Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony na trasie zasieg mialem do okolo 30km w miescie nawet do 12 lapie. Polecam

Chyba przesadzasz i to grubo, takie zasiegi to na antenach 1.5m się ledwie osiąga :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co komu taki zasieg... ja mam duzo mniej a i tak czesto zdarza sie, ze skracam radyjkiem zasieg bo wkurza mnie sluchanie co sie dzieje ladnych kilka km odemnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Moj wybór to unidem 520xl i antenka Hustrel i jestem bardzo zadowolony :th:ładny zasieg czysto ,bez szumów,tylko pamietaj zeby ktos to dobrze dostrił do twojego:audi: bo z tego co słyszałem to jest ważne :decayed::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam unidena 520xl , wejdzie na pewno bo mam tam takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 30km w miescie nawet do 12 lapie.

z całym szacunkiem ale chyba za bardzo Cię teraz poniosło :naughty:

Radio dobre ale to nie jest highend segmentu CB.

Antena to raczej standardzik ... powiedzmy że ma ten +1 dB zysku ale napewno nie poleci na 30 km ...no może na pustyni tak ...

Nie ma co wierzyć w to co mówią na radiu ... jak testowałem swój zestaw gośc powiedział mi że słyszy mnie w Krakowie :D i co uwierzysz mi że mam zasieg 300 km na Johnny II + Sirio AS100 :mysli:

w kwestii pytania do wątku - każdy poleca to co ma więc ja polecam właśnie Presidenta Johnny II - to co przemiawia na jego korzyść w zestawieniu z XL'em to, to że ma ASC a tego chyba nie muszę nikomu tłumaczyć + dobrze wystrojona antena i pieknie działa.

Na moim zestawie parametry to 2-6 km miasto, i może 12-15 trasa - wszystko zależy od teren, wiadomo

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Alana 100 plus i hustlera i dla mnmie to jest wystaraczające cena tez dobra bo w wawa za 289 zl kupłem komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wierzyć w to co mówią na radiu ... jak testowałem swój zestaw gośc powiedział mi że słyszy mnie w Krakowie :D i co uwierzysz mi że mam zasieg 300 km na Johnny II + Sirio AS100 :mysli:

A ja miałem jeden dzionek gdzie słyszałem stacje nadawcze z Włoch, Hiszpanii, Francji i chyba ktoś był z Niemiec.

Zrobiłem jedną łączność testową aczkolwiek z sygnałem na 3, radio 3.

I co Ty na to ???

Na moim zestawie parametry to 2-6 km miasto, i może 12-15 trasa - wszystko zależy od teren, wiadomo

Ja raz jechałem i w ciągu prawie 40 minut gadałem z gościem, który nadawał ze stacji bazowej.

Sam się w pewnym momencie zdziwił czemu tak długo mnie słyszy - ale jak powiedziałem jaki mam zestaw to już się nie dziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Ty na to ???

nie pal już więcej tego co wtedy paliłeś :>

Nie ma co wierzyć w to co mówią na radiu ... jak testowałem swój zestaw gośc powiedział mi że słyszy mnie w Krakowie :D i co uwierzysz mi że mam zasieg 300 km na Johnny II + Sirio AS100 :mysli:

A ja miałem jeden dzionek gdzie słyszałem stacje nadawcze z Włoch, Hiszpanii, Francji i chyba ktoś był z Niemiec.

Zrobiłem jedną łączność testową aczkolwiek z sygnałem na 3, radio 3.

I co Ty na to ???

Na moim zestawie parametry to 2-6 km miasto, i może 12-15 trasa - wszystko zależy od teren, wiadomo

Ja raz jechałem i w ciągu prawie 40 minut gadałem z gościem, który nadawał ze stacji bazowej.

Sam się w pewnym momencie zdziwił czemu tak długo mnie słyszy - ale jak powiedziałem jaki mam zestaw to już się nie dziwił.

bazówki mają inne wzmocnienie. W zestawach mobil - mobil takich paramatrów z takiego sprzętu jak harry i Florida na pewno nie uzyskasz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pal już więcej tego co wtedy paliłeś :>

A wiesz co to modulacja wstęgowa, w tym przypadku jednowstęgowa i to na wstędze górnej ???

bazówki mają inne wzmocnienie. W zestawach mobil - mobil takich paramatrów z takiego sprzętu jak harry i Florida na pewno nie uzyskasz :hi:

Ale tu było bazówka-mobil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to modulacja wstęgowa, w tym przypadku jednowstęgowa i to na wstędze górnej ???

niewiem ale mam wrażenie że jak dam Ci zestaw harry + Florida i pojadę 30 km dalej to mi i tak nie powiesz :>

łukasz - zbaczamy z tematu a Ty chcesz mi coś udowodnić czego nie podważam więc :th:

Ale tu było bazówka-mobil

no i w tym przypadku bazówka sieje jak należy. NIc dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale mam wrażenie że jak dam Ci zestaw harry + Florida i pojadę 30 km dalej to mi i tak nie powiesz :>

Pewnie, że na taką odległość są małe szanse na usłyszenie się.

Aczkolwiek przy mocy 20-25W mógłbyś mnie usłyszeć (takie ma radio samo w sobie).

łukasz - zbaczamy z tematu a Ty chcesz mi coś udowodnić czego nie podważam więc :th:

Nie chce nic udowadniać, tylko zwątpiłeś w łączności w Europie więc wyjaśniam - to jest tzw. modulacja jednowstęgowa SSB (USB lub LSB) i na niej robi się takie łączności - oczywiście jak jest propagacja, a na nią trafiłem przez przypadek jak stroiłem radio po zakupie anteny i udało się zrobić, małego testowego DX'a.

no i w tym przypadku bazówka sieje jak należy. NIc dziwnego

Nie sieje. Nie przesadzaj - sianie nie jest zależne tylko od anteny :tongue4:

Dobra, koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartowałem przeca z tą Europą chłopaku :)

bardziej chodziło mi o to co wczesniej było napisane i myślałem że chcesz udowodnić że opisany zestaw H + F poleci na 30 km

zgadzam się

EOT :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche przesadzialem :confused4:.. teraz obliczylem sobie na mapie i nie wyszlo mi 30km tylko niecale 18. Tylko nie wiem czy osoba z ktora rozmawialem dobrze podala swoja pozycje, duzo tez zalezy od uksztaltowania terenu. A co do miasta to po podlaczeniu CB i wyregulowaniu to lapalem od siebie z osiedla obwodnice na Szczecin co jest w granicach 10-12km dzwiek nie byl idealny, ale tez nie byl najgorszej jakosci, bylem troche zdziwiony tym faktem z kolega ze lapalismy obwodnice.

Teraz troche przestroilem radyjko i lapie w miescie w granicach 4-6km ale za to bez roznych szumow i zaklocen.

Ja kupilem Harrego tez ze wzgledu na to ze jest schowny w polce pod regulacja swiatel, a inne radyjka tam sie nie miescily, anteny tez nie chcialem jakies wielkiej zeby z nia na ryby chodzic, bo dla mnie to nie ma fajnego wygladu jak osobowe auto ma antene jak bus czy tir na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche przesadzialem :confused4:.. teraz obliczylem sobie na mapie i nie wyszlo mi 30km tylko niecale 18. Tylko nie wiem czy osoba z ktora rozmawialem dobrze podala swoja pozycje, duzo tez zalezy od uksztaltowania terenu. A co do miasta to po podlaczeniu CB i wyregulowaniu to lapalem od siebie z osiedla obwodnice na Szczecin co jest w granicach 10-12km dzwiek nie byl idealny, ale tez nie byl najgorszej jakosci, bylem troche zdziwiony tym faktem z kolega ze lapalismy obwodnice.

Teraz troche przestroilem radyjko i lapie w miescie w granicach 4-6km ale za to bez roznych szumow i zaklocen.

Ja kupilem Harrego tez ze wzgledu na to ze jest schowny w polce pod regulacja swiatel, a inne radyjka tam sie nie miescily, anteny tez nie chcialem jakies wielkiej zeby z nia na ryby chodzic, bo dla mnie to nie ma fajnego wygladu jak osobowe auto ma antene jak bus czy tir na dachu.

dokładnie - moje też włazi w półke a co do anteny to ja też nie cierpie batów 1,5 m .. fura wygląda jak samochodzik zdalnie sterowany :D

co do zasięgu to dużo też od ruchu zależy - na pewno inne parametry złapiesz w nocy a inne w ciągu dnia gdy ruch jest duży i sporo ludzi na radiu siedzi

dobra kończymy ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Harrego tez ze wzgledu na to ze jest schowny w polce pod regulacja swiatel, a inne radyjka tam sie nie miescily ...

Chodzi o tę półeczkę? http://photos03.otomoto.pl/photos/original/C4/42/37/C4423718_3.jpg

Zbieram informacje jakie tam radia się mieszczą, bo zamierzam znów zostać użytkownikiem CB (tym razem nie do celów DX-owych lecz do ochrony przed gościami w takich dziwnych biało-niebieskich czapkach). :th:

Uniden 520 na pewno wchodzi, ale UKE ... sami rozumiecie. Co tam jeszcze się mieści, jakie radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unident 510, president_y ( to samo co unident tylko pod inną nazwą i ceną) a kto Ci sprawdzi czy ma homologację ? zawsze można coś wymyśleć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unident 510, president_y ( to samo co unident tylko pod inną nazwą i ceną) a kto Ci sprawdzi czy ma homologację ? zawsze można coś wymyśleć :gwizdanie:

krzyniek jak juz to uniden :wink4: Napisz z jakim modelem Presidenta równasz tego U510 bo z Twojej wypowiedzi twierdzę że ze wszystkimi.Co innego U520,to juz jest klasa małych Presidentów za które trzeba sporo wiecej zapłacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam Alana 48 Plus (13 letniego) + antena Sirio DV 27 + Spliter. Antenka w dziurce na dachu zamiast fabrycznej. Chodzi na niej CB i radyjko. Zasięg CB w terenie górzystym ok. 14 km. Panowie nie wszystkie Alany to szumofony, mój to nie wyjatek.

Pozdarwiam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Alana 48 plus masz w tej półeczce?

Nie mówcie, że wszyscy macie Unideny 510 i 520 :mysli:

Ktoś próbował włożyć tam Alana 121, Lafayette Ermes lub Zeus? Może inne radio - jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...