Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tez się dołączę :)

Zamierzam kupić jakieś radyjko no i po przeczytaniu całego wątku nadal nie wiem jakie :no:

1) jak to jest z tą homologacją? bo myślałem o http://allegro.pl/item273427016_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_hustler_ic_100_wtyk.html

2) Czy lepiej zainwestować w coś innego? (dobrze by było żeby mieściło się w tym schowku pod włącznikiem świateł :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol tez myslalem o tym zestawie. Tylko wolalbym zeby antena nie byla magnesowa. Kumpel cos mi kiedys mowil ze anteny firmy LEMM sa dobre. Np. ten model:

http://allegro.pl/item279225875_hurt_najlepsza_lemm_at1200_oryginal_wtyk_gratis_.html

Mial ktos z nia do czynienia..? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykk mi akurat zależy na jakiejś dobrej na magnes, bo zawsze można do drugiej fury przerzucić ;) tylko chodzi mi o jakość całego zestawu... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustler na początek dobry, ale wiadomo: apetyt rośnie w miarę jedzenia :) . Jak o niego zadbasz to będzie ci długo służył. Magnesówka jest dobra jeżeli przerzucasz antenę z auta na auto, ale magnes i kabel rysują dach strasznie.

Oczywiście antena na środku dachu najlepiej ;)

A z tym Unidenem to już wcześniej było omawiane, ale nie powinno być problemów, on sieje po kanałach ale to nie jest problem bo i tak wszyscy na #19 siedzą :polew: <niestety>. Policja niby powinna sprawdzać radia i jeżeli nie ma homologacji to idzie na testy jak je przejdzie i będzie ok to Ci je oddadzą. Ale nie słyszałem o przypadku zabrania radia, a na necie czytałem wywiad z Policjantem, że oni nie mają czasu na takie głupoty i radyjek nie sprawdzają.

Ale czy to jest prawda to nie wiem, zawsze może trafić się jakiś natręt który czepi się radia i brudnej tablicy rej. więc lepiej uważać ;)

Widziałem zdjęcia jak ktoś zakleił napisy UNIDEN 520XL i nakleił PRESIDENT JOHNY i woził homologację Presidenta, może i to zda egzamin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nad którym sie zastanawiacie czyli CB UNIDEN PRO 520 XL 520XL + HUSTLER IC-100 moge śmiało powiedzieć że to bardzo dobry wybór, a znaleziona przez Piechol propozycja czyli 342,99zł to niezła cena za ten zestaw (ja płacilem za ten sam zestaw 400zł).

Radio proste, małe, zgrabne wszedzie je można wcisnać, antena również się spisuje, wiadomo magnesówke zawsze mozesz sobie szybko i bezproblemowo zdjąć lub przerzucic do innego auta i wystarczy sobie załatwić cieniutką, przezroczystą nalepke(3zł) lub podłożyć magnesową podładke(5zł) i nie ma prawa sie nic na dachu porysować! W sumie jest juz o tym troche opisane....także wybór powinien byc już prostszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zestaw spoko, do osobówki idealny i za naprawdę nie dużą kwotę. Polecam. Mam podobny zestaw tylko z Unidenem 510 i jestem bardzo zadowolony. Do osobówki to tylko magnesówka lub antena z takim uchwytem na rant klapy. Szkoda wiercić dziury np w dachu. W osobówce nie potrzebny jest duży zasięg, CB ma tylko służyć aby dowiedzieć się gdzie stoją Miśki i jaka jest sytuacja na drodze. W Sprinterze antenę mam właśnie Lemma, chyba coś ok 1,7 m długości i jest zamocowana na takim uchwycie na rynience, ale w busie to jeszcze pasuje. śmieszy mnie bardzo widok np Seicenta z dwumetrową antena na dachu, wygląda to wtedy jak samochodzik zdalnie sterowany :polew: Takie baty to do busów lub tirów a nie do osobówek. W służbowym Mondeo kombi mam Unidenka 520 i antenę Presidenta (nie znam niestety nazwy modelu), ma ok 60 cm długości i jest naprawdę rewelacyjna, ale też droga (podobno kosztowała ponad 200 zł). Zestaw jest extra! Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie :> to chyba kupię tego Unidena, najwyżej zastanowię się nad inną antenką :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem teraz na kupnie radyjka. Antene niedawno kupilem(lemm at 106). A radio wlasnie na tego unidena 520xl sie czaje. Dostane tylko wyplate to pewnie go kupie :) Naczytalem sie sporo o nim na roznych forach i w sumie to jest calkiem dobra propozycja. Problem jest tylko taki, ze w zadnym sklepie w mojej okolicy nie moge go kupic gdyz "nie ma atestu" i nie sprzedaja go. Za to allegro jest pelne od tego sprzetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chico jak juz skompletujesz to prosba. Powiedz jak to smiga. Bo widze ze jak na razie to malo kto mial doczynienia z antenkami LEMMa.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na jakims starym, "malofirmowym" radiu, bez strojenia to zasieg w miescie byl napewno okolo 4-5km. Z takiej odleglosci slyszalem kumpla, ktory drugim autem odjechal tyle odemnie :> Takze nie jest chyba tak zle, patrzac na dlugosc tej anteny...

Oczywiscie jak bede mial juz swoje, to oddam do strojenia i wtedy sie podziele informacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie na to jeszcze: http://allegro.pl/item276784065_cb_radio_uniden_520_520xl_wtyczkagrtis_gwar_1rok.html

Koleś pisze, że z homologacją :mysli: możliwe czy to tylko "chłyt"? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie na to jeszcze: http://allegro.pl/item276784065_cb_radio_uniden_520_520xl_wtyczkagrtis_gwar_1rok.html

Koleś pisze, że z homologacją :mysli: możliwe czy to tylko "chłyt"? :a4fan:

nie mają homologacji czyli chwyt markietingowy :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie na to jeszcze: http://allegro.pl/item276784065_cb_radio_uniden_520_520xl_wtyczkagrtis_gwar_1rok.html

Koleś pisze, że z homologacją :mysli: możliwe czy to tylko "chłyt"? :a4fan:

Mając na myśli "Homologację" pisał o kawałku kartki papieru ;) Radio homologacji nie posiada. Taką homologację co on do radia dołącza to sobie znajdziesz na necie i wydrukujesz, na necie jest pełno tych świstków do pobrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaFi^^GW no bardzo dobre radio, ale patrz na cene.. Czy jest sens dawac az tyle za radio..? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykk: Pytales o zestaw lemm 106 i uniden 520xl pro. Powiem Ci, ze bez wystrojenia chodzi naprawde dobrze. Jakies 6-7km w zabudowanym mysle, ze wystarczy spokojnie. W trasie nawet 15km :) Odbior czysty, nadawanie tez w porzadku. Siania po sasiednich kanalach poki co nie stwierdzono... Da sie je ladnie wyregulowac co do odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno CB President - Harrego II a to dlatego ze miesci mi sie na styk do poleczki pod regulacja swiatel (inne sie niemiescily) :) i ze jest to porzadne CB z gornej poleczki :). Do tego kupilem antene tez Presidenta "floride" i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony na trasie zasieg mialem do okolo 30km w miescie nawet do 12 lapie. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony na trasie zasieg mialem do okolo 30km w miescie nawet do 12 lapie. Polecam :)

Możesz zdradzić tajemnice jak to robisz? też mam floride i więcej nić 3-5 km mi nie łapie z klapy bagażnika... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...