Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składanie lusterek automatycznie po zamknieciu samochodu


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze mozesz go rozwiercic i dac wkreta z ciut wiekszym lebkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zgłębiałem temat lusterek, bo będę rezać lustra składane.

Trochę mi czasu z tym zeszło ale może komuś się przyda jak rozpoznać lustra B6/B7:

5 PIN - podgrzewane, elektrycznie sterowane

7 PIN - podgrzewane, elektrycznie sterowane, fotochrom

10 PIN - podgrzewane, elektrycznie sterowane, fotochrom, elektrycznie składane

14 PIN - podgrzewane, elektrycznie sterowane, fotochrom, elektrycznie składane, pamięć

Fotochrom łatwo rozpoznać na władach jest ramka ok 0.5cm czarna lub przezroczysta z ciemniejszym szkłem niż reszta lustra.

Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakładałem el. lusterka to poniosłem następujące koszty:

Niezbędne części oraz koszta:

2 x lusterka z el. składaniem – ceny od 150zł/szt. – 300zł/szt.

1 x silniczek szyby obsługujące el. skł. Lusterka strona lewa (kierowcy)nr 8E1 959 801 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x silniczek szyby obsługujące el.skł. Lusterka strona prawa (pasażer)nr 8E1 959 802 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x moduł komfortu obsługujący skł. Lusterka – w moim przypadku 8E0 959 433 AJ – 200zł – rozpiska modułów na forum

1 x manetka z obsługą El. Skł. Lusterek nr 8E0 959 565A – ~50zł

12 x spinka do tapicerki 8E0 868 243 – duże 6 szt. na drzwi

4 x spinka do tapicerki 8E0 867 276 - małe 2 szt. na drzwi

koszt wszystkich spinek ~25zł ASO

1 x obudowa klamki z opcją składanych lusterek (jak zwał tak zwał) – 75zł ASO – cena niezależnie od koloru i ilości El. Szyb tzn. sam przód lub przód i tył

Łączny koszt w moim przypadku to ~750zł + ok. 100zł za przesyłki gdyż większość gratów zakupiłem na allegro.

Koledzy gdzie mogę szukać w samochodzie modułu komfortu obsługującego składane lusterka?? Po to aby zczytać numer OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nogami kierowcy w czarnym pudelku lub vagiem mozesz sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie działać, nic nie musisz adaptowac, modul powinien byc git, spróbuj najpierw same silniczki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzies to wyczytałęm ze raczej każdy moduł komfortu pasi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zacząłem czytać pierwszych parę stron, ale nie wystarczyło cierpliwości na wszystko.

Moje pytanie :

- jakie są różnice w b6/b7, bo na początku opisu mowa cały czas o b6 ?

- ma b7 dokupilem lusterka 14 pinów(pochodzące z b6/s4), panel przelacznikow z 4 poz.

- nie mam pamięci w fotelach,

- mam wewnętrzne lusterko fotochrom.

Na ile opis tego moda w mojej wersji jest aktualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zacząłem czytać pierwszych parę stron, ale nie wystarczyło cierpliwości na wszystko.

Moje pytanie :

- jakie są różnice w b6/b7, bo na początku opisu mowa cały czas o b6 ?

- ma b7 dokupilem lusterka 14 pinów(pochodzące z b6/s4), panel przelacznikow z 4 poz.

- nie mam pamięci w fotelach,

- mam wewnętrzne lusterko fotochrom.

Na ile opis tego moda w mojej wersji jest aktualny ?

różnica miedzy b6 a b7 jest taka że b6 ma czarną plastikową obramówkę wokół luster a w b7 już jest to inteligentniej i ładniej zrobione bez tego czarnego plastiku. reszta to to samo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzies to wyczytałęm ze raczej każdy moduł komfortu pasi..

kolega cos takie napisał czy to prawda ? ze każdy moduł obsłuzy ?

i teraz drugie pytanie czyli jak kupie takie domykacze jak te Samochodowe Automat. sterowanie domykanie szyb (3570301452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. oczywiscie dwie sztuki i chciałbym podlaczyć sie pod alarm aby zamkniecie z pilota samochodu skladały sie lusterka a otwarcie odwrotnie to to zadziała

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2013 at 15:18 ----------

Troche poszukałem i znalazłem coś takiego na forum seata prosty i ciekawy shemat LeonClub • Zobacz wątek - Automatyczne skladanie/rozkladanie lusterek.

co sądzicie o tym ciekawe rozwiązanie chyba pomyślę u siebie to zrobić zamiast kupowac silniczków i przełącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały post i nie jestem dokonca pewien czy dobrze zrozumialem. Ale odpoczatku . Posiadam przelacznik lusterek z 4 funkcja skladanie lusterek. Dziala ta opcja tylko gdy przelacze galka na ta opcje . Przy zamykaniu z pilota niestety nie. I teraz czy da sie to zrobic zeby zamykaly sie z pilota czy potrzebny jest mi domykacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten domykacz jest w oddzielnym pilocie ? mysle nad tym caly czas i nierozumiem poniewaz lusterka skladaja sie po przelaczeniu na galce ,jest tam silnik odpowiedzialny za rozkladanie i skladanie i cos tym steruje wiec nierozumiem po co ten domykacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten domykacz jest oddzielnym modulem, dajacym sygnal do mk o zlozeniu lusterka, gdy zamykasz samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadł mi do głowy ciekawy ( moim zdaniem) pomysł na domykanie lusterek.

Mianowicie, zastanawia mnie opcja podłączenia składania lusterek pod funkcję domykania szyb z pilota.

Mianowicie, jak dłużej przytrzymamy przycisk od zamykania drzwi to domykają sie otwarte szyby i mozna by ten impuls zmostkowac do impulsu składającego lusterka, i na odwrót- przyciskając dłużej przycisk otwierania, by sie lusterka rozkładały.

Tylko minusem tego jest ze wtedy nam sie tez szyby bedą zawsze otwierać...

Może ktoś wymyśli jeszcze na to patent...?

Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...