Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

podświetlanie przycisków tez mi nie działa...

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:56 ----------

czyli do pinu 2 mam pociagnac jeden kabel siwo niebieski od podswietlania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelwor, dzieki wielkie za pomoc, lampka już siedzi i świeci, mega odmłodziło wnętrze:wink: Lekko odstaje podsufitka w jednym miejscu ale to poprawie gdy będę obszywał podsufitke:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wiecie może czy kompletna podsufitka poliftowa podejdzie do przed lifta wraz z plastikami słupków słonecznikami itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem lampkę i ja. Podłączając skorzystałem z opisu P-U-M-A czyli:

1,3 pin - do koloru przewodu biało czarnego

10 pin- do koloru przewodu czarnego

8 pin- do koloru przewodu zielono-czarnego

5 pin - podświetlenie +

7 pin - podświetlenie -

Jeszcze pozostaje podłączenie lampki pasażerów i ten nieszczęsny szyberdach. Próbowałem lampkę pasażerów podłączyć jak tu na forum ale coś nie działa. Trzeba będzie próbować metodą prób i błędów.

---------- Post dopisany 30-11-2012 at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany 29-11-2012 at 15:54 ----------

I dzieło lampek ukończone dzisiaj.

Przód zrobiłem jak pisałem wyżej, dzięki opisom P-U-M-A.

Natomiast tył, jeżeli ktoś ma taką lampkę jak ja

DSC00214.jpg

<br /><br />

to tak, piny są ponumerowane od 1 do 6

pin1 to masa więc podpinamy do przewodu biało czarnego naszej instalacji

pin 2 to plus po otwarciu drzwi więc podpinamy do przewodu czarno zielonego naszej instalacji

pin 4 to stały plus więc podpinamy do przewodu czarnego naszej instalacji

pin 5 to światło podświetlenia przycisków plusowy (+)

pin 3 i 6 nie wiem do czego są. Poniżej zdjęcie poglądowe, nie sugerować się kolorami przewodów, gdyż nie miałem ori wtyczki więc kombinowałem tak. U was na pewno nie będzie tego krótkiego biało fioletowego kabelka ( niestety czasem metody prób i błędów tak się kończą, że trzeba później naprawiać ścieżki )

DSC00216.jpg

<br /><br />

Gdy już to mamy, przystępujemy do wymierzenia lampki, ja umiejscowiłem ją nad tylną kanapą, w ten sposób że zmierzyłem szerokość podsufitki od uszczelki do uszczelki - 104 cm, podzieliłem na połowę żeby mieć środek - 2 x 52 cm, następnie od środka odmierzyłem po 9 cm la lampkę ( ta lampka ma 22 cm długości, jednak zaczepy są bliżej więc w myśl zasady że lepiej dociąć niż ma być za dużo i okazało się to wystarczające), następnie przyłożyłem lampkę o obrysowałem na szerokość (zdjęcie niżej)

image.jpg

<br /><br />

Po wycięciu nożykiem wygląda to tak:

image.jpg

<br /><br />

I w efekcie końcowym tak:

image.jpg

<br /><br />

Muszę powiedzieć, że ta tylna lepiej wygląda niż przednia pod względem przylegania. Przednia jest inaczej wyprofilowana i raczej nic w tym temacie się nie zrobi, gdyż napychanie gąbki nic nie daje. Poza tym u mnie jest jeszcze problem bo mam szyberdach i wewnętrzna jego strona wadzi o lampkę. Jednak z tym walczył będę na wiosnę jak trzeba będzie korzystać z szyberdachu, pewnie trzeba będzie coś tam włożyć jakiś kawałek płyty lub deseczki żeby odgiąć ja w dół. Myślę, że może komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wiecie może czy kompletna podsufitka poliftowa podejdzie do przed lifta wraz z plastikami słupków słonecznikami itp. ...

podejdzie raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem lampkę i ja. Podłączając skorzystałem z opisu P-U-M-A czyli:

1,3 pin - do koloru przewodu biało czarnego

10 pin- do koloru przewodu czarnego

8 pin- do koloru przewodu zielono-czarnego

5 pin - podświetlenie +

7 pin - podświetlenie -

Jeszcze pozostaje podłączenie lampki pasażerów i ten nieszczęsny szyberdach. Próbowałem lampkę pasażerów podłączyć jak tu na forum ale coś nie działa. Trzeba będzie próbować metodą prób i błędów.

---------- Post dopisany 30-11-2012 at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany 29-11-2012 at 15:54 ----------

I dzieło lampek ukończone dzisiaj.

Przód zrobiłem jak pisałem wyżej, dzięki opisom P-U-M-A.

Natomiast tył, jeżeli ktoś ma taką lampkę jak ja

http://s8.postimage.org/ea57de19d/DSC00214.jpg

<br /><br />

to tak, piny są ponumerowane od 1 do 6

pin1 to masa więc podpinamy do przewodu biało czarnego naszej instalacji

pin 2 to plus po otwarciu drzwi więc podpinamy do przewodu czarno zielonego naszej instalacji

pin 4 to stały plus więc podpinamy do przewodu czarnego naszej instalacji

pin 5 to światło podświetlenia przycisków plusowy (+)

pin 3 i 6 nie wiem do czego są. Poniżej zdjęcie poglądowe, nie sugerować się kolorami przewodów, gdyż nie miałem ori wtyczki więc kombinowałem tak. U was na pewno nie będzie tego krótkiego biało fioletowego kabelka ( niestety czasem metody prób i błędów tak się kończą, że trzeba później naprawiać ścieżki )

http://s17.postimage.org/u6h3or2gb/DSC00216.jpg

<br /><br />

Gdy już to mamy, przystępujemy do wymierzenia lampki, ja umiejscowiłem ją nad tylną kanapą, w ten sposób że zmierzyłem szerokość podsufitki od uszczelki do uszczelki - 104 cm, podzieliłem na połowę żeby mieć środek - 2 x 52 cm, następnie od środka odmierzyłem po 9 cm la lampkę ( ta lampka ma 22 cm długości, jednak zaczepy są bliżej więc w myśl zasady że lepiej dociąć niż ma być za dużo i okazało się to wystarczające), następnie przyłożyłem lampkę o obrysowałem na szerokość (zdjęcie niżej)

http://s10.postimage.org/6azdl9845/image.jpg

<br /><br />

Po wycięciu nożykiem wygląda to tak:

http://s8.postimage.org/56lhkx1pd/image.jpg

<br /><br />

I w efekcie końcowym tak:

http://s17.postimage.org/vm5na6mgb/image.jpg

<br /><br />

Muszę powiedzieć, że ta tylna lepiej wygląda niż przednia pod względem przylegania. Przednia jest inaczej wyprofilowana i raczej nic w tym temacie się nie zrobi, gdyż napychanie gąbki nic nie daje. Poza tym u mnie jest jeszcze problem bo mam szyberdach i wewnętrzna jego strona wadzi o lampkę. Jednak z tym walczył będę na wiosnę jak trzeba będzie korzystać z szyberdachu, pewnie trzeba będzie coś tam włożyć jakiś kawałek płyty lub deseczki żeby odgiąć ja w dół. Myślę, że może komuś się to przyda.

To jednak da sie wsadzić lampke do tyłu do sedana a ktoś pisał że nie da rady ponieważ niezmieści sie w podsufice że musi być jakieś wygłębienie, powiedz skąd ciągłeś kable do tej lampki są już jakieś przeciągniete do tyłu? Pozdrawiam :hi:

---------- Post dopisany at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany at 19:03 ----------

i jeszcze jedno w którym miejscu zamontowałeś tą lampke z tyłu przed tym wygłębieniem styłu podsufitki czy na wygłebieniu poka zdjecie jak to wygląda na całej podsufice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable pociągnąłem od kostki z której idą kable do lampki podsufitki z przodu. Myślę że można też bezpośrednio od od tamtej lampki pociągnąć ale ja mam szyberdach więc żeby gdzieś tam przewody się nie zaplątały to wziąłem je z tej kostki i poprowadziłem lewym słupkiem przy przedniej szybie do podsufitki następnie przy rączce lewej do tyłu żeby ominąć dach. Lampka zamontowana jest na tym ,, wy głębieniu '' mniej więcej jak zaczyna się kanapa tylna. Nie wiem jak to jest w wersji gdy nie ma szyberdachu, czy podsufitka jest tak wyprofilowana jak u mnie że przylega do dachu dopiero jakieś 20 cm od tyłu więc śmiało mi się zmieściła. Zdjęcie dodam później, bo muszę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taką lampke

http://s7.postimage.org/xz5zm8dwn/DSC_0084.jpg

<br /><br /> A chce założyć taką z diodami prosił bym o rozpiske pinów:hi:

http://s14.postimage.org/m7mkqux1p/100_6381.jpg

<br /><br />

Ta lampka ma z tego co wiem inaczej piny

I o ile się nie mylę to w tym wątku jest to napisane jak to opanować

Możesz spróbować tak jak my mamy ale gwarancji nie daje że będzie działac

kolego może masz rozpiske pinów do tej lampki za cholere nie moge podłączyć szyberdachu może pomożesz

dołączam sie do pytania: jak to ogarnąc?? piny lampki sa inaczej no i jeszcze podpięcie szyberdachu :kwasny:

przerabial juz to ktos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam szyberdach dobra ide robić instalke czekam na foto pozdrowienia:hi:

Dodaje zdjęcia, sorry że tak późno.

DSC00233.jpg

<br /><br />

DSC00234.jpg

<br /><br />

DSC00235.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam szyberdach dobra ide robić instalke czekam na foto pozdrowienia:hi:

Dodaje zdjęcia, sorry że tak późno.

http://s16.postimage.org/7eo6m04ld/DSC00233.jpg

<br /><br />

http://s11.postimage.org/a9jmqotu7/DSC00234.jpg

<br /><br />

http://s8.postimage.org/pcea7vztd/DSC00235.jpg

<br /><br />

a jak tam podłaczenie szyberdachu ?? są jakies problemy ?? masz moze rozpiske jakas jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze go nie podłączyłem bo nie wiem jak. I na chwilę obecną odpuściłem to. Może do wiosny ktoś to ogarnie bo ja nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Przeglądnij cały temat napewno znajdziesz rozwiązanie swojego pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zakupiłem podsufitke i mam takie lampki jak ponizej na foto czy moze mi ktos powiedziec którym sposobem to pdłanczac? Z góry bardzo dziekuje . I moze ktos zakładał podsufitke całą kompletną ponoc przy tylnych słupkach cos nie pasuje ?

P1020827.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zakupiłem podsufitke i mam takie lampki jak ponizej na foto czy moze mi ktos powiedziec którym sposobem to pdłanczac? Z góry bardzo dziekuje . I moze ktos zakładał podsufitke całą kompletną ponoc przy tylnych słupkach cos nie pasuje ?

http://s1.postimage.org/iqntkp5zf/P1020827.jpg

<br /><br />

Przeczytaj cały wątek i napewno podłączysz jak zakładasz podsufitke to masz wszystko nawierzchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem juz chyba ze trzy razy bede to robił według tych instrukcji

Lampka pasażerów podłączona pod boczną stara

masa - pin 1

plus - pin 5

plus po otwarciu drzwi - pin 3

Podświetlanie- pin 4 (podswietlenie mam wziąsc z duzej?)

działa ideolo

lampki nad słoneczkami (najłatwiejsze podłączenie)

ze słoneczek wychodzą po dwa przewody i z lampek również po dwa

daszek pin 1 podłączamy pod plus lampki poliftowej pod pin (o ile się nie mylę 3)(przewód czerwono- zółty)

daszek pin 2 podłączamy pod pin 1 lampki do nad daszkiem

lampka nad daszkiem pin 2 podłączamy pod masę stara instalka ze starej lampki (czarny z białym)

tak to powinno wyglądać

Plus (czerwono-zółty) <-------- pin1 > Daszek <pin 2 ---------pin 2> Lampka < pin 1-----------> masa

Lampka duza

Podłączenie powinno wyglądać w ten sposób

1 PIN ---- SZARO CZARNY

8 PIN ---- CZARNY

10 PIN ---- ZIELONO CZARNY

Te piny odpowiadają za światło podczas otwarcia drzwi, w czasie jazdy i po przełączeniu na I na lampce.

Teraz podłączymy podświetlanie przycisków lampki oraz podświetlanie airbag passanger.Ważne aby w razie nie świecenie po prostu zamienić kabelki stronami.

Poprowadzony wcześniej kabel podłączamy do pinów 5 i 7 - podświetlanie przycisków

6 i 9 - podświetlanie passanger airbag

---------- Post dopisany 22-12-2012 at 02:44 ---------- Poprzedni post napisany 20-12-2012 at 15:00 ----------

Podsufitka ogarnięta i wcale nie ze schematu wyżej. Tylko jedno pytanko jak panowie w sedanie ogarneliście tylne boczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...