Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego.o to mi chodziło. widzę że będzie zabawy z wyrzeźbieniem tego ale spróbuje. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmodyfikowałem trochę ten montaż podłączyłem boczne kratki pod wlacznik swiatel a srodkowe pod esp ... w tym wypadku po przekręceniu zapłonu zaswiecają mi się środkowe kratki a po przekręceniu swiateł na pozycje zaczynają swiecic boczne... zastosowałem diody 3 mm LED (trochę przypiłowane żeby mieściły się w ori miejsce w regulacji) i rezystory cos koło 480 ohm ... swieci zacnie:wink:

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

armada jak masz problem z jakoscią swiecenia zmien rezystor i będzie swiecił lepiej ..to jest najszybszy, najskuteczniejszy sposób na takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmodyfikowałem trochę ten montaż podłączyłem boczne kratki pod wlacznik swiatel a srodkowe pod esp ... w tym wypadku po przekręceniu zapłonu zaswiecają mi się środkowe kratki a po przekręceniu swiateł na pozycje zaczynają swiecic boczne... zastosowałem diody 3 mm LED (trochę przypiłowane żeby mieściły się w ori miejsce w regulacji) i rezystory cos koło 480 ohm ... swieci zacnie:wink:

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

armada jak masz problem z jakoscią swiecenia zmien rezystor i będzie swiecił lepiej ..to jest najszybszy, najskuteczniejszy sposób na takie rzeczy

kratek już nie ruszam bo mam zrobione na gotowo. problemu z mocą świecenia nie mam, okazuje się że chodzi tu właśnie o brak tego małego plastiku za ikonką w panelu szufladki o którym pisał Slawek bo jak zdejmę ten panel i przystawię go ikonką na wprost płytki pleksi to wtedy podświetlone jest tak jak trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany - zdjęcie ściągnięte z 1-szej strony. 001mh8.jpg

Te diody ambiente dają z góry bardzo mocną poświatę.

1) U mnie ledwo widać na okolicy ramki dookoła biegów i trochę na popielniczce... Też tak macie? Chyba trochę słabo świeci?

2) Na foto licznik tryska życiem... :D Czy to są wymienione żarówki podświetlenia, czy inny licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zmien rezystor na około 750ohm i będziesz miał ładniejsze swiatło ( u mnie w wątku masz foto) - ja tak zrobiłem i jest git bo tez marnie swieciło

2) kolor licznik tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany - zdjęcie ściągnięte z 1-szej strony. http://img397.imageshack.us/img397/7366/001mh8.jpg

Te diody ambiente dają z góry bardzo mocną poświatę.

1) U mnie ledwo widać na okolicy ramki dookoła biegów i trochę na popielniczce... Też tak macie? Chyba trochę słabo świeci?

2) Na foto licznik tryska życiem... :D Czy to są wymienione żarówki podświetlenia, czy inny licznik?

1) Jak masz dekory soul (czyli czarny mat ramka i popielniczka) efekt jest słabszy

2) Nie wiadomo czy licznik ma kolorowy FIS jaki pisze Bileun22, bo widzę że jest wyłączony, ale ogólnie efekt jest fajny na foto bo.. zapewne zdjęcie jest zrobione z dłuższym czasem naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie środkowa konsola wygląda tak:

vJFnYUD.jpg

Generalnie poświata jest jakaś taka lekka... Pewnie jakbym miał chromy za 4 stówy to by lepiej odbijało... Ale jak wmontowanie tego rezystora pomoże diodzie lekko mocniej świecić, to go zamontuje.

U mnie na razie brak podświetlenia wizytownika, kubka, pokrętła nawiewów. (wszystko będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa masz swing i obklejone elementy. Ogólnie chodzi w tym o to żeby nie było to mocne światło, chcesz mocniej -pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie środkowa konsola wygląda tak:

http://i.imgur.com/vJFnYUD.jpg

Generalnie poświata jest jakaś taka lekka... Pewnie jakbym miał chromy za 4 stówy to by lepiej odbijało... Ale jak wmontowanie tego rezystora pomoże diodzie lekko mocniej świecić, to go zamontuje.

U mnie na razie brak podświetlenia wizytownika, kubka, pokrętła nawiewów. (wszystko będzie)

Cześć jak byś chciał podświetlenie kubka i wizytownika to za drobną opłatą mógł bym Ci to zrobić efekt naprawde fajny dzisiaj sam sobie rezałem.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zamontowłem zestaw z alledrogo za 60

Zł i sieci to

tak: rusumu7y.jpg. Ważna Wskazówka aby tym ścienciem wkleić w dół bo

Jak damy w górę to

Słabo będzie świecić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...zamierzam wstawić sobie lampki podświetlenia nóg, drzwi, ostrzegawcze oraz klamki. Auto to A4 B7 2007r. 4xszyby elektr, grzane fotele. Czy do takiego zestawu moduł podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek w drzwi i klamki to bedzie to działać:) a co do podświetlenia przestrzeni nóg wewnątrz musisz sprawdzić jaki masz moduł i porównać z rozpiska na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej07 mógłbyś mnie szybko naprowadzić na temat jak podłączyć te lampki w drzwiach, najlepiej żeby to było jak oryginalne podłączenie, tutaj jest tyle stron, że zajmie mi trochę dojście do tego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbym jeszcze prosić o numerację Pinów pod podświetlane klamki z przodu i z tyłu? Schematy podane wyżej są przedstawione tj to powinno być w oryginale? Wieczorem dam znać jaki mam moduł komfortu.

---------- Post dopisany 31-03-2014 at 12:56 ---------- Poprzedni post napisany 19-03-2014 at 11:44 ----------

Ktoś mógłby powiedzieć jakie piny będą potrzebne do modułu szyb tych światełek w drzwiach oraz jaki pin idzie do skrzynki bezpieczników S2? najlepiej z allegro: Pin audi - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbym jeszcze prosić o numerację Pinów pod podświetlane klamki z przodu i z tyłu? Schematy podane wyżej są przedstawione tj to powinno być w oryginale? Wieczorem dam znać jaki mam moduł komfortu.

---------- Post dopisany 31-03-2014 at 12:56 ---------- Poprzedni post napisany 19-03-2014 at 11:44 ----------

Ktoś mógłby powiedzieć jakie piny będą potrzebne do modułu szyb tych światełek w drzwiach oraz jaki pin idzie do skrzynki bezpieczników S2? najlepiej z allegro: Pin audi - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolego napisz do kolegi Stichy on napewno sprzeda Ci odpowiednie piny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zamontowałem zamówione na Allegro zestaw do podświetlenia kubka i wizytownika polecane przez kolegę Andrzeja07 i wszystko działa ale mam takie pytanie do kolegów którzy mają to oryginalnie:

czy oświetlenie kubka i wizytownika jest natężeniowo dopasowane do ESP (które świeci mocniej niż inne punkty w tym rejonie np. oświetlenie radia czy klimy) czy właśnie bardziej do przycisków radia i klimy. Poza tym ta grafika wizytownika i kubka nie jest oświetlana równomiernie - czy może być to spowodowane tym, że w zestawie nie miałem tych dodatkowych małych plastików mocowanych bezpośrednio za tymi grafikami ?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zamontowałem zamówione na Allegro zestaw do podświetlenia kubka i wizytownika polecane przez kolegę Andrzeja07 i wszystko działa ale mam takie pytanie do kolegów którzy mają to oryginalnie:

czy oświetlenie kubka i wizytownika jest natężeniowo dopasowane do ESP (które świeci mocniej niż inne punkty w tym rejonie np. oświetlenie radia czy klimy) czy właśnie bardziej do przycisków radia i klimy. Poza tym ta grafika wizytownika i kubka nie jest oświetlana równomiernie - czy może być to spowodowane tym, że w zestawie nie miałem tych dodatkowych małych plastików mocowanych bezpośrednio za tymi grafikami ?

Z góry dzięki za odp.

Kolego nie wiem jak u Ciebie ale u mnie świeci to równomiernie i jak ori;)e2asudut.jpg

Może za słabo masz je wsunięte?Ale jak je dasz za mocno to bedą blokować np: jak u mnie wizytownik i musiałem je troszkę cofnąć ( tylko uważaj na diode bo do niej jest przylutowany rezystor ja właśnie uwaliłem go i czekam na nowy aby przylutować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zamontowałem zamówione na Allegro zestaw do podświetlenia kubka i wizytownika polecane przez kolegę Andrzeja07 i wszystko działa ale mam takie pytanie do kolegów którzy mają to oryginalnie:

czy oświetlenie kubka i wizytownika jest natężeniowo dopasowane do ESP (które świeci mocniej niż inne punkty w tym rejonie np. oświetlenie radia czy klimy) czy właśnie bardziej do przycisków radia i klimy. Poza tym ta grafika wizytownika i kubka nie jest oświetlana równomiernie - czy może być to spowodowane tym, że w zestawie nie miałem tych dodatkowych małych plastików mocowanych bezpośrednio za tymi grafikami ?

Z góry dzięki za odp.

Kolego nie wiem jak u Ciebie ale u mnie świeci to równomiernie i jak ori;)http://img.tapatalk.com/d/14/04/07/e2asudut.jpg

Może za słabo masz je wsunięte?Ale jak je dasz za mocno to bedą blokować np: jak u mnie wizytownik i musiałem je troszkę cofnąć ( tylko uważaj na diode bo do niej jest przylutowany rezystor ja właśnie uwaliłem go i czekam na nowy aby przylutować)

No tak, ale jak je mocniej wsunąłem to znowu świeciły mocniej tak jak ESP ale ESP ma trochę inny odcień myślę że dlatego że świeci bezpośrednio (czyli bez tych szkiełek) i dlatego je trochę wysunąłem żeby świeciły słabiej bo wtedy bardziej się dopasowują do radia i klimy które mają mniejsze natężenie i podobny odcień.

No nic, błąd, że robiłem to w dzień - lepiej jest to robić w nocy wtedy jest lepszy pogląd jak to wygląda w nocnej scenerii. Muszę jesze podejrzeć u brachola w jego A3 jak u niego wygląda i jest rozwiązane w ori i wtedy ewentualnie pokombinuje jeszcze z ustawieniami tego szkiełka - tylko nie wiem czy teraz nie będzie większego problemu jak już mam te kabelki przylutowane do kabelków nawiewów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...