Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik szyber dachu. U Ciebie też jest, jeśli się mylę to gdzieś koło lampki podsufitkowej razem z resztą mechanizmu rozsuwanego dachu. Jaki to dokładnie sterownik nie wiem. Jeśli mi przypomnisz w piątek to sprawdzę w swoim czy bedzie widoczny jakis numer.

Diody nie wymagają podłaczenia oddzielnego, one są na wspólnym obwodzie z podświetleniem przycisków w polifcie (inna sprawa, jeśli w lampce przedliftowej z passata są nie podświetlane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik szyber dachu. U Ciebie też jest, jeśli się mylę to gdzieś koło lampki podsufitkowej razem z resztą mechanizmu rozsuwanego dachu. Jaki to dokładnie sterownik nie wiem. Jeśli mi przypomnisz w piątek to sprawdzę w swoim czy bedzie widoczny jakis numer.

Diody nie wymagają podłaczenia oddzielnego, one są na wspólnym obwodzie z podświetleniem przycisków w polifcie (inna sprawa, jeśli w lampce przedliftowej z passata są nie podświetlane).

Okej, odezwe się w piątek bo mam akurat po pieniądzach taką lampkę i bym coś pomodził bo ta stara już się całkiem posypała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłączał ktoś tylną lampkę do wersji bez szyberdachu? Da się ja jakoś wpasować w podsufitkę? Zamierzam to zrobić, ale nie wiem, czy jest sens, bo jak się nie zmieści, to podsufitkę będę musiał wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o środkowa dla pasażerów tak? Z podłączeniem nie ma problemu miejsca też jest wystarczająco. Jeszcze nie założyłem ale już robiłem przymiarki i powinno pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tę mi chodzi. Podłaczenie to pestka, bo mam ori wiązkę. Gorzej tylko z wpasowaniem jej w podsufitkę. U Ciebie widzę, że masz avanta, to tam może podsufitka jest trochę inaczej profilowana. Ja mam sedana i obawiam się, że może być z tym problem. Ale może ktoś już to u siebie próbował i mu wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inaczej profilowana? Tyle że jest dłuższa do bagażnika a tak to jest to samo. Podsufitka jest około 3-4 cm od blachy a akurat tyle ma lampka jak ładnie wytniesz to powinno grać. Ja już dawno miałem to robić tylko ciągle czasu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest w avancie. Wiem, że w lifcie jest wyprofilowana, że w miejscu lampki odstaje mocniej od blachy. Myślałem, że w avancie też tak jest. Ale jak nie i odstaje tyle, to spoko. U mnie na razie też czasu brak, więc nie działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprofilowania dla lampki nie ma. Weź długą igłe sobie wbij i będziesz wiedział ile miejsca jest między dachem a podsufitka. Ja tak sprawdzałem i mi wyszło że lampka wchodzi na styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidzio1, chcesz tą lampkę włożyć bez jakiegokolwiek jej (lampki) cięcia? Kiepsko to widzę, ale napisz jak Ci to wyszło :wink::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tego co mierzylem to powinno wejść na styk. Jeszcze tego nie robiłem bo nie ma kiedy Ale jak zrobię to napewno się pochwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po montażu lampki przedniej poliftowej i jest szał;) Na początku nic nie pasowało, potem skróciłem miejsca mocowań lapmki do dachu dałem dłuższe wkręty, wtedy lampka po przeciwnej stronie zaczeła brzydko odstawać ale znalazlem u siebie klocek korkowy który przykleilem do dachu poxipolem zrobiłem w lampce dwie dziury na wkręty i przyciśnąłem tym sposobem lampke i teraz wyglada jak w originale;) wkręty przykrywa plastik rozpraszajacy światło wiec wogóle ich nie widać.

Czekam teraz aż ktoś zamontuje lampke nad pasażerami bo nie wiem czy sie wogóle zmiesci do sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lampka z tyłu zmieści się bez problemu, pod warunkiem, że będzie miała specjalne profilowanie, jakie jest w liifcie. Ja też czekam aż ktoś zamontuje u siebie tę lampkę. Ja już się przymierzam, ale szkoda mi podsufitki. I tak wszystko leży. Jak ktoś już to montował, to dajcie znać, jak to wyszło? Czy się w ogóle opłaca ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę temat pod co podłączyć podświetlanie (2 diody) bo muszę pociągnąć kabelek dodatkowy by było ok, pod przyciski ? czy pod coś innego. bo od razu rezam kratki to może razem spiąć? Czy oświetlenie pojawia się po zapaleniu świateł czy razem z zapłonem powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed chwilą montowałem i wszystko ładnie działa :kox:

Ja podpiąłem się pod kratki , wszystko włącza sie przy właczeniu pozycji

9d23106336c9f4ca.jpg

72841e020c3b9e67gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąłeś słupek? bo widzę że tu podsufitki nie masz :D

Podważałem płaskim śrubolem od boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLI_B5 a jak jest mocowana podsufitka na jakis klej czy zatrzaski??:whistling:

Podsufitka trzyma sie na uszczelkach drzwi i słonecznikach oraz rączkach :wink: jakbyś chciał to mam czarny sufit od s4 do avanta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLI_B5 a jak jest mocowana podsufitka na jakis klej czy zatrzaski??:whistling:

Podsufitka trzyma sie na uszczelkach drzwi i słonecznikach oraz rączkach :wink: jakbyś chciał to mam czarny sufit od s4 do avanta :naughty:

dzieki za info wiem mam smaki na taka lecz na samej podsufitce sie to nie konczy wiec wole za wczasu przerwac zabawe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...