Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie,otóż mam własnie to radyjko presidenta teddy z asc,jak miałem podłączone pod gniazdo zapalniczki wszystko ładnie działało,dzisiaj wpadlem na pomysł zeby je podłączyc na stale,no i podłaczyłem.W skrzynce bezpieczników jest taki gruby czerowy kabel tam dałem plusa,masa do jakiejs śruby.Teraz gdy SQ daje na ASC mam delikatne szumy,wczesniej miałem cisze,dopiero jakis w miare zrozumiały sygnal był wpuszczony,teraz szumi cały czas,co mam teraz zrobic,wrócić znowu do zapalniczki?z kąd wziely sie te szumy chyna lepiej na stałe niz z gniazda zapalniczki.Mowa o b6 tdi.Ktos tam zastanawia sie nad tym radyjkiem to mysle ze jest godne polecenia,ale od razu mówie nie wchodzi w tą póleczke po lewj stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, ale wszystko się może zdarzyć.

Możesz jeszcze spróbować założyć ferryt na kabel zasilający lub kupić gotowy filtr toru zasilania.

Zrób prosty eksperyment:

odłącz antenę i sprawdź czy nadal słyszysz owy szum (domyślam się że to cichy szum procesora), jeżeli nadal słyszysz, to filtr pomoże, jeżeli nie - nie ma to nic wspólnego z zasilaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie pozbyc tego kabla z zapalniczki i sie narobiło,jest estetyczniej ale dziala cos nie tak.Dzieki kolego spróbuje sprawdzic z tą antena i zobaczymy.W kazdym razie jest to cichy szum ale wczesniej na asc miałem cisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szum procesora, ale nie wierzę, że przyczyną jest zmiana miejsca podpięcia kabla, chyba, że akurat gdzieś tam coś generuje małe zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak chciałem pod radio,ale za bardzo nie znalazłem nic na forum jak to zrobic,jak zdejme ten plastik pod kierownicą to jest szansa sie podłaczyc pod radio,czy trzeba je wyjmowac,nie wiem za bardzo jak wiec z tego zrezygnowałem,rozumiem ze cb załancza Ci sie z kluczyka co tez jest duzym plusem bo nie trzeba myslec o wyłączaniu,chetnie to jeszcze przerobie pod radio.Jutro sprawdze tą antene,jak bedzie szum,to kupuje filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak CB włącza się razem z radiem po przekręceniu kluczyka :thumbup1: daj znać jak filtr się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziako a powiedz mi jezeli da sie to jakoś wytłumaczyć jak wygląda ten kabel z plusem do radia,wyciągałes radio czy gdzie to sie podłanczałes,narobiles mi ochoty bo mysle ze to jest najlepsza opcja zeby nie zapomniec o radiu i wyłanczac z kluczyka.Chciałem dzisiaj odlączyc antene i sprawdzic te szumy a tu sie nagle wszysztko uspokoiło i narazie tak pojeżdze to zobacze co sie bedzie działo,mysle jednak ze w ten filtr chyba warto zainwestowac bo po przekreceniu kluczyka szumy wzrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziako a powiedz mi jezeli da sie to jakoś wytłumaczyć jak wygląda ten kabel z plusem do radia,wyciągałes radio czy gdzie to sie podłanczałes,narobiles mi ochoty bo mysle ze to jest najlepsza opcja zeby nie zapomniec o radiu i wyłanczac z kluczyka.Chciałem dzisiaj odlączyc antene i sprawdzic te szumy a tu sie nagle wszysztko uspokoiło i narazie tak pojeżdze to zobacze co sie bedzie działo,mysle jednak ze w ten filtr chyba warto zainwestowac bo po przekreceniu kluczyka szumy wzrastają.

jutro postaram zobaczyć te kabelki to Ci odpiszę. Radio musisz wyjąć. U mnie po przekręceniu kluczyka nie ma żadnych szumów :thumbup1: Jak założyłem xenon HID :thumbdown: to szumy były trochę na CB, ale największe na radiu i zrezygnowałem z HIDa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba kupić dobre HIDy, ja zawsze kupuję w jednej firmie i ZERO zakłóceń - a jestem przeczulony.

jakość i trwałość super, bo mam też w 2 motocyklach, gdzie drgania są dużo większe i nic się nie dzieje.

A na marginesie, radia CB nie powinno wyłączać się zasilaniem!!!! szczególnie radia procesorowe - potrafią się wieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba kupić dobre HIDy, ja zawsze kupuję w jednej firmie i ZERO zakłóceń - a jestem przeczulony.

jakość i trwałość super, bo mam też w 2 motocyklach, gdzie drgania są dużo większe i nic się nie dzieje.

A na marginesie, radia CB nie powinno wyłączać się zasilaniem!!!! szczególnie radia procesorowe - potrafią się wieszać

myślałem, że HID za ponad 300zł z szyną canbus jest w miarę dobry (były też za niewiele ponad 100zł), ale niestety sprzedawcy na allegro też robią ludzi w balona... opisują, że są filtry, brak zakłuceń na CB, a g... prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba na to uważać, ja chyba płaciłem 389 do A4 ale są cudne!!!!

Filtr ANL mogę wogóle wyłączyć, nie zakłócają nawet przy rozpalaniu - a to zawsze najgorszy moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz,juz problem rozwiazany,na bezpieczniku 37 tez pojawia sie napiecie po stacyjce i tam teraz wziołem zasilanie,radio włancza sie i wyłancza z kluczyka i o to mi chodzilo,teraz tez gdy przekrecam kluczyk szumy sa takie same,cos musialem wczesniej pokitrasic,teraz jestem zadowolony z efektu.Ja tez zrezygnowałem z HID,przez te szumy,ale w innym temacie ktos tam tez pisał ze na allegro jest jakis sprzedawca z dobrymi HIDami tylko nie wiem który to.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

trzeba na to uważać, ja chyba płaciłem 389 do A4 ale są cudne!!!!

Filtr ANL mogę wogóle wyłączyć, nie zakłócają nawet przy rozpalaniu - a to zawsze najgorszy moment

a nie wywala Ci błedu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, to mail z tej firmy z listopada:

Witam, zaproponowałbym zestaw CAN BUS SLIM, obecnie najlepszy z dostępnych, montujemy go w samochodach w których wszystkie inne powodują zakłócenia, są do tego stopnia dobre, że nawet przy rozpalaniu nie powodują zakłóceń. Poniżej link do zdjęcia przetwornic:

http://nokautimg4.pl/p-39-85-398520052a85d1f21a9f6589f8e6c010500x500/przetwornica-xenon-slim-can-bus.jpg

Cena takiego zestawu to 340zł.

http://www.car-art.pl/

Wybierz dokładnie z tymi przetwornicami i będzie super, możesz pwiedzieć, że polecił Ci upierdliwiec od zakłóceń, który kupował do motocykli i do Audi A4.

namęczyłęm gościa dobrze :) w Autku mam jeszce sprzęt krótkofalarski, nasłuch Policji i innych służb, więc naprawdę jestem na takie coś wyczulony :)

ale naprawdę fachowa firma.

Możesz nawet u nich wziąć na próbę, wtedy na krótko podłączasz, żeby sprawdzić i wiesz czy Ci pasuje.

naprawdę na to zwracam uwagę i byłem przekonany, że będę zwracał, ale NIE :)

Nie wywala błędu.

bierz oczywiście barwę 4300K

nie pamiętam ich loginu z Allegro, ale są też.

Np. jak rok temu brałęm od nich do motocykla, po zamontowaniu stwierdziłem, że jeden żarnik ma minimalnie inny odcień - choć i tak brałem kombinowany zestaw, bo w tym mooto mam 1 żarówkę H7 a drugą H4 i poprosiłem o skompletowanie mi zestawu 1 żarnik bi-ksenon H4 i jeden normalny H7 - nie było problemu.

Jak zgłosiłem tą min. różnicę w odcieniu, dostałęm 3 żarniki, żebym idealnie mógł dobrać - resztę odesłałem.

Dlatego lubię takie firmy!!!

Uważam, że porządnych warto chwalić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz,juz problem rozwiazany,na bezpieczniku 37 tez pojawia sie napiecie po stacyjce i tam teraz wziołem zasilanie,radio włancza sie i wyłancza z kluczyka i o to mi chodzilo,teraz tez gdy przekrecam kluczyk szumy sa takie same,cos musialem wczesniej pokitrasic,teraz jestem zadowolony z efektu.Ja tez zrezygnowałem z HID,przez te szumy,ale w innym temacie ktos tam tez pisał ze na allegro jest jakis sprzedawca z dobrymi HIDami tylko nie wiem który to.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

trzeba na to uważać, ja chyba płaciłem 389 do A4 ale są cudne!!!!

Filtr ANL mogę wogóle wyłączyć, nie zakłócają nawet przy rozpalaniu - a to zawsze najgorszy moment

nie polecam z allegroo sprzedawcy z (Gdyni, Warszawy, Koszalina i ogólnie ze Śląska :thumbdown:) HIDy te posiadają filtry i nie zakłucają radia i CB tylko teoretycznie. W praktyce są nic nie warte. Po telefonie z reklamacją twierdzą, że nie w każdym samochodzie zestaw działa. Proponują ekranowanie i uziemianie przetwornic i założyć jakiś filtr, ale po co pisać że posiadają filtry i nie zakłucają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to kosztują 290 zł plus wysylka,jesli jest tak piszesz to warto w nie zainwestowac,mysle ze w krotkim czasie sie na nie skusze

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

http://allegro.pl/zestaw-xenon-h7-h1-d2s-can-bus-hid-passat-vectra-i2191317894.html

to sa te przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto to pisał - masakra:

Zestaw profesjonalny ponad 750 zł

Radio: Midland Alan 8001 S Euro.

jedno z największych niewypałów Alana, bardzo szybko wycofane ze sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto to pisał - masakra:

Zestaw profesjonalny ponad 750 zł

Radio: Midland Alan 8001 S Euro.

jedno z największych niewypałów Alana, bardzo szybko wycofane ze sprzedaży :)

być może,dlatego opinię pozostawiam ludziom którzy są w tym temacie,ja osobiście posiadam radyjko HARRY II i antenę PRESIDENT MISSOURI który wożę w bagażniku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...