Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

ja obecnie średnie od 1kkm 8,4

to jak Ty jeździsz Antonio że tak średnio Ci bierze zupę, pewnie ostro :evil::mysli: ja przez długi czas miałem 6.9 ale teraz często daje w palnik na mieście to wzrosło do 7.2 i to dla mnie jest ok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naprawie jak zmieniałem wałek rozrządu to miałem pełny bak, 650km na zbiorniku przejechałem no ale but był przeokrutny spalanie na fisie (2) było 9,2-9,4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,9 to ja mam jak jadę poza miastem, wieczorem po czystej drodze bez samochodów i z prędkością do 80-100km/h :confused4: Quattro jednak swoje bierze-jakieś 1-1,5litra. Martwią mnie natomiast niektóre posty, gdzie ludzie piszą, że po usunięciu DPFa i wgraniu softu żeby komp nie wołał czujników, w dalszym ciągu od czasu do czasu pojawia się kontrolka od wypalania i towarzyszy temu większy niż zazwyczaj dymek :blink: (Na wycięcie chciałbym iść do MR Motors- chyba znają się na rzeczy i takie bugi w ich softach miejsca nie mają?) Poza tym czy istnieje jakieś zagrożenie dla reszty układu wydechowego jeżeli wycięty został element zbierający tyle ciepła jakim jest DPF? (miałbym soft niezbędny do osunięcia DPF bez podnoszenia mocy więc ilość spalin byłaby na tym samym poziomie)

Prosiłbym o więcej postów osób, które wykroiły sobie DPFy o różnice w spalaniu po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Rogala wycinane DPF-y tez potrafily wolac za czujnikami. Kolega z tego forum to zrobil i mu sie pojawily bledy- wiecej kolegow ktorzy tam robili nie znam i nie wiem jak u nich.

Czy bardziej kopci? No musi przeciez. DPF nie jest tam bez powodu. Notabene- jest to DPF zintegrowany z katalizatorem. Niedowiarkom polecam chwile z chodzacym BRD bez DPF w garazu. :decayed:

Co do tego co sie bedzie dzialo z wydechem po usunieciu zobacz sam:

(wczoraj zrobilem fotke mojego bo obczajalem pourywale oslony :decayed: )

http://img135.imageshack.us/img135/7601/tygrysowozodspodu.jpg

Sa tylko 2 Tlumniki koncowe i rura, jak zamiast DPF-a wstawisz rurke to turbina bedzie gwizdac jak wsciekla. Problem w tym ze jak masz DPF-a to turbina dzieki niemu szybko z obrotow potrafi "zejsc", a bez niego dluzej potrwa zanim sie zatrzyma, czyli wieksza szansa ze po wylaczeniu auta jeszcze ci poleci "na sucho"...

Najlepsza opcja moim zdaniem na demontaz DPF-a to przebudowa na model bez DPF (smiesznie brzmi hehe), ale modele BRD bez DPF mialy tylko katalizator i jego bym zalozyl, a takze poszukalbym kompa od BRD ktory juz fabrycznie nie mial DPF. Wtedy bedziesz mial spokoj z bledami, turbo nie dostanie w doope....

Ale decyzja do ciebie nalezy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano traską pozamiejską przejechałem 19km lansując tak między 70-100km/h (5 i 6 bieg) bez butowania przy rozpędzaniu auta i wynik po dojechaniu do celu: 6,8 :naughty:

po kastracji DPF ten wynik przy przejechaniu 14km schodzi do 6,0 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą więcej w mieście, latem więcej wyjazdów. Spisów z natury nie prowadzę, mam tylko średnie od czasu zakupu.

Lato: 5,9 - 6.0

Zima: 6,4 - 6.5

zazdroszczę, to na jakich obrotach jedziesz po za miastem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No autostrady zaliczam tylko w wypadku wyjazdów letnich i na narty, zatem pozostają polskie drogi, na których trzeba wcisnąć od czasu do czasu, ale i często 50 się wlec. Zaznaczam jednak, że to średnia-średnich nie kasowana od nowości. Zresztą jak wyjeżdżałem do Chorwacji np. miałem po zimie 6,4, a jak już dojeżdżałem do domu to 6.0. Aha leję tylko v-power diesel, a co 7 - 8 tysi dolewam stp do czyszczenia wtrysków. Jeśli robiłem drugi pomiar czyli dany dzień w mieście to dzienne spalanie 8.7 i więcej. Komputer może już przedstawia takie spalanie, bo długo nie było resetu i "zaokrągla" tyle ile pamięta:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika :) które spalanie w fisie jest pokazuje wartość z ostanich 30 km a które dłuższe ? jak to sprawdzić bo pstrykam tym przyciskiem i nie mogę się zorjentować

wciskając na sekundę przycisk RESET przełączasz FIS pomiędzy "1" a "2" ; w niektórych licznikach nie trzeba RESET'em - wystarczy przełączać przyciskiem z boku manetki

"2" FIS pokazuje dane z długiego okresu

"1" FIS pokazuje dane z krótkiego okresu (jeżeli zgasisz silnik to chyba po dwóch godzinach wartości się resetują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede jechał na dniac na chipa i dpf out to sie wypowiem bo zaczyna mi wariowac ten filter walony;/

antonio sprostowanie po 3 godzinach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika :) które spalanie w fisie jest pokazuje wartość z ostanich 30 km a które dłuższe ? jak to sprawdzić bo pstrykam tym przyciskiem i nie mogę się zorjentować

wciskając na sekundę przycisk RESET przełączasz FIS pomiędzy "1" a "2" ; w niektórych licznikach nie trzeba RESET'em - wystarczy przełączać przyciskiem z boku manetki

"2" FIS pokazuje dane z długiego okresu

"1" FIS pokazuje dane z krótkiego okresu (jeżeli zgasisz silnik to chyba po dwóch godzinach wartości się resetują)

Dzięki :) a czy możecie jeszcze powiedzieć z ilu ostatnich kilometrów są to dane dla fis '1' i fis '2'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS "2" pokazuje dystans od ostatniego Resetu (jeżeli nie robisz go sam to pokazuje het het wstecz) możesz przeglądnąć wartości i jest tam m.in. cały dystans i całkowity czas jazdy

FIS "1" zależy ile jedziesz z punktu A do punktu B (dojedziesz do celu, zgasisz silnik, wrócisz za 3h i jest wyzerowane)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI BPW bez DPF po programie

kiedyś zszedłem poniżej 6l ale to jazda emerycka :decayed:

przy normalnej jeździe do 140km/h ok. 7,5l opony 235/45/17 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI BPW bez DPF po programie

kiedyś zszedłem poniżej 6l ale to jazda emerycka :decayed:

przy normalnej jeździe do 140km/h ok. 7,5l opony 235/45/17 :cool1:

z którego FISa ten wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS "1" :gwizdanie:

no to ja też tak mam :cool1:

po zatankowaniu do pełna i wyjeżdzeniu paliwa wiarygodnym wynikiem u mnie jest FIS "2" ~8,3 l/100km

na zbiorniku robię 800km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonio generalnie boisz się, że po wywaleniu DPF i wgraniu programu spalanie Ci wzrośnie? moim zdaniem nic się nie zmieni, ewentualnie może trochę spadnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonio generalnie boisz się, że po wywaleniu DPF i wgraniu programu spalanie Ci wzrośnie? moim zdaniem nic się nie zmieni, ewentualnie może trochę spadnie :wink4:

ale ja już dawno nie mam DPF'a :decayed: spalanie spadło o jakieś 0,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...