Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gwint


Rafal1988Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pare pytan odnosnie gwintu. W czerwcu tamtego roku bylem na przegladzie. Gwint mial srednio po 65%. Od tej pory przejechalem mzoe z 7tysi. Jak sie ma do zuzycia. Narazie nie ma niepokojacych oznak zurzycia. Jezdze spokojnie.Wiadomo gwint w zime dostaje po d*pie. Jak mysliscie obejdzie sie bez wymiany w tym roku? Ile jeszcze moge na tym pojezdzic? Polecacie jakis srodek do czyszczenia? Przydaloby sie na wiosne to wszystko poczyscic z piasku i soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj aż nic nie zdechnie, jak nie ma wycieków i jest suchy to git. Jak spełnia swoje zadanie i amortyzuje.

Wszystko zależy, jak się jeździ, w jakie dziury wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to na badaniach gwint nie da się sprawdzić na trzepakach bo jest za twardy.... :mysli: Ja w październiku zanim założyłem to czyściłem szczotką drucianą i potem smar miedziany bo kupowałem używkę :good: na wiosnę poprawię jeszcze raz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to na badaniach gwint nie da się sprawdzić na trzepakach bo jest za twardy.... :mysli: Ja w październiku zanim założyłem to czyściłem szczotką drucianą i potem smar miedziany bo kupowałem używkę :good: na wiosnę poprawię jeszcze raz :wink4:

racja z tym sprawdzaniem niewiem skad ten wynik 65proc.ja jak wjechalem na trzepaki wyszlo po 35proc......koles niechcial mi papierka podpisac, a ja do niego ze to gwint i niesprawdzi charakterystyki,powiedzial ze moge miec racje i podbil stepel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę się doczekać lata... pojadę na przegląd pierwszy raz z gwintem i ciekawe co wyjdzie... jak z tyłu to miałem taki beton że więcej skoku amortyzatora jak 2 cm nie było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bede zakładal gwincik i pojade sobie luknąć ile mają z ciekawości co wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to badanie amorów to jest fikcja. Robiłem w zimie przegląd w a3 mojej mamy. Zwykłe zawieszenie. W tym samym samochodzie robiłem też rok wcześniej. Rok temu amory miały 65-70% sprawności. A teraz w grudniu badanie wypadło akurat w duży mróz jakieś -15-18 stopni i sprawność wszystkich wyszła ponad 95% !. Diagnosta na stacji nie wierzył. Mierzył 2 razy i powiedział, że to jest nie możliwe bo nowe tyle nie mają nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to badanie amorów to jest fikcja. Robiłem w zimie przegląd w a3 mojej mamy. Zwykłe zawieszenie. W tym samym samochodzie robiłem też rok wcześniej. Rok temu amory miały 65-70% sprawności. A teraz w grudniu badanie wypadło akurat w duży mróz jakieś -15-18 stopni i sprawność wszystkich wyszła ponad 95% !. Diagnosta na stacji nie wierzył. Mierzył 2 razy i powiedział, że to jest nie możliwe bo nowe tyle nie mają nawet.

:polew: przy mrozach olej przymarzł i tak wyszło :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na wiosne czeka mnie czyszczenie samochod mam 2rok i przez ten czas nie czyscilem;/ 2 zima mija ciekawe co na wiosne bedzie czy to wszystko doczyszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie amorków na stacji to czysta fikcja. Wystarczą luzy w zawieszeniu już wyjdzie że amorki trzymają po 50 %,. Albo odwrotnie pokazują 90 % jak zamarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regeneracja gwintu jest oplacalna ? Ile to moze kosztowac za komplet 4sztuk. Lepiej regeneracja wyjdzie czy kupic nowki sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co do gwintu. Jak to jest po regeneracji? Oplaca sie regenerowac czy skladac na nowe. Ktos moze regenerowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...