Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Parowanie przednich reflektorów


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też delikatnie parują, ale nie uszczelniam ponieważ walczyłem z tym tematem jak miałem nowe punto, i efekt był taki że jak już nie parował to żarówki przepalały się 2 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w sprawie ASO i gwarancji, nasze prawo jest w tym przypadku (taki wyjątek) bardzo klarowne Gwarant nie ma prawa odmówić przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego na co kolwiek. Problem jest taki że klienci żadko o tym wiedzą, składasz zgłoszenie (koniecznie pisemne) i czekasz 14 dni brak odpowiedzi jest traktowany jako uznanie roszczeń klienta bez zastrzeżeń. Bardzo pomocni w kwestiach sporów gwarancyjnych są rzecznicy konsumenta to zazwyczaj ludzie z powołaniem marzący o dokopaniu koncernom i są strasznie upierdliwi. Fiat zbył mnie raz z usterką elektryki, po dwóch miesiącach na postępowaniu ugodowym przyjołem klime jako zadośćuczynienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobrze, ze odkopales ten watek. Mialem xenony - nie parowaly. Kupilem bixenony - paruja niestety (po deszczu, po nocy, po umyciu, caly czas qwa).

Gdzie jest ten odpowietrznik w lampie, o ktoryms ktos pisal wyzej? Planuje wysuszyc lampy i dekle z przetwornicami dokrecic srubami (lukaszr twierdzi, ze sa takie otwory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobrze, ze odkopales ten watek. Mialem xenony - nie parowaly. Kupilem bixenony - paruja niestety (po deszczu, po nocy, po umyciu, caly czas qwa).

Gdzie jest ten odpowietrznik w lampie, o ktoryms ktos pisal wyzej? Planuje wysuszyc lampy i dekle z przetwornicami dokrecic srubami (lukaszr twierdzi, ze sa takie otwory).

No wlasnie odkopalem, bo jakis czas temu zakupilem mamie ;) bixenony , oba parowaly. Jednak w momencie kiedy zakupilem je, okazalo sie ze gosc sprzedal mi lewa lampe z uszkodzona regulacje. Zrobilem awanture no i doslal mi sama lampe bez przetwornicy. Przelozylem sama przetwornice wraz z uszczelka z lampy, ktora parowala i od tej pory lewa nie paruje. Czyli kwestia raczej tkwi w kanalikach,a nie jak to niektórzy pisali w uszczelce ( no ale generalnie przypadki moga byc rozne).

Natomiast rozkrecalem prawa suszylem i od wiosny do dzis nie bylo problemu. Miesiac temu wymienialem pozycje, moze cos skopalem...Sprawdze to i opisze swoje spostrzezenia .

W mojej a4 xenonki nie parują, ale tez mysle o zmiane na bixenony, zeby komponowaly sie ladnie ze zderzakiem S4 :), ale jak maja tak parowac to tez nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(lukaszr twierdzi, ze sa takie otwory).

Ja u siebie mam przykręcone - są dwie śruby tej tylnej klapki, wkręcane na rogach od dolnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie też zaparowane lampy, dziś je wyjąłem i grzałem kilka godziń przy farelce.

Następnie uszczelniłem silikonem na łączeniach plastiku ze "szkłem". Wieczorem (bezdeszczowym ale mroźnym) wyjechałem na chwile,

jak wróciłem lampy zaparowane, także załamka. Może cały ten problem tkwi w tych gumowych rurkach??

Już mi nic do głowy nie przychodzi co można z tym zrobić.[br]Dopisany: 16 Listopad 2007, 20:45 _________________________________________________OK odświeżam, zgodnie z poradami użyłem wazeliny technicznej do uszczelnienia regulacji świateł (tej po zewenętrznej). Lampy odkręciłem tuż po powrocie, a padał deszcz. Widać że dostaje się tam dużo wody, cała ta regulacja była mokra. Woda dalej spływa po klapce (tą którą się zdejmuje do wymiany żarówki). Po nałożeniu wazeliny tech. jedna z lamp przestała parować, a druga natomiast jeszcze troche paruje. Czyli pomogło, bo wcześniej lampy były non stop zaparowane, ale tak pożądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie :mysli: zaparowują do połowy tzn brzegowe połówki obu lamp? i tak sie zastanawiam jak może być przyczyna?

pozdro :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze znow odswieze pytaniem-czy zwykle lampy w b6 sa jakos rozbieralne?tzn.chodzi mi o to czy da sie rozebrac zeby lampe wytrzec od strony wewnetrznej(zaszla mi jedna jakims mlecznym syfem) :(,dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze znow odswieze pytaniem-czy zwykle lampy w b6 sa jakos rozbieralne?tzn.chodzi mi o to czy da sie rozebrac zeby lampe wytrzec od strony wewnetrznej(zaszla mi jedna jakims mlecznym syfem) :(,dzieki i pozdrawiam

Nie da się rozebrać :)Tylko płukanie od tyłu.Ale zapewne spaliła się żarówka i czasami powstaje taki biały nalot.Z doświadczenia wiem że nic z tym nie zrobisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może warto by było założyć nowy temat żeby nie śmiecić??? - :cool1: - ten wątek ma tytuł : [b6] Parowanie przednich świateł ...

Tylko po co :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...