Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

tak tez myslalem chcialem sie upewnic ehh szkoda:((((( :a4fan: CB UNIDEN PRO 520 XL to moze sobie kupie jeszcze sie zastanowie:).A co do tych anten to czy ten hustler bedzie dobry czy lepiej inna kupic.I jesli ona jest na magnes czy nikt mi jej nie wyrwie z samochodu hmmm ciekawe

antena na magnes jest robiona po to zebys mogl ja zdejomowac, nikt nie powinien ci jej wyrwac aczkolwiek .... Polska to dziwny kraj anteny na magnes maja swoje wady: to ze moga porysowac dach, to ze byl jakis kiedys przypadek ze spadla przy duzej predkosci, to ze trzeba je ciagle montowac i demontowac i to ze maja troche gorszy zasieg niz anteny na stale

ale anteny na stale tez maja wady ;) zeby nie bylo tak slodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie radyjko Unidena 510 XL z anteną magnesówką hustlera i jestem jak narazie bardzo zadowolony, zasięg jest wystarczający a odbiór o niebo lepszy niż z Alana 100+ (mam takiego szumofona w Sprinterze, wtedy jak kupowałem nie było jeszcze tych Unidenków na rynku). Zestaw taki jak u mnie jest wystarczający w osobówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...UWAGA...

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ten jest bardzo popularny jeśli chodzi o CB radio, więc zostawię ostrzeżenie tutaj.

Uwaga: w Płocku i okolicach policja ma CB w mondeo z videoradarem.

Slyszałem, że podpuszczają kierowców, podając że "droga jest czysta", a potem wyłapują tych, co się dadzą nabrać, więc uważajcie. Już parę osób potwierdziło tą informację, więc zdaje się być prawdziwa.

Sam osobiście nie sprawdziłem, ale lepiej na zimne dmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...UWAGA...

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ten jest bardzo popularny jeśli chodzi o CB radio, więc zostawię ostrzeżenie tutaj.

Uwaga: w Płocku i okolicach policja ma CB w mondeo z videoradarem.

Slyszałem, że podpuszczają kierowców, podając że "droga jest czysta", a potem wyłapują tych, co się dadzą nabrać, więc uważajcie. Już parę osób potwierdziło tą informację, więc zdaje się być prawdziwa.

Sam osobiście nie sprawdziłem, ale lepiej na zimne dmuchać.

w większości mają CB.i nie raz słychać jak kierowcy im "dokładają" przez CB

tomash77 powiedz czy nie szumi Ci 510xl bo mi albo coś się rozregulowało albo nie wiem ale coś ostatnio zaczął mi szumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77 powiedz czy nie szumi Ci 510xl bo mi albo coś się rozregulowało albo nie wiem ale coś ostatnio zaczął mi szumieć.

Sqelch (to pokrętło od szumów) mam ustawione na połowę, więc nic mi nie szumi, jak pokrętło będzie nie podkręcone to zawsze będzie szumieć. W służbowym Mondeo mam Unidena 520 XL z antena Presidenta, i nie zauważam różnicy. Może kolego radyjko Ci się rozstroiło lub kabel od anteny gdzieś jest nadcięty i jest przebicie[br]Dopisany: 27 Listopad 2007, 14:44 _________________________________________________

w większości mają CB.i nie raz słychać jak kierowcy im "dokładają" przez CB

U mnie w mieście policjanci w nieoznakowanym Mondeo są na tyle "uprzejmi i pomocni", że nie tylko podkręcają do szybszej jazdy ale potrafią tez zakłócać sygnał bawiąc się gruchą. :kwasny: :kwasny: :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście policjanci w nieoznakowanym Mondeo są na tyle "uprzejmi i pomocni", że nie tylko podkręcają do szybszej jazdy ale potrafią tez zakłócać sygnał bawiąc się gruchą. :kwasny: :kwasny: :bicz:

Kolego a mam do Ciebie pare pytań :)

1. Skąd wiesz, że to oni mówią innym mobilom że jest czysto?

2. Skąd wiesz, że to oni blokują nośną na radiu?

Do radia każdy ma dostęp, każdy może na nim mówić co mu się podoba <niestety> i na radiu jesteś osobą anonimową. A jeżeli jest się anonimowym to sąd wiesz, że to oni robią taki bałagan na radiu? Siedziałeś z nimi w radiowozie jak tak nakłaniali do deptania w podłogę?

A no i najważniejsze, to radio nie jest tylko od informowania się gdzie miśki stoją, a tak od jakiegoś czasu jest postrzegane.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wittam. ja w mojej :a4fan: mialem na poczatku alana 100 a obecnie mam 78 bardzo fajna sprawa i chyba jedno z lepszych radii srpawdzonych wiec takkowe polecam...pozdrawiam

Jedyne co moze się podobac w tym Alanie 78 to jego wygląd :P Dobra rada dla posiadaczy tego modelu- wyjmować z auta podczas mrozów bo szlag go szybko trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie radyjko Unidena 510 XL z anteną magnesówką hustlera i jestem jak narazie bardzo zadowolony, zasięg jest wystarczający a odbiór o niebo lepszy niż z Alana 100+ (mam takiego szumofona w Sprinterze, wtedy jak kupowałem nie było jeszcze tych Unidenków na rynku). Zestaw taki jak u mnie jest wystarczający w osobówce.

U mnie nic nie szumi... Może masz coś nie tak z antenką, albo na kablu przebicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozwolenia na radio jakies wymaganie czy sie kupuje i mozna korzystac?

Obecnie po wejsciu do UE nie potrzebujesz zadnych zezwolen, ni trezba rowniesz wnosic zadnych oplat...FULL LEGALISE pzdr

Jedyne co trzeba (podobno) posiadać przy sobie to homologacja,oczywiście jezeli dane radio takową posiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mam do Ciebie pare pytań smiley

1. Skąd wiesz, że to oni mówią innym mobilom że jest czysto?

2. Skąd wiesz, że to oni blokują nośną na radiu?

Do radia każdy ma dostęp, każdy może na nim mówić co mu się podoba <niestety> i na radiu jesteś osobą anonimową. A jeżeli jest się anonimowym to sąd wiesz, że to oni robią taki bałagan na radiu? Siedziałeś z nimi w radiowozie jak tak nakłaniali do deptania w podłogę?

Słuchaj kolego, tego nie jestem pewny na 100% ale komu najbardziej zależy by wlepić kierowcy mandat? W jakim celu policjanci wożą ze sobą CB-radio oprócz tego radia przez, które łączą się z "bazą"? Wiele razy słyszałem jak się ktoś pyta? Jak dróżka...? A słyszy się : "Czyściutko, pomykaj śmiało!" A za chwile " Jakie ku... czyściutko jak się Mondeo kręci? Kiedyś Tirowiec mówił mi na CB spotkało go coś takiego, pyta się o dróżkę i słyszy "czysto" a za kilometr stoją z suszarką, myślał, że ktoś mu żart wyciął, albo, że jechał kiedyś i zadaje standardowe pytanie i słyszy "czysto" a za chwilę jakiś Ukrainiec macha mu tarczką od tacho, że krokodyle stoją.

A z tym zakłócaniem teraz to jest tak, że kiedy Mondeo się nie kręci i gdzie nie jest to w tym samym czasie i w tym rejonie słyszysz przerywane rozmowy na CB. Myślisz, że komuś innemu chciałoby się takie jaja robić?

Nie wiem czy wiesz kolego, ale policjanci z drogówki ("krawężniki" pewnie też) mają ustalony limit ile muszą w ciągu miesiąca wlepić mandatów, jak się z tego nie wypełniają to są "nierentowni". A wiem to od znajomych w drogówce.

[br]Dopisany: 27 Listopad 2007, 18:11 _________________________________________________

U mnie nic nie szumi... Może masz coś nie tak z antenką, albo na kablu przebicie.

Nie, wszystko jest OK z anteną. Alany już takie są poza tym nie mają wbudowanych żadnych filtrów przeciwzakłóceniowych i łapią dużo zakłóceń z silnika. U mnie w busie CB dobrze chodziło dopóki nie włączyłem klimatyzacji dachowej, wtedy to było słychać jedne wycie. Sprintery są dobrze naszpikowane elektroniką, która źle oddziaływuje na Alany. Pozakładałem na kablach filtry przeciwzakłóceniowe i troszke pomogło ale rewelacji nie ma. Unideny filtry (ANL) mają już wbudowane, więc nie ma z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego, tego nie jestem pewny na 100% ale komu najbardziej zależy by wlepić kierowcy mandat? W jakim celu policjanci wożą ze sobą CB-radio oprócz tego radia przez, które łączą się z "bazą"? Wiele razy słyszałem jak się ktoś pyta? Jak dróżka...? A słyszy się : "Czyściutko, pomykaj śmiało!" A za chwile " Jakie ku... czyściutko jak się Mondeo kręci? Kiedyś Tirowiec mówił mi na CB spotkało go coś takiego, pyta się o dróżkę i słyszy "czysto" a za kilometr stoją z suszarką, myślał, że ktoś mu żart wyciął, albo, że jechał kiedyś i zadaje standardowe pytanie i słyszy "czysto" a za chwilę jakiś Ukrainiec macha mu tarczką od tacho, że krokodyle stoją.

A z tym zakłócaniem teraz to jest tak, że kiedy Mondeo się nie kręci i gdzie nie jest to w tym samym czasie i w tym rejonie słyszysz przerywane rozmowy na CB. Myślisz, że komuś innemu chciałoby się takie jaja robić?

Nie wiem czy wiesz kolego, ale policjanci z drogówki ("krawężniki" pewnie też) mają ustalony limit ile muszą w ciągu miesiąca wlepić mandatów, jak się z tego nie wypełniają to są "nierentowni". A wiem to od znajomych w drogówce.

Witam, nie chcę być jakimś chamem ;) ale napiszę tak:

A więc według tego co napisałeś, ja mogę iść do sądu i domagać się kary więzienia dla Jana Nowaka za to że ukradł mi nakładkę na hak holowniczy w nocy jakiś tydzień temu, chociaż go nie widziałem, ale to na pewno on, bo komu innemu by na tym zależało, przecież my mamy Audi a on ma Fiata, więc to on i musi iść za kratki na 10 lat.

Trochę bez sensu to co napisałeś, takie gdybanie, dowodów nie masz na to że to oni więc ich tak nie oceniaj :no:

A co do tych "limitów" to największa głupota jaką słyszałem, aby się upewnić pytałem się dodatkowo policjanta i powiedział że takie coś to by był idiotyzm takie wlepywanie mandatów na siłę, bo limit jeszcze nie osiągnięty. Oczywiście jeżeli ten policjant to leń i nic nie robi to za brak mandatów i legitymowań jest rozliczany i ma jakieś tam kary, ale żadnych norm nie ma, więc nie wiem czy z tymi kolegami to ściema, czy ci wała sprzedali ;)

Dobra koniec OT z mojej strony, chciałem co nieco wyjaśnić :)

Pozdro :drunk:

p.S. Nie żebym policmajstrów bronił, bo też mnie czasami dobijają; A i jeszcze jedno, nazwałeś ich "krawężnikami" więc pewnie masz ich za śmieci, ale jestem pewny, że jak coś to pierwsze co byś zrobił to dzwonił lub jechał na komendę.

Tylko się nie obraźcie jak coś, wrazie W to nikogo nie chciałem urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoly1601,

Proponowałbym radio TTI, ponieważ to jest jedno z lepszych w przystępnej cenie, może to nie President, ale od Alana napewno jest lepszy.

Jednak spróbuj zmienić najpierw antenę na ML 145 President, powinno pomóc, w każdym razie u mnie spisuje się doskonale (nawet w mieście) a i kase zaoszczędzisz

PS

Informacja dla Michał i Faworek,

Legalizację radio CB musi posiadać, a jeżeli takiej nie ma to (teoretycznie) nie można z takim radiem jeździć , bo grozi za to mandat, ale można zrobić myk i skserować sobie legalizację od kogoś innego kto ma takie samo radyjko i po kłopocie, a "miśki" i tak nie przyczają tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolego dawkol-d1 czy czasem Twój Tata nie jest... Misiakiem lub ktoś inny w rodzinie? :mysli::przebiegly:

Ps. Uniden to Uniden...

:> W rodzinie ;) Ale to nie ma nic do rzeczy :P Bronić bronię <w tej sytuacji> bo kolega moim zdaniem głupoty wypisał, ponieważ nie ma podstaw aby tak pisać, bo gdybać każdy może.

Ale to nie znaczy że stoję murem za miśkami, bo miałem małe problemy z nimi, bo czepią się głupot wymyślą coś a ty se możesz mówić bo i tak on ma rację, także denerwują mnie często.

A ktoś pisał o tti, czytałem o nich wiele, i albo piszą że te radia są super, albo że coś padło i radio do wymiany, na początek jest dobrym wyborem, gdzieś wyczytałem takie sformułowanie -"TTI to President za 200zł, oni więcej wydali na zrobienie tego radia niż te 200zł". Więc to raczej dobre radia, do czasu aż coś padnie, a popsuć się wszędzie coś może.

Uniden to Uniden wiadomo, jeżeli komuś nie przeszkadza brak homologacji to brać, jej i tak nikt nie powinien sprawdzić <nie słyszałem o przypadkach, aby sprawdzali legalność radyjek>. A jeżeli numer seryjny radia zaczyna się od '05' to ponoć nie ma czego się bać, bo prawo nie działa wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pojeżdżę na tym Alanie... idzie zima więc szybko się jeździło nie będzie i w trasy też się nie wybiorę bo codziennie praca szkoła itd. Do mojego Hustlera wlutowałem nową wtyczkę i może się coś polepszy, jak sprawdzę to napiszę. Tematu nie zamykać bo na pewno ludzie będą potrzebowali informacji o radiach, jakie kupić co do niego...

Co do tych misiaków gadających na CB to na pewno się czasem udzielą jak nie mają ruchu ;p

Pozdrawiam koledzy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...