Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licytacje komornicze.


hornet

Rekomendowane odpowiedzi

Licytacje poleasingowe przeprowadzają firmy - właściciele samochodów.

Licytacje komornicze reguluje ustawa - powiem Wam, że te ustawianie licytacji to jest trochę miejski mit.

Komornikowi najbardziej zależy na upłynnieniu ruchomości, za możliwie wysoką kwotę - w końcu to jego pieniądze. Poza tym, instytucje (zazwyczaj banki), z którymi współpracuje prowadzą rejestry skuteczności komorników i każdemu zależy na dobrej renomie.

Stawiasz się na licytacji komorniczej, licytujesz przedmioty w domu, firmie dłużnika - zdarza się, że w kancelarii komorniczej - wygrywasz ? - wpłacasz zaliczkę w gotówce, resztę na konto komornika. Wszelkie umowy sporządza się z komornikiem.

Układ może pomóc w tym, że komornik zadzwoni do Ciebie bezpośrednio i poinformuje Cię o dobrym towarze..

Każda licytacja jest jawna i musi być ogłoszona, ale wiadomo, że przecież zawsze ktoś może przykryć obwieszczenie jakąś inną informacją i mało kto się o niej dowie.. Gdyby komornikom nie zależało na sprzedaży zajętych przedmiotów, to nie byłoby serwisów on-line z takimi ogłoszeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :thumbup1:

A na jakiś aukcjach poleasingowych autka były na parkingu trzymane? I wydaje mi się że ani u właściciela ani w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :thumbup1:

A na jakiś aukcjach poleasingowych autka były na parkingu trzymane? I wydaje mi się że ani u właściciela ani w banku.

Banki nie posiadają takich parkingów, korzystają z usług "komisów" lub przeznaczonych do tego "parkingów".

Są to samochody kredytowane, abo leasingowane - kiedy taka umowa kredytowa zostaje skutecznie klientowi wypowiedziana, np. Bank staje się właścicielem samochodu, ponieważ coś z tym samochodem trzeba zrobić - oddaje się go takim firmom na "przechowanie" aż do czasu spieniężenia

Z komornikiem jest inaczej - Komornik licytuje samochód po jego zajęciu - dłużnik ma do spłacenia pewną wierzytelność, samochód to jest jedynie składnik jego majątku, który ma zostać przeznaczony na jej spłatę, tak samo jak pralka, czy Hi-Fi. Komornik sporządza protokół, wyznacza termin licytacji - a ruchomości pozostają u dłużnika.

Pierwsza licytacja to 75% wartość oszacowania, jeśli nie będzie chętnych na zakup, a wierzyciel złoży wniosek o wyznaczenie terminu drugiej licytacji, to wtedy licytacja ropoczyna się od 50% wartosci oszacowania - najlepsze okazje :) --- 3 terminu się nie wyznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer, kilka dni temu byłem na "aukcji" komorniczej

licytowali wyposaznienie warsztatu, mi najbardziej zależało na cyfrowej frezarko-wytaczarce

było nawet sporo osób i teraz najlepsze:

aukcja rozpoczęła sie od 34000zł, podbicie minimum o 1000zł, no i poszło

siedziałem cicho do 72000zł bo nie chciałem na siebie zwracac uwagi a urzadzenie było mi potrzebne

gdy coraz mniej osób licytowało urządzenie zauwazyłem uśmieszki i wymianę spojrzeń trzech panów

od razu podałem 75000zł, jeden fiut aż sie zaksztusił i pozostałym chłopakom zrobiło sie gorąco

gość podbił o 1000zł, ja na 80000zł, gośc o 1000, ja na 85000, gośc o 1000, ja 90000zł

panowie zaczeli sie mocno spierac i grożnie mruczec w moim kierunku

w końcu staneło na 110000zł i panowie wygrali :facepalm: :facepalm: :facepalm:, ale co sie nasłuchałem że zostałem

nasłany przez właściciela :wink: :wink: aby podbijac stawkę :polew: :polew: :polew: to moje

ogólnie lubie takie imprezy bo mozna nabyc ciekawe rzeczy :kox::kox:

i przy okazji mocno wk....rwic kilka osób :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszłaś do licytacji po amerykańsku :grin: Przecież,takie sprawy załatwia się przed wejściem na halę,a nie bić się jak osły :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcesz załatwic i z kim, jak jest ok 50 osób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..na jeden licytowany przedmiot??

Połowa tych gości jest na każdej podobnych licytacji.

Byłem kiedyś z wujkiem na licytacji majątku ruchomego po byłym pgrze,przedstawienie jak cholera :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często też licytują jedne i te same osoby, tzw. "mafia".

Znam przypadek że się ktoś im postawił, to wrócił do auta z poprzecinanymi oponami. Jak sie nie zgodził na łapówkę dla nich 500zł ze to że nie będą licytować. Albo w drugą stronę, straszą ludzi żeby odstąpili. Jeżeli Komornik zauważy tego typu sytuację ma prawo odstąpić od licytacji i wyprosić towarzystwo.

Poza tym chciałem uzupełnić dokładny opis Nosfera. Z tym że jest mały szczegół. Nie zawsze auto zajęte zostaje pod dozorem zobowiązanego.

Czasami auto jest zwożone, jeżeli jest taka możliwość i dysponuje swoim placem, do Komornika.

Poza tym nie każdy właściciel niszczy swój zajęty samochód, bo wylicytowana kwota przecież będzie rozliczona na poczet jego zadłużenia.

Zawsze można sie dogadać z takim dłużnikiem i odkupić odniego bezpośrednio, musi on wystąpić do komornika o promese, że sprzeda auto na własną rękę za uzgodnioną kwotę, i wszystkie uzyskane pieniądze przekaże komornikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nie zawsze auto jest u dłużnika. To jest oczywiste. Ale z reguły tak właśnie jest.

A to, że nie każdy niszczy swoją własność to też wiadomo, ale jest to stosowana praktyka.

@devastation - ale jakoś nikt Cię nie pobił :) Jeśli ktoś żyje z licytacji, to jeździ w 5 osób i robi "dobre" wrażenie, miejskie legendy robią resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mnie nie pobił bo to nie była moja pierwsza licytacja

razem ze mną było trzech moich kolesi wyposażonych w odpowiednia ilosc mięsni :polew::polew:

ale jak ktos napisał przede mna że to sa niezłe przedstawienia i przyjezdzaja rózni ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z tymi aukcjami bankowymi?

Np. takie:

http://www.licytacje.pekaoleasing.com.pl/

https://aukcje.getinbank.pl/category/show/102?fsst=aca32632d534d308d8ebce70ffa326447db7bc12

Też wszystko ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie ceny licytacji do cen rynkowych, nie ma tam nic ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociażby to warte uwagi http://www.licytacje.pekaoleasing.com.pl/aukcje/67408-bmw_520d_177km130kw

większość aut jest znacznie tańsza niż na np. alledrogo :wink:

---------- Post dopisany at 15:24 ---------- Poprzedni post napisany at 15:23 ----------

https://aukcje.getinbank.pl/category/show/102?fsst=ab5af5db92b0c4642c3c25ab4f36b91ca4c56945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z tymi aukcjami bankowymi?

Np. takie:

http://www.licytacje.pekaoleasing.com.pl/

https://aukcje.getinbank.pl/category/show/102?fsst=aca32632d534d308d8ebce70ffa326447db7bc12

Też wszystko ustawione?

Aukcja bankowa. Zwykła aukcja.

Dla Banku liczy się jedna rzecz --> $$$

Każdy kierownik departamentu, w budżecie którego wiszą te samochody modli się tylko o to, żeby z nich jak najwięcej odzyskać, po to aby wypadły mu z rezerw. Tam nie ma co ustawiać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...