Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Przełożenie kierownicy S na multifunkcję


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sprawa wyglad z zalozeniem kierownicy multifunkcyjnej od a6 c5 ? Z zewntrz te kierownice sa identyczne, wieloklin raczej tez ten sam. A jak sprawa wyglada od strony elektrycznej, modul tez siedzi wewnatrz kierownicy ? Orientuje sie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wyglad z zalozeniem kierownicy multifunkcyjnej od a6 c5 ? Z zewntrz te kierownice sa identyczne, wieloklin raczej tez ten sam. A jak sprawa wyglada od strony elektrycznej, modul tez siedzi wewnatrz kierownicy ? Orientuje sie ktos ?

Tak, jest pod poduchą i odpowiedni przekaźnik nad kolanami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale musisz patrzeć by oznaczenie Software na przekaźniku było takie same jak na module na kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, czyli w przypadku B5 kompletna kiera z poduchą i przekaźnik. Jakaś dodatkowa kabelkomania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, czyli w przypadku B5 kompletna kiera z poduchą i przekaźnik. Jakaś dodatkowa kabelkomania?

Dokładnie, no i z A6 pasi do A4 i odwrotnie, byle soft się zgadzał :) No i taśma air bag jest inna. Dodatkowa kabelkomania to podłączenie wszystkich pinów przekaźnika do radia, podświetlenia, zasilania, kierownicy, bezpieczników :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, czyli w przypadku B5 kompletna kiera z poduchą i przekaźnik. Jakaś dodatkowa kabelkomania?

Dokładnie, no i z A6 pasi do A4 i odwrotnie, byle soft się zgadzał :) No i taśma air bag jest inna. Dodatkowa kabelkomania to podłączenie wszystkich pinów przekaźnika do radia, podświetlenia, zasilania, kierownicy, bezpieczników :wink4:

Właśnie o to mi chodzi... Żeby wyrwać ori wiązke, to trzeba pewnie pruć dechę, co? Ewentualnie masz rozpiskę, jak to u siebie robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, czyli w przypadku B5 kompletna kiera z poduchą i przekaźnik. Jakaś dodatkowa kabelkomania?

Dokładnie, no i z A6 pasi do A4 i odwrotnie, byle soft się zgadzał :) No i taśma air bag jest inna. Dodatkowa kabelkomania to podłączenie wszystkich pinów przekaźnika do radia, podświetlenia, zasilania, kierownicy, bezpieczników :wink4:

Właśnie o to mi chodzi... Żeby wyrwać ori wiązke, to trzeba pewnie pruć dechę, co? Ewentualnie masz rozpiskę, jak to u siebie robiłeś?

Ciężko będzie wyrwać wiązkę w komplecie... Rozpiskę za chwilę wrzucę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasma airbagu do MF jest chyba wieksza niz w kierze bez MF - wejdzie bez problemu w obudowe, czy obudowe tez trzeba zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość musisz przełożyć, nie podejdzie Ci poducha z MF do BMF... Jak niby. Max, chodzi o to, że mam auto z ori instalką dlatego pytam o wiązkę. Jeśli trzeba będzie pruć deskę, to wtedy pobawię się z "ciągnięciem druta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju nie chodzi mi o sama poduche, tylko o tasme ( ten zwijak ktory jest osadzony na kolumnie - widac go po zdjeciu kiery). Do MF jest on inny (z tego co widzialem to wiekszy) i nie wiem czy wejdzie w oslone kolumny kierowniczej bez wiekszych utrudnien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem obudowy taśmy kierownicy :wink4:

Co do prucia wiązki, ja bym się w to nie bawił :wink4: część przewodów idzie do skrzynki bezpieczników, część kolumną kierowniczą, część wgłąb dechy i jeden do radia :) I tak będziesz musiał ciąć w pewnych miejscach i tak :)

Rozpiska przekaźnika:

5 - do radia

6 - k-line

10-masa

12-Bezpiecznik S5 oraz do modułu kierownicy

13-Bezpiecznik S10

15-podświetlenie

18-moduł w kierownicy

12 i 18 nie pamiętam który przewód jest który, ale po przerwodach w przekaźniku będzie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, jak będę się z tym bawił, to będę się kontaktował, na razie i tak mnie nie ma w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gitara, dzieki za informacje :hi: Teraz tylko jeszcze trzeba skompletowac zabawki i mozna modzic :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam jeszcze kilka pytan co do tej kierownicy multifunkcyjnej:

1. Gdzie znajduje sie oznaczenie numeru Software na module kierownicy ? Na przekazniku 609 jest to oznaczone D03 lub D04, a na module nie widze takiego oznaczenia - ktory numer ze zdjecia ponizej to oznaczenie softa modulu(a moze jest on gdzies inczej napisany:eusathink:) ? Na moj rozum bedzie to SW 3.0 , ale czy to znaczy ze potrzebuje przekaznik 609 z oznaczeniem Software D03 ?

dsc01240oh.jpg

2. Jesli dobrze zrozumialem z opisu MaxsteRR podlaczania kabli to z kierownicy wychodza 2 kable ktore trzeba podpiac (rem-c do radia i +). A patrzac na bebechy kierownicy i na schematy naliczylem 3 kabelki. 2 kabelki ktore sa wpiete w pin 2(kolor czarny) i 3(kolor brazowy) czarnej 5 pinowej kostki wewnatrz kierownicy, oraz 1 pin z zoltej 5 pinowej kostki (wedlug schematu kabelek ten powinien isc na 18 pin przekaznika 609). Co z tymi kabelkami z czanej kostki, gdzie one powinny byc wpiete ? (wychodziloby ze 1 to rem-c a drugi + ? ale kolory tak niezbyt sie zgadzaja). No i kolejna rzecz zolta wtyczke 5 pinowa wpinam w dolne gniazdo ze zdjecia ponizej, ale zeby wyprowadzic te 2 kabelki o ktorych pisalem wyzej potrzebuje jeszcze dopasowac wtyczke do srodkowego gniazda tasmy - ma ktos moze taka wtyczke na sprzedaz ? :> Poza tym do czego sluzy to gorne 6 pinowe gniazdo ?

dsc01242ot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby podpialem wszystko zgodnie z tymi schematami:

schemat1

schemat2

schemat3

ale nie dziala :naughty: Na VAGu pokazuje blad, ze brak komunikacji z przyciskami na kierownicy - stawialbym na roznice w wersji softa sterownika i modulu w kierownicy, ale tak jak pisalem wyzej mam watpliwosci co do przylaczen tych 3 kabelkow co ida od kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wątek

z kierownicy wychodzą 3 kabelki od multifunkcji

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

dwa to 2i3 pin z czarnej wtyczki a jeden to pin nr1 z żółtej wtyczki do komunikacji z modułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin numer 1 zotltej wtyczki - do pinu 18 sterownika

pin 2 czarnej wtyczki (kabel czarny jesli dobrze pamietam)- przez bezpiecznik s5 do pinu 12 w przekazniku ?

pin 3 czarnej wtyczki (kabel brazowy jesli dobrze pamietam)- to do masy

Tak kolega ma u siebie podpiete ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...