Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Licznik szwankuje


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam duży problem z licznikiem otóz jak odpale auto po dluzszym postoju jest ok niestety jak juz sie auto rozgrzeje hmmm niewiem tak jak by to zalerzalo od temperatury jak zgasze auto i zapale go np za 20 minut wskazowka od predkosciomierza i obrotosciomierza nie dzialaja ;( wtedy musze dosc mocno puknac palcami w szybke przed zegarami i wszystko wraca do normy niestety jednak jak auto naprawde mocno sie rozgrzeje np tak po 120km/h to moge pukac i nic zero reakcji wtedy pomaga dopiero postoj np cala noc :mysli: Prosze o pomoc jesli wie ktos co moge ewentualnie sprawdzic bo przy takim mrozie palce mi odpadaja :kox: dodam ze wtyczki wszedzie siedza ok i luty w liczniku raczej tez sa ok. Widzialem podobny temat w dziale zrób to sam ale niestety zdjecia sie mi nie wyswietlaja a z opisu takich czesci u mnie nie ma. Aha tego pukniecia musze zawsze dokonac w okolicy 20km/h a 40km/h na predkosciomierzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A procesor w liczniku? miałem też coś takiego,nie działał licznik i podświetlenie kokpitu,jak zmieniłem procka jest wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam to samo i chyba trzeba z tym żyć, prawdopodobnie procesor w zegarach szwankuje. u mnie jak się zawiesi to nie ma obrotomierza, wskazówka licznika drga w miejscu na 0 i po paru minutach sam zatrybia podczas jazdy, bez pukania. Trzeba uważać na fotoradary jak licznik się zawiesi, raz mi pyknął, bo myślałem, że jadę 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

A ja z kolei obstawiłbym na silnik krokowy. Pewnego razu mój licznik padł. Wskazówka od obrotomierza zaczęła drgać prędkościomierz ani rusz. Reszta wskaźników działała. Jak postał przez noc wszystko wracało do normy, do momentu kiedy zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie - powtórka z rozrywki. Za ten bajer zapłaciłem 130 złotych z robocizną. Lepiej to na początku sprawdzić niż wywalać 400zł na procesor. A wygląda to identycznie jak u mnie - weź to pod uwagę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę przepłacilem :angry: jednak warto sie popytać,tylko ze u mnie nic nie działało paliło sie kilka kontrolek,nie było podświetlenia kokpitu itd. może dlatego tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy u mnie tylko czasami predkościomierz nie działa na Vagu wyskoczył mi błąd czujnika w skrzyni wymieniony został na nowy ori i jest troszkę lepiej raz działa raz nie, jak nie działa dalej ten sam bład nie wiem gdzie dalej szukać awarii kostka jest ok kable niby tez wporzo pomocy! dodam ze licznik sprawdzony Wagiem i jest ok? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz a to mnie troche zatkalo (400zl) :wallbash: najpierw sprubuje powalczyc z tym silniczkiem krokowym ;( to naprawde jest wkur....... :wallbash: :wallbash: palce mnie juz bola od tego pukania hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Spokojnie z tym silniczkiem, skoro stuknięcie w licznik rozwiązuje problem to chyba procesor nie naprawi się od drgań :) silniczek?? dwa na raz?? :mysli: .

Kolego w pierwszej kolejności wyjmij licznik i poszukaj zimnych lutów, w razie czego poproś kogoś kto ma trochę pojęcia o lutowaniu. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

licznik juz mialem wyjety i szukalem tych zimnych lutow ale nic nie znalazlem ale masz racje leoncjo dzis jeszcze raz go wyjme i sprobuje go dokladnie obejrzec dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego lightfighter87, czy silniczek krokowy to silniczek wskazówki prędkościomierza? tzn. wymieniłeś go na sprawny, czy został naprawiony w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Dałem to do serwisu, osoba która mi to naprawiała nasiedziała się nad tym wszystkim trochę, niby było ok a jednak nie. Dopiero po wymianie tego dziadostwa problem minął. Z tego co wiem to chyba jakiś używany zastąpił stary. Na alledrogo jest nawet jakaś firma co się specjalizuje tym, za Chiny jednak nie przypomnę sobie nazwy. Nie siedzę w temacie elektroniki na tyle aby wytłumaczyć to wszystko. Też szukał zimnych lutów, procesor podawał prawidłowe parametry - tyle pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sobota a wiec sprobuje opukac go calego i luty sprawdzic i dam jutro znac :good:[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 16:00_________________________________________________Witam troche to trwało ale niestety malo czasu wypielem licznik i sprawdzilem luty niby wszystko ok a problem dalej jest zauważyłem natomiast że gdy przekręcam kluczyk na zapłon i wskazówka predkościomierza jest tak jak na tym rysunku tzn na tej bialej kresce

licznik_3315.jpg

to po uruchomieniu silnika wszystko jest ok niestety jednak gdy włącze zaplon a wskazówka jest ponizej tej bialej kreski wtety juz wiadomo ze predkosciomierz i obrotosciomierz nie dzialaja acha i wskazówka predkosciomierza drga w zakresie 3 milimetrów :wallbash: i wtedy pomaga uderzenie w szybke licznika Niestety jak juz wczesniej pislaem im dluzej auto jest wlączone tzn np po przejechaniu 100km/h wtedy moge jedynie sie w glowe puknac bo i tak nie zadziala moj patent :kox moze ta wskazówka predkosciomierza sie blokuje??? a wy cos wymysliliscie u siebie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku JAEGER czest mechanicznie padaja silniczki predkosciomierza i obrotomierza. Ja sie u siebie uparlem i pol godzinki roboty silniczek jest lepszy niz fabryka zrobila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wrhz a na czym polegala naprawa tego silniczka??? bo u mnie chyba tez pada ten silniczek po prostu wszystkie luty są ok a problem polega na tym ze gdy gasze auto a wskazówka predkosciomiorza spadnie nizjej to wiem ze trzeba pukac dodam ze gdy zgasze auto i wskazówka spadnie nizej tzn ponizej bialej kreski to nawet bez wlaczania zaplanu gdy pukne w licznik to ta wskazówka podniesie sie ciut wyzej i gdy wlacze auto juz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wrhz a na czym polegala naprawa tego silniczka??? bo u mnie chyba tez pada ten silniczek po prostu wszystkie luty są ok a problem polega na tym ze gdy gasze auto a wskazówka predkosciomiorza spadnie nizjej to wiem ze trzeba pukac dodam ze gdy zgasze auto i wskazówka spadnie nizej tzn ponizej bialej kreski to nawet bez wlaczania zaplanu gdy pukne w licznik to ta wskazówka podniesie sie ciut wyzej i gdy wlacze auto juz jest ok

Wymiana licznika/zegara pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> :> :> :> licznika nie naprawiłem ale na razie działa :> :>

Sprawdziłem wszystkie luty i są ok czytając różne tematy podobne do mojego stwierdziłem że prawdopodobnie mam uszkodzony w jakiś sposób silniczek od prędkościomierza bo zawsze gdy występowała usterka to własnie ta wskazówka drgała. Zauważyłem również że gdy gasiłem auto i wskazówka troszke dalej spadała niż ostatnia kreska biała na tarczy prędkościomierza to wiedziałem ze liczniki po zapaleniu auta nie bendą działać. Gdzieś na forum przeczytałem że własnie przy gaszeniu auta jeśli liczniki się nie wyzeruja ( prędkościomierz i obrotościomierz) to zegary nie bendą działać lub bendą działać ale nieprawidłowo ( ale to przeczytałem). Dziś więc wpadłem na pomysł i dorobiłem do tarczy prędkościomierza ogranicznik :naughty::kox::naughty: może "wieśniacki" pomysł :naughty: ale działa SUPER. Nie wiem czy to będzie długo działać ale na razie zaoszczędziłem 150 zł dam znać jak to sie sprawuje w dłuższym okresie czasu ale na razie jest ok.

Do ogranicznika wykorzystałem klej i kawałek patyczka do czyszczenia

P1040768.jpg

a wygląda to tak

P1040760.jpg

P1040762.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...