Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ..i gdzie zrobili tą fotkę jaki teren no i czy mają legalizację Fotoradaru , pod jakim kątem był ustawiony ITP . wejdz na YT na kanał do tego gościa i Pooglądaj jak jedzie z Burakami...

http://www.youtube.com/user/TVBigos

Dla Twojej wiadomości Pan Bigos lekko przesadza i w wielu przypadkach nie ma racji więc wyluzowałbym z tymi kątami i legalizacjami.

A wiesz pod jakim kątem musi być ustawiony FR i jak się ten kąt wyznacza ? I czy wiesz w jaki sposób możesz im udowodnić, że ten kąt nie został zachowany ?

Poza tym nawet jeżeli kąt nie jest zgodny z wymogami i jest dla przykładu większy to zmierzona prędkość będzie na korzyść kierowcy.

Przy prędkości 70 km/h jeżeli kąt będzie 30 stopni czyli większy to zmierzona prędkość będzie o około 66 km/h czyli mniejsza, jeżeli kąt będzie mniejszy np. 14 stopni to prędkość będzie około 72 km/h. Wg mnie to pomijalne różnice, a Ty powinieneś już mniej więcej wiedzieć jaki powinien być prawidłowy kąt.

min. ale nie trzeba sie chu...jom tłumaczyc

nie wiesz kto jechal i wypad

podaj mail to wysle Ci scan wyroku w tym temacie

Tomek z tym Twoim wyrokiem to już naprawdę przesadzasz wszędzie to pisząc - pamiętaj, że każdy sąd jest inny i każdy może to rozstrzygnąć inaczej.

Poza tym od nowego roku mamy coś takiego:

Oprócz tego ustawodawca doprecyzował obowiązek udzielenia informacji o tym, kto kierował pojazdem. Dotychczas trudno było ustalić tożsamość kierowcy w przypadku niewyraźnego zdjęcia. - Od 31 grudnia za nieudzielenie informacji właściciel pojazdu dostanie mandat wysokości 500 złotych - uprzedza Książkiewicz.

więc nie wiem czy tłumaczenie w Twoim stylu (nie wiem kto jechał więc wypad) będzie na miejscu i coś da.

No ale mnie widać jak nic na tej fotce wiec wkrecanie , że to nie ja raczej jest bezsensu. Chodzi mi bardziej o to czy straż miejska miała prawo robić zdjęcia fotoradarem ... czy mam prawo nie przyjąć tego ale chciałbym na coś sie powołać .

Przekroczyłeś prędkość i widać Ciebie wyraźnie na zdjęciu to co jeszcze jest problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ..i gdzie zrobili tą fotkę jaki teren no i czy mają legalizację Fotoradaru , pod jakim kątem był ustawiony ITP . wejdz na YT na kanał do tego gościa i Pooglądaj jak jedzie z Burakami...

http://www.youtube.com/user/TVBigos

Dla Twojej wiadomości Pan Bigos lekko przesadza i w wielu przypadkach nie ma racji więc wyluzowałbym z tymi kątami i legalizacjami.

A wiesz pod jakim kątem musi być ustawiony FR i jak się ten kąt wyznacza ? I czy wiesz w jaki sposób możesz im udowodnić, że ten kąt nie został zachowany ?

Poza tym nawet jeżeli kąt nie jest zgodny z wymogami i jest dla przykładu większy to zmierzona prędkość będzie na korzyść kierowcy.

Przy prędkości 70 km/h jeżeli kąt będzie 30 stopni czyli większy to zmierzona prędkość będzie o około 66 km/h czyli mniejsza, jeżeli kąt będzie mniejszy np. 14 stopni to prędkość będzie około 72 km/h. Wg mnie to pomijalne różnice, a Ty powinieneś już mniej więcej wiedzieć jaki powinien być prawidłowy kąt.

min. ale nie trzeba sie chu...jom tłumaczyc

nie wiesz kto jechal i wypad

podaj mail to wysle Ci scan wyroku w tym temacie

Tomek z tym Twoim wyrokiem to już naprawdę przesadzasz wszędzie to pisząc - pamiętaj, że każdy sąd jest inny i każdy może to rozstrzygnąć inaczej.

Poza tym od nowego roku mamy coś takiego:

Oprócz tego ustawodawca doprecyzował obowiązek udzielenia informacji o tym, kto kierował pojazdem. Dotychczas trudno było ustalić tożsamość kierowcy w przypadku niewyraźnego zdjęcia. - Od 31 grudnia za nieudzielenie informacji właściciel pojazdu dostanie mandat wysokości 500 złotych - uprzedza Książkiewicz.

więc nie wiem czy tłumaczenie w Twoim stylu (nie wiem kto jechał więc wypad) będzie na miejscu i coś da.

dla Twojej wiedzy to zgłębilem ten temat bardzo dokładnie :> :> :> :> :> :>

od momentu wydania tego wyroku nikt z moich znajomych i rodziny nie zapłacil zadnego mandatu

a spraw było juz pięc, do tego 9 lub 10 spraw zostało umorzonych na poziomie Strazy Miejskiej

w tym wyroku jest wystarczajaco duzo informacji które mozna wykorzystac

na te chwile Straz Miejska ma zwiazane ręce bo nie ma jeszcze rozporzadzenia z Kancelarii Premiera

w piatek byłem wezwany do miejscowej strazy z powodu zdjecia z fotoradaru zrobionego 5.01.2011r

zdjecie zrobione od przodu, twarz niewidoczna (moja siostra :> :> :> )

oczywiscie informacja z mojej strony odmowna, straszenie sądem itp, poprosiłem tylko ustawe która to reguluje

i na tym sprawa sie skonczyła, byłem o tyle cwany bo akurat od 3 do 7 byłem w Szwajcarii i mam pieczatki w paszporcie

ale nie mówilem im o tym na wypadek gdyby im sie odwidziało

a z tym 500zł to tez nie jest tak do końca jak piszesz Kolego

a to z prostej przyczyny, nie możesz pod wpływem grozby w tym przypadku mandatu obciązac innej osoby, winnej lub nie

jest to ewidentne złamanie prawa, kazdy prawnik Ci to powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w Twoich okolicach są głąby w SM czy też SG, a nie dziwię się, bo jest jeszcze póki co zamieszanie i nikt nie wie co się dzieje - można to wykorzystać póki co.

a z tym 500zł to tez nie jest tak do końca jak piszesz Kolego

a to z prostej przyczyny, nie możesz pod wpływem grozby w tym przypadku mandatu obciązac innej osoby, winnej lub nie

jest to ewidentne złamanie prawa, kazdy prawnik Ci to powie

Ja o 500 zł nie piszę - to wypowiedź cytowana, co zresztą widać na końcu.

I mylisz się - jeżeli na zdjęciu jest Twój samochód to znaczy, że mogą Ciebie obciążyć mandatem - Ty twierdzisz, że to nie Ty prowadziłeś, a oni twierdzą, że na zdjęciu jest Twoje auto i że oni uważają, że to Ty. Jeżeli nawet osoba na zdjęciu nie wygląda jak Ty to mają prawo poprosić o wskazanie tej osoby, a wątpię czy pożyczyłeś auto komuś, kogo nie znasz. Jeżeli nie wskażesz tej osoby to skoro jest na zdjęciu Twoje auto to Ty dostajesz mandat. Proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak do końca proste i logiczne

ale ok, nie ma co sie spierac

jutro podjade do słupskiej drogówki, mam tam kilku kolegów

są oblatani w tych przepisach jak świńskie ryje po korytach, to mi wyklaruja co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w Redzikowie juz nie stoja, otworzono obwodnice, nie opłaca im sie już

najwiecej kasy rąbali własnie tam i w Reblinku

teraz ostały im sie jeno słupy[br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 14:21_________________________________________________tutaj troche info potwierdzajace moje zdanie:

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Bezkarni-piraci-drogowi,wid,13011826,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ? I tak za chwilę zrobią coś żeby było to na niekorzyść kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w Twoich okolicach są głąby w SM czy też SG, a nie dziwię się, bo jest jeszcze póki co zamieszanie i nikt nie wie co się dzieje - można to wykorzystać póki co.

a z tym 500zł to tez nie jest tak do końca jak piszesz Kolego

a to z prostej przyczyny, nie możesz pod wpływem grozby w tym przypadku mandatu obciązac innej osoby, winnej lub nie

jest to ewidentne złamanie prawa, kazdy prawnik Ci to powie

Ja o 500 zł nie piszę - to wypowiedź cytowana, co zresztą widać na końcu.

I mylisz się - jeżeli na zdjęciu jest Twój samochód to znaczy, że mogą Ciebie obciążyć mandatem - Ty twierdzisz, że to nie Ty prowadziłeś, a oni twierdzą, że na zdjęciu jest Twoje auto i że oni uważają, że to Ty. Jeżeli nawet osoba na zdjęciu nie wygląda jak Ty to mają prawo poprosić o wskazanie tej osoby, a wątpię czy pożyczyłeś auto komuś, kogo nie znasz. Jeżeli nie wskażesz tej osoby to skoro jest na zdjęciu Twoje auto to Ty dostajesz mandat. Proste i logiczne.

mają prawo poprosić a Ty mówisz, że masz prawo odmówić, żeby nie narażać nikogo ze swoich bliskich na jakąkolwiek odpowiedzialność

mój wykładowca na zajęciach z prawa sam podsunął nam takie rozwiązanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają prawo poprosić a Ty mówisz, że masz prawo odmówić, żeby nie narażać nikogo ze swoich bliskich na jakąkolwiek odpowiedzialność

mój wykładowca na zajęciach z prawa sam podsunął nam takie rozwiązanie :wink4:

To skoro jest to z założenia niezgodne z prawem to czemu wprowadzają (wprowadzili) to z początkiem roku ? Kolejna luka w ich wykonaniu ?

A zdanie wykładowców jakoś jest dla mnie bez autorytetu - nie raz wielcy Panowie Profesorowie wiele razy się w wielu rzeczach mylili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawnikiem nie jestem, możliwe że coś się zmieniło w tym temacie wraz z nowym rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba ma tutaj racje :good: :good: :good: :good:

nie mozesz (musisz) pod wpływem grozby (kary mandatu) narażać bliskich

prawdopodobnie za jakis czas uszczelnia i to, ale na razie można z tego korzystac

w naszym prawie jest pełno luk które my Polacy staramy sie wykorzystywac :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to narażanie bliskich ? Stary o czym Ty gadasz ? Jeżeli ktoś bliski popełnił wykroczenie to niech za to odpowie - czym go narazisz jak powiesz, że to on ? Tym, że zapłaci za to, za co powinien ?

Masz dziwne myślenie.

Polacy - zamiast postępować zgodnie z prawem to każdy wykorzystuje tylko luki w nim. Potem się dziwimy, że nasza opinia na świecie jest taka, a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie bardzo Cie rozumiem ???

pracujesz w strazy miejskiej czy co ???

każdy ma prawo do obrony, tak było, jest i bedzię

dopóki sa takie czy inne mozliwosci nalezy je wykorzystywac, pod warunkiem że są zgodne z naszym obowiazującym prawem, tak osobiscie uważam

większosc z nas bedzie wszelkimi środkami uniakac, kar, mandatów itd itp

i nic w tym temacie nie wskórasz, wiec nie ma sie czym tutaj podniecac i robic swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie podniecam tylko piszę co myślę. Nie, nie pracuję w SM ani żadnym miejscu związanym z fotoradarami.

Mylisz prawo do obrony z kombinowaniem. Zawsze powinno być tak, że odpowiadasz za swoje czyny - popełniając wykroczenie odpowiedz za nie, a nie kombinuj.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to kombinowanie, co ????

jest wyrok, piszesz odwołanie, sąd to przyjmuje i po sprawie

cały czas to robie i robic bede, dopóki bedzie furtka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo to nic innego jak instrument stworzony do poruszania sie po swiecie, stworzone przez ludzi ktorzy (to jest moje prywatne zdanie/podejrzenie) zostawili sobie luki w nim- wiadomo po co :naughty: . Przykre w tym wszystkim jest to ze ludzie malo inteligentni, lub biedni nie potrafia sobie z nim poradzic- a co do przekraczania prawa- to chyba nie ma na swiecie kogos kto nigdy go nie przekroczyl w mniejszym lub wiekszym stopniu. Kwestia tylko tego czy zostal na tym przylapany. Reasumujac- wykorzystywanie luk w prawie jest przejawem inteligencji i nie powinno byc postrzegane jako negatywna cecha- wrecz przeciwnie- powinno naszym wladzom pokazac gdzie jest prawo niedopracowane. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko co z tego, że ciągle się władzom pokazuje gdzie tkwią problemy, a oni dalej traktują społeczeństwo jak ciemnogród, który łyknie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mozna to pytanie odwrócic

dlaczego straz miejska łamie prawo i dalej wystawia mandaty mimo braku tytułu wykonawczego ?????

dla mnie to jest niezrozumiałe

w czasach gdy straz miejska działała na podstawie rozporzadzenia MSWiA, wystawiła mase mandatów

które ludzi płacili badz nie, i w końcu ktos sie obudził i doczytał sie ze takie działanie moze byc oparte tylko i wyłacznie

na podstawie ustawy sejmu RP, a nie podstawie jakiejs zasr...anej ustawy

co przyznam sie skrzetnie wykorzystywałem w "kontaktach" ze Strażą Miejska lub Gminna

reasumując, nasze prawo jest tak dziurawe jak cała Iracka marynarka wojenna :> :> :> :>

dopóki, wszystko nie bedzie jasne i nie bedzie działac na korzysc obywatela bedzie syf

każdy interpretuje prawo na swoją korzysc, straz, policja, urzedy itd itp

co osobiscie strasznie mnie wkur...ia :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że znam temat napiszę po krótce gwoli podsumowania-zdjęcia robione przez SM do końca roku 2010 są jak najbardziej legalne, natomiast jeśli którakolwiek Straż Miejska lub Gminna w 2011 roku wykonywała zdjęcia fotoradarem to były to działania bezprawne i takie zdjęcia mogą sobie wsadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast jeśli którakolwiek Straż Miejska lub Gminna w 2011 roku wykonywała zdjęcia fotoradarem to były to działania bezprawne i takie zdjęcia mogą sobie wsadzić...

Póki co dokładnie tak jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...