Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Piszcząca rolka lub pasek


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem że piszczy mi coś w silniku .... przysłuchiwałem się ale ciężko dokładnie zlokalizować co może piszczeć , jak się przysłuchiwałem to wydaje mi się , że któraś rolka albo pasek od rozrządu ( wymieniany poł roku temu ze wszystki paskami conti i rolkami ruvilla )... podejrzewałem alternator i rolki z nim połączone ale nie mają żadnego bicia i odgłos wydaje mi sie że nie dochodzi bardzej od strony rozrzadu , może ma ktoś jakiś sposob jak dojsc co to pisczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc rozsypana rolka napinacza paska wielorowkowego sprezarki klimatyzacji. w układzie napedowym oprzyrzadowania silnika nie ma zadnych rolek prowadzacych pasek tylko rolka na napinaczu. sprawdż koło wolnobierzne pasowe alternatora.jesli bedzie stało demba to napinacz zaczyna skakac i pasek piszczy czasami bywa tak ze potrafi sie uurwac ramie napinacza na którym jest rolka co powoduje ze pasek kl.łamie obudowy rozrządu wkrecajac sie w rozrzad co powoduje spotkanie sie zaworów z tłokami...dalej nie bede opisywał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam aż takie straszne historie to się rzadko zdarzają :wink4: Wymiana napinacza powinna rozwiązać problem. Jak napinacz jest walnięty to pasek będzie piszczał. Rozrząd raczej nie będzie piszczał. Dam ci jeszcze jedną radę, weź puszkę sylikonu w sprayu i psiknij na pasek od alternatora.... :wink4: Zazwyczaj przyczyną piszczenia jest walnięty napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te koło pasowe wolnobierzne alternatora to te pod alternaorem na dole ? a napinacz paska klimatyzacji nie był wymienony przy rozrzadzie bo niby jeszcze dawał rade ... moze rzeczywiscie sie skonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem , ale wiadomo coś tam potrafię ... wiec czy mogę to sam zrobić ? nie idzie nic zepsuć ? :) mam nadzieje ze nie trzeba sciagac przodu zeby ten pasek od klimy sciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rozrzad.pl/pl_PL/p/Napinacz-paska-wieloklinowego-alternatora-Audi-A4-1.9-TDI-1Z-AFF-AHU-AFN-AVG-56305/2323?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-01&utm_content=2323#nclid=eae1457d7e5c2a202d1b50fe6406c2fd

wydaje mi sie że ta rolka mi piszczy , czy można odgiąć ten napinacz żeby sciągnać pasek ? wogole to wydaje mi sie że pasek od alternatora jest za mocno napiety , jak mozna go poluzowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja u siebie nic nie naciągałem, przykręciłem i działa bo w A4 jest samonapinacz :wink4: A piszczenie paska to najsczęściej wina albo samego paska (złej jakości) albo napinacza.... Może być jeszcze łożysko alternatora, pompa wody ale najczęściej spotykałem się z napinaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rozrzad.pl/pl_PL/p/Napinacz-paska-wieloklinowego-alternatora-Audi-A4-1.9-TDI-1Z-AFF-AHU-AFN-AVG-56305/2323?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-01&utm_content=2323#nclid=eae1457d7e5c2a202d1b50fe6406c2fd

wydaje mi sie że ta rolka mi piszczy , czy można odgiąć ten napinacz żeby sciągnać pasek ? wogole to wydaje mi sie że pasek od alternatora jest za mocno napiety , jak mozna go poluzowac ?

bierzesz klucz chyba 14 i napinacz sie luzuje bo jest na sprezynie i sciagasz pasek. Niec nie trzeba rozkrecac. Naciag paska reguluje automatycznie ten napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie byłem w garażu i zacząłem od popsikania paska wodą z mydłem i odrazu piszczenie zniknęło :) ale za ok 30 sek pasek piszczy mocniej jak woda sie rozprowadzi.... czyli jednak pasek do wymiany ? czy coś innego może być przyczyną ? pasek obecny ma pół roku , conti , przejchałem na nim 10tyś . prosze o szybką od bo chce jeszcze pogrzebać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też chyba napinacz padł, jak dzisiaj patrzyłem to przy pracującym silniku napinacz stoi w miejscu a pasek(na tym najdłuższym odcinku miedzy napinaczem a kołem pasowym) skacze jak diabli, popatrzyłem do firmówki i tam skacze napinacz a pasek idzie równo. stąd moja diagnoza :mysli:

czy napinacz firmy ina jest ok, i czy był montowany na pierwszy montaż(tak powiedział kolo w sklepi)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie byłem w garażu i zacząłem od popsikania paska wodą z mydłem i odrazu piszczenie zniknęło :) ale za ok 30 sek pasek piszczy mocniej jak woda sie rozprowadzi.... czyli jednak pasek do wymiany ? czy coś innego może być przyczyną ? pasek obecny ma pół roku , conti , przejchałem na nim 10tyś . prosze o szybką od bo chce jeszcze pogrzebać :)

mialem to samo i okazało sie ze pompa wody do wymiany. jak polalem woda to przestawalo na chwile. jak sie auto rozgrzeje to tez piszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już się cieszyłem że to tylko pasek :) tak piszczy na zimnym i na ciepłym ... kurde pompa wody wymieniona też pół roku temu na HEPU nie wymieniałem napinacza ... pasek ładnie chodzi kółka nie mają bicia .[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 18:43_________________________________________________wydaje mi się że pasek jest za mocno też napięty[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 18:43_________________________________________________aha i napinacz stoi w miejscy u mnie ale pasek nie skacze[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 18:44_________________________________________________czy pasek zmienia swoje położenie względem rolek ? zrobiłem znaczki markerem na pasku i rolkach i się nie pokrywają po uruchomieniu silnika . ten dźwiek piszczenia nie ustaje na niskich i wyższych obrotach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...