Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ocena konfiguracji instalacji. Umieszczenie butli, gdzie?Proszę o Rady


PiotrekS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej do mojej audiczki a4 b5 1.8 5v ADR. Chciałbym byście podzielili się ze mną informacjami o najlepszych instalacjach do tego typu autka. Szczerze mówiąc jestem zainteresowany firmą BRC, oczywiście jakaś sekwencja, jest kilka typów tej instalacji i nie wiem na co się zdecydować. Chciałbym byście podzielili się ze mną informacjami na temat tej instalacji. Chciałbym również dowiedzieć się coś o cenach np. cena założenia instalacji w jakimś serwisie i cena samej instalacji z butlą bez montażu. Czekam na wasze wskazówki i informację. Pozdrawiam.

EDIT:

Po konsultacji z gazownikiem, zaproponował mi taką instalacje:

Reduktor Zavoli=N lub Reduktor AC R01

Wtryskiwacze pojedyncze HANA-czerwone lub zielone

Filtr FL-02

Stag-4 lub 300plus

Zbiornik w kolo 42litry

Aha, gazownik stwierdził, że jest możliwość umieszczenia butli jedynie w kole. Ja natomiast chciałbym albo za kanapą albo przy którymś z nadkoli. Tak napisał: "Co do butli to niestety tylko w kolo,poniewaz z boku jest wydech i nie mozna tam montowac zbiornika,,za fotelami niestety jest pod spodem zbiornik PB i nie ma mozliwosci montazu zbiornika,,zostale tylko w miejscu kola...." Czy to prawda, że nie można umieścić butli, w którymś z miejsc które ja chce. Jak to jest u was??

Co o tym sądzicie czy instalacja dobra, autko nie straci na mocy przy takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma taką instalcja jak podałeś w opisie a a4 1.8 adr 25 000 km zrobione chodzi bezproblemowo także jak najbardziej OK

ja mam Kme diego i też nie nażekam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BRC SEQUENT 24 za 3000zl zainstalowana w serwisie czakramu.. tarnow rzeszów itp wieksze miasta..

byłem u nich raz jak zakladali mi tj kilka msc temu.. i do teraz zero problemu.. www.czakram.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę śmiało uderzać w instalację BRC żadnych zastrzeżeń nie ma ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę śmiało uderzać w instalację BRC żadnych zastrzeżeń nie ma ? :wink4:

a dlaczego by miały być zastrzeżenia?

chyba że ktoś założy Ci ją beznadziejnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień świece przed montarzem filtry powietrza jak auto sprawne itp itd wszystko ładnie zamontują będziesz cieszył się tanszą jazdą na Gazie Powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę śmiało uderzać w instalację BRC żadnych zastrzeżeń nie ma ? :wink4:

bez problemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj zakładaj mam taką instalację o jakiej piszesz i jest OK 100 000 już nalatane i bez problemów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalacja BRC to jedna z lepszych instalacji.Mam taką już 3,5 roku ,nakręcone ok 80tyś.km.

Jedynie co to raz musiałem wyczyścić listwę wtrysku oraz dwa bezpieczniki ponieważ zaśniedziały i instalka przerywała.

Montuj i ciesz się z tańszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam BRC sequent od 1,5 roku.Niedługo bede miał przegląd-30tys już puknie.

Jedyny minus to falujące obrocisze ale może to przez sondę(padła)którą już wymieniłem i chyba trzeba ponownie zaadoptować gaz.

Poza tym to rewelacja-nawet moc ma fajną jak na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam BRC sequent od 1,5 roku.Niedługo bede miał przegląd-30tys już puknie.

Jedyny minus to falujące obrocisze ale może to przez sondę(padła)którą już wymieniłem i chyba trzeba ponownie zaadoptować gaz.

Poza tym to rewelacja-nawet moc ma fajną jak na gaz

to nie przez gaz, w tym silniku to norma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z późniejszymi kosztami ? Chodzi o koszty eksploatacji? I ile płaciliście za swoje instalacje wraz z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też to słyszałem że te typy silników takie ekscesy mają.

Ja płaciłem 1,5 roku temu 2.500 plus 100zł za wejście na gaz przy wlewie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegów i Polecam BRC Sequent :kox: Mam u siebie w aucie instalację LPG BRC też założoną i już 10 000km pykło, bez problemów :)

Jeśli chodzi o montaż to również polecam Czakram gdyż jest to wyłączny dystrybutor BRC w Polsce i każdy inny warsztat ma BRC od firmy Czakram z Tarnowa.

Zbytnich problemów z gazem nie mam, wiadomo że jak się dba to się będzie jeździć (dbaj o okresowe wymiany oleju i filtry, sprawdź świece i kable a będzie ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z gazownikiem, zaproponował mi taką instalacje:

Reduktor Zavoli=N lub Reduktor AC R01

Wtryskiwacze pojedyncze HANA-czerwone lub zielone

Filtr FL-02

Stag-4 lub 300plus

Zbiornik w kolo 42litry

Aha, gazownik stwierdził, że jest możliwość umieszczenia butli jedynie w kole. Ja natomiast chciałbym albo za kanapą albo przy którymś z nadkoli. Tak napisał: "Co do butli to niestety tylko w kolo,poniewaz z boku jest wydech i nie mozna tam montowac zbiornika,,za fotelami niestety jest pod spodem zbiornik PB i nie ma mozliwosci montazu zbiornika,,zostale tylko w miejscu kola...." Czy to prawda, że nie można umieścić butli, w którymś z miejsc które ja chce. Jak to jest u was??

Co o tym sądzicie czy instalacja dobra, autko nie straci na mocy przy takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracaja Ok i napewno autka bedzie dobrze jeżdzic, jedynie co bierz Staga 300+ lepiej mozna dostroic instalke, jezeli bedzie prawidłowy montaz to nie bedzie róznicy PB/LPG. Zbiornik najlepiej miec w kole nie masz ograniczenia w funkcjonalnosci bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...