Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składanie lusterek automatycznie po zamknieciu samochodu


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że wpinanie się trochę na chybił/trafił i "na siłę" dążenie do uzyskania efektu,

to trochę błędne podejście.Podstawa to zrozumienie jak działa ori układ sterowania składaniem

lusterek. Polecam http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=97638.msg1115639#msg1115639

Od siebie dodam, że pokazane schematy dotyczą składanych lusterek w a3 s3 a4 s4 a6 s6 a8 s8 allroad(1998-2002) .

W następnych modelach chyba zupełnie inne rozwiązanie zwłaszcza ze względu na magistralę can, ale póki co nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby podpiąć się pod sygnał z modułu komfortu (co to idzie ) i dać go do przełącznika pod pin od składania, wszystko w okablowaniu drzwi kierowcy.

Mozesz szukac, mi sie nie udalo, a tez tak próbowalem..[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2011, 22:49_________________________________________________Panowie nie zostal sie komus po wymianie luster wklad grzany lewy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozpoznac czy ma sie silniczki w lusterkach a jak nie ma silniczkow to co wtedy??

po przewodzie idacym od lusterka do drzwi.. jesli jest :mysli: :mysli: 7 kabli minimum to sa silniczki...napewno musi byc kabel koloru różowego..albo sciagnac obudowe lusterka i zobaczysz czy jest silniczek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy koszt?

Ja za swoje dałem 300pln za komplet, full opcja, składane, fotochrom, pamięć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje dałem 300pln za komplet, full opcja, składane, fotochrom, pamięć.

z wkładami fotochrom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje dałem 300pln za komplet, full opcja, składane, fotochrom, pamięć.

z wkładami fotochrom??

,

Tak tak z wkładami fotochrom, wszystko sprawne tylko jedno lusterko miało pękniętą obudowę no ale to nie problem jak wiadomo.

Chyba gostek nie miał do końca śwadomości co sprzedaje, kupowałem od niego tapicerkę i taką cenę ustaliłem z nim przez telefon, wtedy nawet nie wiedziałem, że mają wkłady fotochromatyczne, a zainteresowałem się nimi dlatego, że były składane z pamięcią :)

Jak dla mnie składanie lusterek się przydaje, ale fotochrom to dopiero mega przydatny gadżet :seksiasty:

Zależy gdzie kto jeździ, po mieście składanie, a w trasie fotochrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest ten fotochrom to ma zwiazek z automatycznym wlacznikiem swiatel??

To ma zwiazek z wewnetrznym lusterkim fotochromowym, z taka czujka swiatla, jak swieci ci ktos swiatlami po lusterkach to sie automatycznie przyciemniaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są opcje w lusterkach składanych i jak je rozpoznać ?

z tego co czytam są :

- składane elektrycznie

- składane elektrycznie + fotochrom

- składane elektrycznie + fotochrom + pamięć ??

czy wszystkie składane mają te opcje tylko do kazdej opcji trzeba domontowac osobny bajer zeby działało ?

i jak sprawdzić czy mechanizm składania lusterek w obudowach lusterek obsługuje jedno a drugiego nie :gwizdanie:?

im dłużej o tym czytam tym mniej rozumiem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę napisać jeśli ktoś wie na które kable w lusterkach trzeba podać plusa i minusa przy składniu i przy rozkładaniu bo nie mogę się nigdzie doczytać.

Jeśli to sterowania używa się tylko + i - to zmaczy że po jednym (kilku sekundowym) impulsie lusterka się składają a po podanui kolejnego impulsu rozkładają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski i różowy w wiazce lusterka, jesli podłączysz pod niebieski mase a różowy +12 to sie zamkną albo otworzą, nie pamietam juz dokladnie ale na bank te dwa przewody.. no i odwrotnie czyli niebieski +12 a różowy mase to zadzialają w drugą strone.. tylko musisz miec urządzenie które wyczuje opur lusterka.. na próbę mozesz na chwilke podpiąć tak jak pisałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to są orginalne lusterka od a4 b6, czy z jakiegoś innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękję Ci kolego za podpowiedź.

Czyli długość impulsu otwierania i zamykania muszę sam dostosować bo nie ma krańcówek? i tylko zamieniać napięc na tych dwóch kablach.

Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...