Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy po wymianie tarczy hamulcowych trzeba jechać na komputer???


sszomo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały kłopot otuż wczoraj wymieniłem sobie tarcze tylne :> jednak jadąc zauwazylem ze świeci mi sie lampka AbS :wallbash: nic więcej. Niech mi ktoś odpowie czy myszę jechać gdzieś aby mi zresetowali komputer czy co? dodam jeszcze ze czujniki wyczyściłem bo były zasyfiałe a moze trzeba przesunąć je :confused4: sam nie wiem dzięki za dobre porady :decayed:

* uzupełnij proszę profil i nazywaj wątki zgodnie z regulaminem forum - [lukaszr]

* (14.11.2007) niestety sam musiałem poprawić temat, bo profil uzupełniłeś, ale tego już nie zmieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze przypadkiem uszkodziles czujnik? Przy wymianie tarcz kompa sie nie resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sa dwie opcje:

1. czujnik trzeba dobic i bedzie git

2. nowe tarcze nie zawieraja tarczki ABS ktora trzeba ze starych zdjac i na nowe nabic. Istnieje mozliwosc ze ten ktory to robil tobie zapomnial o tarczce.

W obu przypadkach, jak czujnk bedzie w odpowiedniej odleglosci od tarczki to lampka ci sama zgasnie po paru metrach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że trzeba VAGa podłączyć bo przy wymianie zruszyłeś czujnik i złapał błąd. podepnij VAGa dojdziesz który to czujnik, zarknij czy wszystko dobrze (oadzenie podłączenie) jak OK to skasuj bląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się założyć o bro, że zapomniano przełożyć impulsator.

Pewien mod wie coś o tym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szogun bez jaj, nie da sie zapomnieć, choć ... :mysli:

No przy wymianie należy tę tarczkę przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorszy problem...Wymieniali mi oba łożyska z przodu... nie było wtyczek wiec rozcięli mi kable po wyciśnięciu łożyska podłączyli kable i co... ABS nie działa do dziś...Ktoś coś poradzi???

:shocked:

Reklamacja i niech naprawiaja dziady. Przecie to Twoje bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorszy problem...Wymieniali mi oba łożyska z przodu... nie było wtyczek wiec rozcięli mi kable po wyciśnięciu łożyska podłączyli kable i co... ABS nie działa do dziś...Ktoś coś poradzi???

To gość co ci robił niech odda kasę za czujniki abs bo wtyczki do rozpięcia czujników są w miejscu gdzie przewód wchodzi w nadwozie,Wyjmujesz gumę w którą wchodzi przewód i dalej wyciągasz przewód z wtyczką i rozłanczasz.Przy rozcinaniu może zrobili zwarcie i po sprzwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pi...dolę, tragedia! :thumbdown:

Właśnie dlatego jestem gorącym zwolennikiem patrzenia mechanikom na ręce, a najlepiej samodzielnie naprawiać auto.

Nie rozumiem, dlaczego się z tym godzisz - po naprawie odbywasz jazdę próbną, coś nie działa, więc wracasz i flejtuchy poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat ja mialem z przodu wymieniane tarcze z klockami bardzo ladnie choda ale nie w ty problem po odpaleni autka zapala mi sie kontrolkaabs u i duzy wykrzyknik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie szukaj odpowiedzi na forum

najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...