Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak jadę swoim (BPW bez dpf) 120km/h to zejść poniżej 6,5l to jest sztuka

to znaczy,że masz nie sprawny silnik.. :)

W to raczej wątpię ale mogę się mylić. Żadnych objawów złych nie mam.

Możesz powiedzieć co może być nie sprawne??

Aczkolwiek wymieniłem ostatnio turbinę na nową. Nie robiłem jeszcze żadnej trasy z nową turbiną więc może będzie lepiej z tym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc cały temat to spalanie 5,5l przy 120km/h jest osiągalne może przez 5% użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w trasie 350 km fis 1 pokazuje średnią 5,8 tempomat 120 k/h angielska autostrada bez korków...

Edytowane przez 100adasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 BPW + multitronic 7B z DPF, ośka (DPF zatkany miesiąc temu , teraz wymieniony zobaczymy jak bedzie)

Spalanie z fis 2 : 6,7l/100km tryb mieszany bez jakichkolwiek starań zmniejszenia spalania( jazda normalna, licznik km fis2 9999) .

codzienna trasa z poza Wrocławia 25km i 5km miasto Wrocław do centrum. jak nie przekraczam 90km/h i ruszam jak ślimak raz udało mi się zejsc do 5,2 ale to nie potwierdzone paliwem, cały zbiornik do pierwszego odbicia daje mi 1000-1100 zasięgu (wg licznika małego kilometrów)

Czy spadnie mi spalanie jak wymieniłem teraz dpf na nowy?

Edytowane przez kopytko19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj fisa sobie- tam gdzie masz 9999 nacisnij i przytrzymaj kilka s na manetce dolny przycisk reset -tak każdą pozycję możesz kasowac na fis 1 i 2. Nawet w czasie jazdy.

Chlopie masz takie spalanie i ty chcesz jeszcze niżej zejść... Zrob swap na silnik z lupo 3L. ;) i tak prawie darmo jeździsz.

Dpf zamienik założyłeś czy jaki?

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zamiennik, kilka tematów nizej pisałem, resetuje fisa co jakiś czas i zawsze tak samo :P i ogólnie wynik się przekłada na to co wleje.

Chodziło mi bardziej informacyjnie ze średnia z 10k km.

Po wymianie DPF chciałbym zobaczyć 6,5:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie mam kabelka, nie moge znalezc dzialajacego (taniego) do bpw:( juz 3 mam dzialajace na innych audi nawet na 16v mlodszych i dziala a u mnie nie, tylko serwis za każdym razem, ale % to nie rozwiązanie:P

Edytowane przez kopytko19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żartowałem... A to dziwne z tymi klonami. Może coś u ciebie we wtyku obd cos -jakis luźny pin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie w systemie mieszanym to około 6,5 l z fisa. Na trasie na odcinku 250km udało mi się zejść jakiś rok temu do 4,7l/100 km liczone z baku ale to była bardzo spokojna jazda nie przekraczająca 90/h ze względu na duży ruch i śnieg na drogach. Przy jeździe do 110 na trasie osiągam 5,3 do 5,5 (wartości z fisa) bez zbędnego gazowania. Przy dynamicznej jeździe na trasie to wynik około 6,5. Jeżeli nigdzie mi się nie śpieszy to na trasie raczej kręcę wyniki około 5,5 z fisa. A jestem raczej spokojnym kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy we webasto ma wpływ na średnie spalanie? Na fisie pokazuje mi 9,2l a po obliczeniach wychodzi 11,2l. Na baku zrobiłem 650km - tylko miasto. Webasto używane dość często. Do tej pory sapalnie z fisa pokrywalo misie z tym co wlalem - roznica byla max 0,3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że webasto nie wpływa na wynik na FISie, bo FIS pokazuje spalanie silnika, a nie ogólnie samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez to że webasto zżera paliwo to wyliczenia "na kartce" nie będą się zgadzały z Fisem?? chyba dobrze rozumuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydaje. Bo z wyliczeń masz jeszcze spalanie webasta, u Ciebie niby spaliło 2l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie tak wychodzi ale czy jest to możliwe że aż tyle webasto bierze?? Według wiliczeń wychodzi mi że używanie webasta od poprzedniego tankowania kosztowało mnie około 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...