej za kosz. Ucinamy dolny wspornik żeby wszedł tam klimatronic

http://images43.fotosik.pl/508/6f5d619ef0f3f267m.jpg

Wkręcamy przerobiony już kosz w obudowę i dopasowujemy listwę nad radiem. Trzyma się na oryginalnych zatrzaskach:

http://images47.fotosik.pl/509/af5fef7045de41f8m.jpg

Bierzemy się za klimatronic.

Docinamy odpowiedni kształt boków klimatronica wpasowując go pod radio:

Filmik w ciecia panelu przedniego:

jak już utniemy i dopasowujemy panel klimatronica w obudowę konsoli

bierzemy się za szpachlowanie miejsc po klejeniu:

http://images35.fotosik.pl/343/1d8e08235be42fabm.jpg

Jak wyschnie szpachla to szlifujemy i bierzemy się za malowanie w czarny mat:

http://images47.fotosik.pl/509/7726827f7ac969bem.jpg

Po wyschnięciu skręcamy wszystko w całość:

Prezentuje się tak:

http://images40.fotosik.pl/491/14de1c1a01ae58bfm.jpg

http://images46.fotosik.pl/488/e3a4d0fc70c37c2dm.jpg

klimatronic trzyma się na oryginalnych górnych zatrzaskach.

http://images40.fotosik.pl/491/7e43ff2dea7b8e42m.jpg

Jak już mamy wszystko bierzemy się za składanie wszystkiego w całość:

http://images41.fotosik.pl/503/c2d04474c7b356bbm.jpg

Juz po założeniu w aucie:

http://images35.fotosik.pl/343/0f4e49c18b529815m.jpg

http://images37.fotosik.pl/483/ad181c1489c3906dm.jpg

http://images39.fotosik.pl/503/a264e8c0a75a1200m.jpg

Wszystko trzyma się pewnie i mocno. W czasie jazdy nic nie trzeszczy, piszczy.

Od or4ginału odróżnia jedynie brak popielniczki i listewka masująca nad radiem.

Jak ktoś ma pytania chętnie pomogę .

Powodzenia w przeróbkach

Gwerty 2011

Opublikowano

No i swietna robota, nareszcie zrobiłes relacje z tego :)

Teraz co odwazniejsi beda rezac i wkoncu wiekszosc niepalących bedzie miała 2 din :)

Powiedz mi tylko jak wyglada sprawa climatronika z grzanymi stołkami ??? Bo widze na zdjęciach że obcinasz boki climatronika , a przecież tam wystaja właczniki z wtyczka od grzanych stołków.

Przerabiałeś juz z stołkami miesci sie wszystko bez problemu ???

Pzdr

Opublikowano
  • Autor

przerabiałem i z grzanymi stołkami. nie ma większego problemu. trzeba tylko dolne uchwyty podpiłować po około 2 milimetry.

tu zdjęcie przerobionego tunelu z grzanymi stołkami:

784531b5c11e21b6m.jpg

Opublikowano

przerabiałem i z grzanymi stołkami. nie ma większego problemu. trzeba tylko dolne uchwyty podpiłować po około 2 milimetry.

tu zdjęcie przerobionego tunelu z grzanymi stołkami:

784531b5c11e21b6m.jpg

Dobra toja jak sie zrobi cieplej to bede sie bawił z swoim to wtedy bede mial pewnie wiecej pytan :)

Opublikowano
  • Autor

ok. do usług. daleko do siebie nie mamy jak by co:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a przed liftem z innym panelem klimy też da się to zrobić??

Opublikowano
  • Autor

da sie.

Opublikowano

już znalazłem na forum jak to wygląda. A czy symphony I będzie działać normalnie? Nie trzeba nic dokupić(tak jak w przypadku concert II)?

Opublikowano
  • Autor

symphony bez problemu elektrycznie podejdzie w miejsce concerta lub chorusa. wystarczy wtyczki przeciąć. ewentualnie przekodować jeszcze w zależności od wyposażenia auta.

Opublikowano

to super. Dzięki za odpowiedz. Mam nadzieje że sobie poradze z tym. Pozdrawiam

Opublikowano

Świetna robota :notworthy: ale dłubania niestety trochę jest przy tym :gwizdanie:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

dalem rade :decayed:

dziekuje bardzo koledze za pomoc :)

Opublikowano

da sie.

Świetna robota. Jak zobacze równie profesjonalny manual do przedlifta, to pewnie się skuszę. :)

Opublikowano

Ja kupiłem od kolegi gwerty przerobiony tunel, polecam!

Wszystko równo spasowane, nic nie trzeszczy.

Jedynym minusem (chociaż może to i plus...) jest to, że nie załapują uchwyty, przez które nie można wyciągnąć radia. Żeby nie było, że jest źle - trzyma się mocno, nie ma szans, żeby samo wyleciało, czy choćby poruszyło się samo, ale złodziej ma mniej roboty ;) Chociaż z drugiej strony nie trzeba się męczyć przy każdym wyjęciu.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Chcialbym odswiezyc troche temat. Mam 1 din. Wlasnie za nieduze pieniadze kupilem kosz montazowy 2 din. I pytanie jest takie. Co jeszcze musze dokupic oprocz panelu klimatronika? A moze mozna go jakos przerobic zeby pasowal pod kosz 2 din?

Opublikowano

Gwerty, ile bierzesz za przeróbke i jak wyglądasz z terminami ?

Opublikowano

Gwerty, ile bierzesz za przeróbke i jak wyglądasz z terminami ?

bardzo trafne pytanie :) również się przyłącze

Opublikowano
  • Autor

z terminami średnio, ale da sie coś wymyślić. przerobienie wychodzi około 100zł + odsyłka gotowego tunelu.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jakiej firmy sprajem malujesz?

Opublikowano

Macie może fotki jak taka przeróbka wygląda w przedlifcie? Jeżeli nie byłoby to dużo kombinacji, to można się pobawić...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.