Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Silnik 2,0 TDI/140 km - ogólne opinie.


Narvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem B7 z silnikiem jak w temacie. Czy są może jakieś opinie nt tych silników, porównując np z 1,9 TDI. Chodzi mi o eksploatację ,ewentualne koszty (np. rozrząd-wymiana) i ogólne opinie użytkowników. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy szukał 2.0 140km w B7. Przy ostatnim przeglądzie mojej B6tki popytałem troszkę mechaników oraz panów którzy przyjmują samochody do napraw i powiedzieli mi że to 2.0 140km to straszny badziew i żeby czasem tego nie kupować. Podobno pęka tam blok silnika i coś tam jeszcze( już nie pamiętam) ogólnie 4 osoby tam pytałem i 4 osoby odradzały tą wersję silnikową ( było to w serwisie Audi w małopolsce) Tyle o tym słyszałem , mam nadzieję że pomogłem. Z drugiej strony może z Twoją będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum napisał kiedyś, że 1.9 TDI z chipsem są bardziej trwałe niż 2.0 TDI bez... Ale bez przesady, na pewno to nie jest jakiś szmelc bo takowych do AUDI raczej nie wkładają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmelc czy nie(niewiem bo takiej wersji niemialem i pewnie dlugo niebede miaj jeszcze) ale mysle ze do 200000 tys niemasz sie co martwic,klopoty zaczynaja sie raczej powyzej tego pulapu,masz nowe praktycznie autko,takze pojezdzisz....a autko kazde sie psuje kiedys ,niema reguly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówili w serwisie Audi (i co sam widziałem):

2.0 TDI w A6 to pomyłka - przy mnie chłopaki wyciągali taki z pękniętym blokiem po parunastu kkm, chłodnice oleju padają

Wersja od paska też miała problemy (ogólnie poprzeczne coś nie tak miały).

W A4 w miarę ok - trzeba się liczyć, że co 120-180kkm turbo i dwumas do wymiany i to wszystko.

Lubi łyknąć oleju. Bagnet jes mocno nie czytelny - też informacja z warsztatu - najlepiej do sprawdzenia spuścić olej - kilka razy wyczyścić bagnet i wtedy po zalaniu 2-3 razy odczyt jest w miarę czytelny.

Ostatnio zmieniali soft w silnikach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego informacji na forum jest bardzo dużo wystarczy użyć opcji :szukaj: i wpisać np: 2.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...