Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

po przekroczeniu granicy 20 punktów karnych postanowiłem w mojej :audi: zainstalować cb

dosyć długo się zastanawiłem co wybrać, w domu w dostawczakach i ciężarówce mamy unidena 520xl i jest Ok

chciałem jednak czegoś innego i wybór padł na presidenta

kupiłem President Johnny II + antena Wilson Little Wil

rewelacyjny zestaw; nie sądziłem że taka antenka ma coś koło 90 cm tak sobie poradzi

w mieście kapitalnie sprawdza się ASC czyli system automatycznej regulacji szumów

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór został dokonany - Harry II. Jest tylko mały problem - zakłócenia powodowane przez samochód. Pierwsze zakłócenia pojawiają się już po przekręceniu kluczyka bez odpalania silnika :(

Muszę jeszcze poobserwować, ale mam wrażenie, że w momencie gdy wcisnę mocniej pedał gazu zakłócenia wzrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kolego filt przeciw-zakłuceniowy i problem zniknie :th:

dostaniesz go w każdym sklepie z CB radiami

Ale zanim go kupisz,choc koszt niewielki poproś machera zeby Ci to podpiał i sprawdził czy zakłócenia znikna bo w wiekszości przypadków te filtry nic nie pomagaja :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce do autka zainstalować CB, z lewej strony od strony kierowcy, w schowku pod kierownicą.

Nie wiem jednak, co dobrać do wielkości tej półeczki, a nie chcę sprawdzać w sklepie X modeli( zastanawiam sie nad zakupem w sieci). Ma ktoś może w swojej a6 zainstalowane tam właśnie radio? Jeżeli tak to jaki model i jak się sprawdza? Interesuje mnie coś w przedziale 250-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kolego filt przeciw-zakłuceniowy i problem zniknie :th:

dostaniesz go w każdym sklepie z CB radiami

Zniknie czy nie, to chyba zależy od tego co generuje zakłócenia. Co dziwne, gdy chwycę ręką obudowę cewki anteny (obejmę ją) zakłócenia znacznie się zmniejszają.

Dziś oglądałem radio Lafayette Zeus - zero zakłóceń :( Teraz chyba trochę żałuję, że nie wybrałem Lafayettki. Naprawdę cisza. Gdybym teraz miał wybierać, nie nie wybrałbym presidenta, wolałbym wycinać ten "uskok" w półeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknie czy nie, to chyba zależy od tego co generuje zakłócenia. Co dziwne, gdy chwycę ręką obudowę cewki anteny (obejmę ją) zakłócenia znacznie się zmniejszają.

Zakłócenia w większej ilości ściąga właśnie antena i filtry na kablach zasilających radio nie za wiele pomogą <choć zdarza się, że eliminują zakłócenia>. Można znaleźć filtry przeciwzakłóceniowe montowane między anteną a radiem, ale są dość drogie i wydaje mi się, że osiągi trochę się pogorszą, ale raczej warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce do autka zainstalować CB, z lewej strony od strony kierowcy, w schowku pod kierownicą.

Nie wiem jednak, co dobrać do wielkości tej półeczki, a nie chcę sprawdzać w sklepie X modeli( zastanawiam sie nad zakupem w sieci). Ma ktoś może w swojej a6 zainstalowane tam właśnie radio? Jeżeli tak to jaki model i jak się sprawdza? Interesuje mnie coś w przedziale 250-500 zł.

z tego co wiem to ONWA tam wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, filtr nie pomógł: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=324540616 :confused4:

Poważnie zastanawiam się nad wywaleniem Presidenta i zakupem Ermesa lub Zeusa.

Rajmondo spróbuj podłaczyc jeszcze inna antene,nie napisałeś jaka masz teraz (lub ja nie doczytałem :wink4:),spróbuj podłaczyc radio bezpośrednio pod aku,naprawde zadko sie zdarza żeby HarryII tak przenosił zakłócenia.No chyba ze Ty wymagasz ciszy idealnej,ostatnio był klient który niemal wymagał coby dzwięk z CB był czystszy niz z CD :wallbash: ,minimalnie było słychac jakieś zakłócenia z elektryki ale na to juz nie ma rady,a podłanczane były różne radia od najtańszych po najdrozsze :wink4: wqybór padł na Presidenta Taylora III :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajmondo nie no jak Ci nie pasuje H II to możemy się zamienić :polew: ja mam takie radio i dla mnie jest za trudne w obsłudze hyhy :

Midland Alan 48 Plus Multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co fajne to to "śledzenie" 19 kanału że można sobie z kimś rozmawiać na innym kanale a jak ktoś na 19 coś powie to się zaraz samo przełącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co fajne to to "śledzenie" 19 kanału że można sobie z kimś rozmawiać na innym kanale a jak ktoś na 19 coś powie to się zaraz samo przełącza

Tak,to jest fajne. Czesto w tych Midlandach,zwłaszcza zimą padaja te "bajeranckie" wyswietlacze LCD :polew:

Trzeniu zmiana kanałów w gruszce fajna sprawa,tymbardziej jak sie ma radio gdzies nie pod reka wciśniete.

Zapytam sie mojego magika czy czasem nie da rady tego wyrezać przekładajac gruszkę od jakiegos Taylora do Harrego :mysli:

Jeżeli ma ori gruche to ma,te "kozackie" Midlandy to maja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu

masz to Łukasz w tym swoim kombajnie? naughty

yessss :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...