Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeniu

zmieniarką na DVD decayed

nie bardzo bo zmieniarki są tańsze od DVD :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajmondo spróbuj podłaczyc jeszcze inna antene,nie napisałeś jaka masz teraz (lub ja nie doczytałem :wink4:),spróbuj podłaczyc radio bezpośrednio pod aku,naprawde zadko sie zdarza żeby HarryII tak przenosił zakłócenia.No chyba ze Ty wymagasz ciszy idealnej,ostatnio był klient który niemal wymagał coby dzwięk z CB był czystszy niz z CD :wallbash: ,minimalnie było słychac jakieś zakłócenia z elektryki ale na to juz nie ma rady,a podłanczane były różne radia od najtańszych po najdrozsze :wink4: wqybór padł na Presidenta Taylora III :th:

Teraz mam Lemm 1200 na klapie bagażnika. Z podłączeniem bezpośrednio do akumulatora to chyba dobry pomysł ...

Nie mam zbyt dużych wymagań co do szumów. Na początku lat '90 miałem stację bazową - to dopiero były szumy :naughty: Mówimy tu o zakłóceniach wywołanych przez samochód. Najgorsze jest to, że nie mogę ustalić przyczyny zakłóceń - czasem są większe, czasem mniejsze. Samo przekręcenie kluczyka w stacyjce bez zapalania silnika wywołuje zakłócenia. Coś jakby połączenie wiertarki z szumami. Mam wrażenie, że obroty silnika mają wpływ na zakłócenia. Brat ma taki sam samochód z tym, że ma w nim silnik 1.6 i jest dwa lata młodsze - identyczny sprzet, radio, antena, uchwyt i nie ma tych zakłóceń. Może czas pomyśleć o wymianie szczotek a alternatorze (ktoś wie jaki to koszt?) lub przewodów WN?

Rajmondo nie no jak Ci nie pasuje H II to możemy się zamienić :polew: ja mam takie radio i dla mnie jest za trudne w obsłudze hyhy :

Midland Alan 48 Plus Multi

Kiedyś miałem RCI-2950 ... kup sobie takie, a na pewno nie będzie zbyt trudne w obsłudze :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas pomyśleć o wymianie szczotek a alternatorze (ktoś wie jaki to koszt?) lub przewodów WN?

Idziesz w dobrym kierunku,kończace sie szczotki równiez moga byc przyczyna zakłóceń.

A moze masz LPG w aucie? Sekwencje równiez potrafia nieźle "grać" :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku,kończace sie szczotki równiez moga byc przyczyna zakłóceń.

A moze masz LPG w aucie? Sekwencje równiez potrafia nieźle "grać" :kwasny:

Nie mam instalacji gazowej, leje benzynkę :)

Co dziwne, w samochodzie brata o którym wspominałem jest instalacja STAG300 (mam nadzieje, ze nie przekręciłem nazwy), a Harry II czysto pracuje.

Jeśli ktoś wie o jakich kwotach mówimy jeśli chodzi o wymianę szczotek w alternatorze, to proszę o info. Na forum nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to radyjko nie jest dopuszczone do użytkowania w PL

Nikt tego nie sprawdza...narazie :tongue4:

tak? to zobacz co napisał Rajmondo parę postów niżej cyt;

"Dziś pierwszy raz w życiu miałem kontrolę legalności CB radia:) Dwóch niebieskich i jakiś gość w garniaku. Wyprzedzili mnie i nakazali zjechać na pobocze. Niebieski podszedł i na widok radia stwierdził "znów mamy takie samo". Gość w garniaku podszedł i stwierdził, że "prawie takie samo, tylko że legalne". Dziwna sytuacja. Mam Harry II Classic."

więc chyba zaczynają sprawdzać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziś pierwszy raz w życiu miałem kontrolę legalności CB radia:) Dwóch niebieskich i jakiś gość w garniaku. Wyprzedzili mnie i nakazali zjechać na pobocze. Niebieski podszedł i na widok radia stwierdził "znów mamy takie samo". Gość w garniaku podszedł i stwierdził, że "prawie takie samo, tylko że legalne". Dziwna sytuacja. Mam Harry II Classic."

więc chyba zaczynają sprawdzać :kwasny:

Może sprawdzają czy nie kradzione, a nie koniecznie legalność.

Moje radio ma 20 lat i przecież nie mam na nie żadnych papierów - dawno gdzieś je posiałem.

Kupowałem je 15 lat temu i gdyby nawet mnie na tortury wzięli to sobie nie przypomnę od kogo i gdzie są na nie papiery, a tych zwyczajnie nie ma, bo po co trzymać je tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wtedy raczej sprawdziliby numery seryjne. W sumie, to nie chcieli żadnych papierów jeśli chodzi o radio. Gość w garniaku spojrzał i na tym się zakończyło nie licząc sprawdzenia prawa jazdy i ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wtedy raczej sprawdziliby numery seryjne. W sumie, to nie chcieli żadnych papierów jeśli chodzi o radio. Gość w garniaku spojrzał i na tym się zakończyło nie licząc sprawdzenia prawa jazdy i ubezpieczenia.

Seryjnych też by nie sprawdzili, bo wątpię z czym mieliby je niby porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henias87

jezeli radio jest legalne to ma naklejke lub wybita litere E i to znaczy ze ma a presidenty z reguly ja maja.

a tak apropo to na allegro pojawily sie unideny i jest napisane ze z homologacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie planuje kupić radyjko CB i zastanawiam sie czy mieści sie ono w ten schowek pod kierownicą w a4? z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Maj 2008, 14:41 _________________________________________________sorry nie dodałem jakie :) Uniden 520 XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie w takim razie zdecyduje sie na taki zestawik http://www.allegro.pl/item365236536_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_hustler_zapalniczka.html

do mojej aczwóreczki, oczywiście radyjko chce chce wrzucić do półeczki pod kierownicą, i zastanawiam sie czy spokojnie wystarczy 4,5 metra przewodu antenowego żeby go ladnie wyprowadzić na dach i którędy puścić kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć ale zawsze można przedłużyć - wbrew temu co mówią niektórzy nie ma to aż tak wielkiego wpływu na jakość. Gdzie będziesz montował antenę na środku dachu czy na końcu?. Kabel najlepiej prowadzić nad drzwiami i później puścić wzdłuż słupka pod deskę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie pchaj sie w hustlery bo to dziadostwo 1szje klasy... Przyinwestuj troszke kasy i kup sobie SIRIO AS MAG100. Naprawde solidna antena, co zreszta widac juz po samym jej wykonaniu. Do tego kup ssobie Uniden Pro520XL i bedziesz w pelni zadowolony. Ja na takim zestawie mam zasieg do 5-6 kilometrów, a na górkach jeszcze wiekszy ;). Jedyny minus tej anteny to troche słaby magnes. Na instrukcji pisze zeby nie przekraczac 110km/h :decayed:, ale ja ostatnio zrobilem eksperyment i przy 160km/h antena ani nie drgenala z pierwotnego polozenia. :) Warto jeszcze wspomniec ze na SIRIO mam SWR 1-3 do 1-4 a na Hustlerze tylko poczatkowo mialem takie osiagi, a zbiegiem czasu po mimo wielu styrojen przycinaniu anteny itp; swr byl w granicach 3 :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...