Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak nie A4 to co... ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem,też co cię jarko skłania przebierać w takich kiblach jeżdżąc A4,fakt b5 nie jest zbyt obszerny,ale jest dużo niemieckich aut, za które nie trzeba przepłacać.

mondeo to też auto z Niemiec :naughty:

A przebieram bo B5 się już wysłużyło i czas najwyższy zmienić. Główny wyznacznik, jak już wcześniej pisałem, to praca do której auto jest mi potrzebne. A4 się do tego nie nadaje, zmęczony też jestem jazdą po miejskich dziurawych drogach ( pomijając koszty utrzymania ) dlatego myślę o czymś co "pływa"...

Jest też spora opcja że pracę wkrótce zmienię i wówczas faktycznie ukierunkuję się ku audi lub bmw...

Albo VW B5FL :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić Audi to tylko na BMW i nie kombinować bo można się później rozczarować :gwizdanie:.

potwierdzam, dla mnie słuszna opcja to E90/91 :cool1:

ta do 30tys ? czytacie ten temat ?

cena: 20tyś - 30tyś

przeznaczenie: rodzina 2+1

e90/91 to wydatek min 50tys w gore w zaleznosci od wyposazenia.Zadbane roczniki 2005 w mpakiecie potrafia kosztowac 66!!

Ja mam na myśli BMW Serii 3 E46 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik: nie więcej jak 8 lat

cena: 20tyś - 30tyś

Teraz rodzice kupili Skode SuperB i sam jestem mile zaskoczony. Silniczek AWX 131 kuni z B6, wersja elegant jest wypaśna (pakiety oświetlenia wew/zew, klima, 4 elektryka, fis) a cena jak na rocznik 2005 jest pod Twóją górną granicą i właśnie to jest najlepsze :decayed:

A jakoś wykonania na dobrym wysokim poziomie. Wyciszenie i komfort jazdy znakomity.

Mam octawie w pracy 2008 rok i gdybym miał wybierać wziął bym starszego superba. Octawia niby wersja elegant ale strasznie plastikowa, twarda a przy 170-190 na autobanie szum przecinanego powietrza i około 3000RPM mało komfortowy.

Czasem Focusa nie kupuj bo mają tylko ocynkowane podwozie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci popatrzylem po najlepiej wyposazonych superbach na allegro.

Jestem pod wrazeniem miejsca na tylnej kanapie :shocked: oraz mozliwym wypasie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci popatrzylem po najlepiej wyposazonych superbach na allegro.

Jestem pod wrazeniem miejsca na tylnej kanapie :shocked: oraz mozliwym wypasie :cool1:

To jest kolejny plus. Jak jechałem b5 do Pragi to współczułem trójce osób która siedziała z tyłu :polew: w superb sam bym chętnie usiadł, troszkę wysoki jestem wiec fotel dość daleko mam odsunięty i nawet wtedy z tyłu mam dużo miejsca.

Bagażnik wydaje się duży, mieszczą się 3 opony 16'' :polew: ale jeszcze go nie zawaliłem do pełna. W octawie 2008 raz pakowaliśmy się na sylwka w 5 osób i na styk ale zmieściliśmy się :good: i to jest też na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ta skode i fotel pasazera.

http://otomoto.pl/skoda-superb-elegance-full-opcja-C16074209.html

C16074209_8.jpg

za***ista sprawa na dlugie traasy :kox:

Właśnie z takimi bajerami jechałem kiedyś do Chorwacji.

Mina pasażera z przodu jak mu jeździłem fotelem siedząc z tyłu - bezcenna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ta skode i fotel pasazera.

http://otomoto.pl/skoda-superb-elegance-full-opcja-C16074209.html

C16074209_8.jpg

za***ista sprawa na dlugie traasy :kox:

Wypas może i ma , ale silnik to katastrofa "BSS" to wlasnie te najbardziej wadliwe 2.0 TDi (głowice , pompy oleju itd)

Superb nie jest złym autem , praktycznie jest to przedłużony passat o 10 cm , z bardzo fajnym i tanim wypasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mącicie w głowie tą skodziną :evil:

I dobrze.

Może przejdą Ci jakieś wynalazki typu 407 czy C5.

Superb to sprawdzona technika z Audi.

Zrobiona z 10 lat po niej, więc wszystkie bolączki powinny być usunięte.

Szukaj motoru 1.9 lub 1.8T i powinieneś być zadowolony. A napewno będziesz się czuł jak u siebie w domu. Wróc. W Audi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ta skode i fotel pasazera.

http://otomoto.pl/skoda-superb-elegance-full-opcja-C16074209.html

C16074209_8.jpg

za***ista sprawa na dlugie traasy :kox:

Wypas może i ma , ale silnik to katastrofa "BSS" to wlasnie te najbardziej wadliwe 2.0 TDi (głowice , pompy oleju itd)

Superb nie jest złym autem , praktycznie jest to przedłużony passat o 10 cm , z bardzo fajnym i tanim wypasem :)

Wiadomix, że jak brać to tylko silnik 1.9 które na pewno były w roku 2005 i pewnie jeszcze do połowy 2006 roku bo wtedy był filt i chyba zmieniła się gama motorków. Ale wtedy prócz za***istych dwu litrówek, wszytsko jest droższe i przekraczamy górny pułap 30k autora wątku.

W zakupie kontrolowanym jak pytałem się przy kupnie mojej SuperB znalazło się chyba dwóch co się przesiedli z B6 na SuperB i bardzo sobie chwalili. Temacik można odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam trochę stary temat, ale co byście powiedzieli na Octavię II :wink4:

skoda_octavia_II_1.jpg

Sam zastanawiam się czy w przyszłości nie zmienić swojego samochodu właśnie na takie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór też padł ostatecznie na octavię :rolleyes:

Tylko jeszcze nie wiem jaki silnik wybrać...

A ja bym poleciał Nowe BMW 1 M !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór też padł ostatecznie na octavię :rolleyes:

Tylko jeszcze nie wiem jaki silnik wybrać...

A nad jakimi jednostkami się zastanawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór też padł ostatecznie na octavię :rolleyes:

Tylko jeszcze nie wiem jaki silnik wybrać...

w Octavii raczej 2.0 TDI nie powinieneś się obawiać, bo tam są silniki z A3... są one mniej awaryjne niż te montowane np. w A4 B7 czy Passacie.. jedynie uważać trzeba na 2.0 TDI 16V o oznaczeniu BKD gdyż tam może wystąpić problem pękającej głowicy. gdybyś jednak trafił np. na BMM (taki jak miałem w A3) to powinieneś być spokojny :good: przez 2 lata nic się z tym silnikiem u mnie nie działo, nie wziął ani grama oleju :good: no chyba, że 1.9 tdi 105 PS Ci styknie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę plany się pozmieniały i A4 póki co zostaje. To raczej zakup drugiego auta typowo do tyrania. Tani w zakupie i tani w eksploatacji - moc nie ma znaczenia, ma być tanio. No i skodzina raczej coś koło 2000 rocznik do 15tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór też padł ostatecznie na octavię :rolleyes:

Tylko jeszcze nie wiem jaki silnik wybrać...

w Octavii raczej 2.0 TDI nie powinieneś się obawiać, bo tam są silniki z A3... są one mniej awaryjne niż te montowane np. w A4 B7 czy Passacie.. jedynie uważać trzeba na 2.0 TDI 16V o oznaczeniu BKD gdyż tam może wystąpić problem pękającej głowicy. gdybyś jednak trafił np. na BMM (taki jak miałem w A3) to powinieneś być spokojny :good: przez 2 lata nic się z tym silnikiem u mnie nie działo, nie wziął ani grama oleju :good: no chyba, że 1.9 tdi 105 PS Ci styknie :wink4:

A możesz coś powiedzieć o silnikach benzynowych? Który z nich jest godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...