Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Tego Alana 48 plus masz w tej półeczce?

Nie mówcie, że wszyscy macie Unideny 510 i 520 :mysli:

Ktoś próbował włożyć tam Alana 121, Lafayette Ermes lub Zeus? Może inne radio - jakie?

ja mam Presidenta Johnny II i pięknie pasuje do półeczki - chowa się cały :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajmondo niestety nie, można go tam wcisnąć ale trzeba trochę dociąć ścianki. Nie chciałem kaleczyć auta. Dorobiłem uchwyt na konsolę przy nogach pasażera, radio mam pod kątem, tak że super widać wyświetlacz i nie ma problemów ze sterowaniem. Pozdrawiam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 odpadł z kretesem :) Trochę poczytałem o tym radiu i stwierdziłem, ze jego używanie jest egoizmem ze względu na zakłócenia jakie emituje na pozostałych kanałach.

Na 99% zdecydowałem sie na Harry II Classic. Teraz jeszcze pozostał wybór anteny. W grę wchodzi niezbyt długa antena montażowa na klapę na uchwycie SF40. Zakładam, że 120-130 cm to absolutne maksimum. Prosta i niedroga antena jest mniej narażona na kradzież, a ja nie zamierzam za każdym razem jej demontować :wallbash:

PS: Ktoś mi zdradzi powód "czarnej wstążki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Ktoś mi zdradzi powód "czarnej wstążki"?

Kolega Spedyt nie zyje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 odpadł z kretesem :) Trochę poczytałem o tym radiu i stwierdziłem, ze jego używanie jest egoizmem ze względu na zakłócenia jakie emituje na pozostałych kanałach.

posłuchaj jak sieją presidenty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 odpadł z kretesem :) Trochę poczytałem o tym radiu i stwierdziłem, ze jego używanie jest egoizmem ze względu na zakłócenia jakie emituje na pozostałych kanałach.

posłuchaj jak sieją presidenty.....

a to dziwne - które ??? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 odpadł z kretesem :) Trochę poczytałem o tym radiu i stwierdziłem, ze jego używanie jest egoizmem ze względu na zakłócenia jakie emituje na pozostałych kanałach.

posłuchaj jak sieją presidenty.....

a to dziwne - które ??? :naughty:

Hm,też mnie to dziwi :mysli: , nie spotkałem sie z tym problemem zeby którys President siał po sąsiednich kanałach,no chyba że juz tak wyeksplatowany że nie trzyma częstotliwości,co w przypadku tych radyjek nie czesto się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak jak piszesz że wyeksploatowane. zdarzało mi sie uczestniczyć w dyskusji na trasie jak ktoś siał po kanałach i się okazywało że to president jest.

Ja mam Unidena i wcale to sianie od normy nie odbiega. Także nie chodzi tu o robienie komuś na złość i źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak jak piszesz że wyeksploatowane. zdarzało mi sie uczestniczyć w dyskusji na trasie jak ktoś siał po kanałach i się okazywało że to president jest.

Ja mam Unidena i wcale to sianie od normy nie odbiega. Także nie chodzi tu o robienie komuś na złość i źle.

To sianie które czasami słyszysz moze byc spowodowane także wzmocnieniami które ludzie sobie wstawiaja w mikrofony,nie mówie ze to główna przyczyna ale czesto właśnie po takiej przeróbce wystepuje ten problem :wink4:

Jak dla mnie Uniden520 jest radiem :th: a sprzedaje go bardzo duuzo i reklamacji jak do tej pory nie było.Szkoda tylko że od niedawna produkuja juz go w CHRL,co pewnie niebawem odbije sie na jakości :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radyjko MK3 i antene hastler już 2 lata i jest super zasięg nadawania i odbioru 15km antena na bagażniku :tongue4:

ps nieprawda że hastler wytrzymuje tylko rok :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mam zamiar u siebie zamontować CB Radio bo mam panne w Katowicach a na katowickiej podobno jest sporo fotoradarów dlatego dobrze jest mieć CB Radio ale jakie mam kupić CB za ile i jakiej firmy to samo się tyczy anteny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 to zależy od Ciebie ile masz funduszy i czego wymagasz od CB. Radia zaczynają się od 200 zł w górę, to samo jest z antenami od 50 zł w górę.

Na tej stronie znajdziesz naprawdę wiele informacji i odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

http://www.cb-radio.pl/phpBB/index.php?sid=1a974967117dfffa9f49a61a99924fa8

Pozdrawiam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce wydać na to tak maks 500-600zł wiem że sa same CB za 800zł ale chyba to jest bez sensu mam 600zł i chce miec dobry zasięg itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Za 600 zł mozna już trafić fajny zestawik np. President HarryII i do tego magnesówka,popatrz na Allegro,na pewno coś dla siebie znajdziesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebny jest mi dokładny wymiar tego małego otwartego schowka o którym była mowa w tym wątku. Chcę synowi kupic nowe CB radio do jego A4 1.6, ale nie wiem jaki maksymalny wymiar może mieć radio. Ktoś powie "zmierz sam", ale to ma być niespodzianka, a syn od razu by się domyślił :(

Miał tam jakieś radio, ale kilka dni temu ktoś sobie bezzwrotnie pożyczył. Są sk... na tym świecie.

A więc Panowie jakie wymiary ma ten schowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary nie są zbyt dokładne bo ten schowek nie jest idealnym "pudełkiem" o idealnych kształtach.

tak pi razy drzwi to tak wygląda (bo zależy jeszcze do których krawędzi mierzymy :wink4: ) a i sorka za jakość zdjęcia i wymiarowanie :gwizdanie:

Pq2nFnC0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cristo

President Johny II mieści się idealnie :wink4: i jest troszkę luzu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, serdecznie dziękuję za pomoc. Niestety w tym wypadku jednak będę zmuszony kupić Presidenta. Miałem nadzieję, że wejdzie tam Zeus lub Ermes, ale niestety nie. Sa to świetne radia (firma Lafayette produkuje radia od wielu lat) choć nie doceniane u nas (moda na Presidenty, Unideny i Alany).

Hmmm, może gdyby dało się usunąć to załamanie po lewej stronie ... Wtedy bez problemu zarówno jeden jak i drugi model zmieściłby się w schowku. Można to coś jakoś wyciąć, usunąć? Można to jakoś "bezboleśnie" zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie polecam wkładania cb w to miejsce... Miałem tak zamontowanego Unidena 520XL i kicha bo wychodząc czy wchodząc do auta grucha musi siedzieć w kieszeni drzwi a i tak walisz kolanem o łączkę gruchy przy radiu. Możesz pokusić się o wyrezanie tyłu schowka i wpuszczenie głbiej radia wtedy problem się zmniejsza ale powstaje kolejny. Bez schylania nie widzisz na jakim kanale jesteś (a schylania w trakcie jazdy nie polecam) :) i musisz niemal szukać pokręteł po omacku.

Ostatnio w na TVN Turbo kolo zakładał taką konsolę do podsufitki na środek z kieszenią na cb i oświetleniem. Ciekaw jestem czy coś takiego robią do a4-ki no i jak to wpłynie na estetykę wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...