Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Piszcząca rolka lub pasek


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

a już się cieszyłem że to tylko pasek :) tak piszczy na zimnym i na ciepłym ... kurde pompa wody wymieniona też pół roku temu na HEPU nie wymieniałem napinacza ... pasek ładnie chodzi kółka nie mają bicia .

Bardzo Cie musze zmartwić to mialem identyczny objaw. kupilem nową ori pompe HEPU w InterCarsie po 4 000km rano cos piszczało jak polewalem wodą to przestawalo i obstawialem pasek, pozniej po ok 5-6 000km caly czas świerszczało pod maską. Zdjąlem przód bo jeszcze chłodnice wymienialem , zdjalem pasek ruszylem pompe reką i... ma=sakra luz i szum łożysk. Jest to nawet opisane w innym temacie. Inni tez mieli taki przypadek. Oczywiscie reklamacja i od razu kupilem inna pompe(RUVILLE). Kase mi zwrocili i nawet gosc w IC powiedzial ze juz kilka takich reklamacji mieli na te pompy. Rób to jak najszybciej bo wczesniejsza pompa mi sie zatarła i urwało się koło, pozrywąły paski i połamały wisko itd. Dobrze ze nie rozwalilo obudowy rozrządu bo wtedy masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzyknąłem troszeczkę smaru silikonowego w rolkę napinacza i łozysko alterantora i piszczenie zniknęło ale wydaje mi sie że nie słychać nic ponieważ pasek troche sie nasmarował ale wydaje mi sie że jednak pompa wody będzie przyczyną bo teraz bez piszczenia słyuchac że hałasuje troche i ostatnio musiałem dolać płynu chłodniczego wiec moze coś tam przecieka i pompa sie kończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie musze dokładnie na weekend to sprawdzić , ściagne pasek i zoabcze czy nie ma luzów na pompie , a co z ubytkiem płynu ? dlatego stawiam na pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja łacze fakty piszczenie i uytek plynu i pisze o pompie a ty mi wkrecasz uszczelke pod glowica :) mam nadzieje ze to nie to :) chodziaz przeszlo mi to przez mysl ostanio :)[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 21:15_________________________________________________od ostaniego psikniecia smarem silikonowym pare dni juz minelo ( okolo 200km ) zrobilem i nic nie piszczy... ale przy gaszeniu silnika slychac pisniecie paska ... moze to o czyms swiadczy gdzie szukac usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zastanawiam sie nad sprzęgłem alternatora czy to nie ono powoduje to wszystko .. pasek chodzi równo , napinacz nie podskakuje , jak sprawdzić jeszcze to sprzęgło ? czy po zatrzymaniu (zgaszeniu silnika pasek od alternatora powinien sie obrócic jeszcze troche ( za to sprzęgło jest odpowiedzialne ? ) bo u mnie odrazu sie zatrzymuje jak tylko wyłacze silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...