Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zagineła końcówka do śrub zabezpieczających :(


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zastanawiam sie co robić. Zagineła mi końcówka do odkrecenia srub zabezpieczajacych. Nie wiem czy da rade gdzies w sklepie po katalogu dobrac czy jechac do jakiegos magika co je wykreci na siłe (choc wolałbym tego uniknąc). Mam oryginalne alu audi ,znaczy sie od mlodosci są :). trzeba zmieniac gumki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm masz pecha. A śrubki masz pod deklem i są na wierzchu czy schowane głęboko, bo jak są na wierzchu to jedz do warsztatu tam goście przyspawają końcówkę na zwykły klucz i po kłopocie. Jeżeli są schowane w otworkach to już większy problem słyszałem ze na poksilinę sklejają taką końcówkę i próbują odkręcać. Pokombinuj z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Pozdro. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabezpieczenie masz ori czy jakiejś konkretnej firmy ?? Jeśli ori to podjedź do najbliższego serwisu Audi mają zazwyczaj po kilkanaście wzorów na warsztacie. Jeśli nie oryginalne szukaj na dobrej prywatnej wulkanizacji powinni Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również miałem taka sytuacje kiedyś i rozwiązałem to bardzo radykalnie. wiertło trochę mniejsze od śruby i heja... powolutku i ostrożnie...

Dlatego napisałem o dobrej wulkanizacji :D Bo już mieliśmy klientów, którym ten zabieg nie wyszedł :> A jak podjedzie gdzieś to podejrzewam, że maks 50zł wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierasz wiertło ciut większe niż polowa średnicy śruby. np jak masz śrubę 14 to wiertło bierzesz 8-9 i ostrożnie na wolnych obrotach przewiercasz środek śruby. możesz tez najpierw wziąć mniejsze jakaś 3 i później ta 9 poprawić. tak będzie bezpieczniej. a później kombinerki i delikatnie próbujesz wyłuskać resztki. najlepiej ja "zgnieść" żeby zapadła się do środka. jak już wyciągniesz to trochę WD40 na nowa śrubę i parę razy wkręć i wykręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie zapytać jak sobie radzą z takimi problemami. wiec na początek to rozwiercają śrubę zabezpieczającą a potem Gwintują lewym gwintem i wtedy wkręcając śrubunek z lewym gwintem i dokręcając go odkręcasz śrubę zabezpieczającą.

Ostatnia deska ratunku spawacz poradzi sobie z tym, wezmie śrubę z mniejszą średnicą od tej zabezpieczającej i przyspawa a potem się odkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Może coś takiego?

http://www.eumor.com/d22698_Nasadka%20uniwersalna%208%20%2021mm.html

można naspawać śrubę i odkrecic. (koniecznie przy spawaniu odłączyć aku)

można wywiercic dziurę i nagwintowac "lewym" gwintem

można nabić młotkiem odpowiedniego rozmiaru nasadke i odkręcic

można przecinakiem i młotkiem zrobić zagłębienie dla szerokiego śrubokręta.

tyle przyszło mi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem identyczna sytuacje, sruby schowane jakies 3 cm. Spawanie nic nie dalo. Sruba za kazdym razem sie odrywala. Fachowiec poradzil sobie mniej wiecej tak: Wzial klucz nasadkowy i zaspawal nieco wewnatrz klucza. Nastepnie wbil klucz na srube i powoli odkrecil. Nieraz sie nie udawalo i probowal jeszcze raz. Ale gdy odkrecil pierwsza, reszta poszla juz bez problemu. Wprawil sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...