Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Woda w aucie


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przyprowadził wczoraj z niemiec Audi 100 z 94r.Nie działał mu centralny zamek więc pomogłem mu w tym problemie bo jak się okazało przewód z pompki centralnego zamka wypadł.Lecz w trakcie tej usługi stwierdziłem ,że ma dużo wody pod dywanikami z prawej strony auta.Podniosłem całą wykładzinę z prawej strony by zobaczyć z kąd [skąd] ta woda bierze się w samochodzie lecz nie znalazlem przyczyny.Może ktoś miał podobny przypadek i wie gdzie tkwi przyczyna.Nadmieniam iż autko to posiada szyberdach i rurka odprowadzająca wodę ta na tył autka była przytkana i to właśnie z prawej strony.Czy to mogło powodować napływ wody ,czy co innego może być przyczyną.Z góry dziękuję za każdą rade.Pozdrawiam ./Darek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest tam podobnie jak w A4 jak tak to sprawdz jeszcze czy przy filtrze pyłkowym czy nie ma zadnej szczeliny i jak autko ma klime to moze odprowadzenie skondensowanej wody moze byc pęknięte ( u mnie w a4 własnie to było przyczyną dostania sie wody pod dywanik z prawej strony) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njapierw musi miec klime zeby mial filtr pylkowy :mrgreen:

co za bzdury piszesz nie trzeba miec klimy zeby miec filtr przeciwpylkowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie byla woda za fotelem pasazera - powod = leciala woda przez przecieta uszczelke pod obudowa ECU lewa strona podszybia otwierajac maske nic nie bylo widac a jak wyjalem calego kompa i obudowe to widac bylo dziurke przez ktora leciala woda notabene po przekaznikach ! i przez tunel wentylacji nog na tyl za fotel kierowcy !!!!

jednym slowem polecam sprawdzic na poczatek szczelnos podszybia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w tym modelu ale w A4 sa dwa otwory spustowe pod podszybiem.

Jeden po lewej pod komputerem a drugi po prawej pod aku, kiedys mialem podobny problem i sie okazalo ze ten pod kompem byl zatkany i przeciekala mi woda przez wyciecie na przewody od komputera. Takze moze to jakas wskazowka, sprawdz otwory spustowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden po lewej pod komputerem a drugi po prawej pod aku

A u mnie jest jeden pod aku, a drugi pod serwem, moze jest i ten trzeci pod kompem ale nie sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przecieka od strony kierowcy... No właśnie, trzeba zdejmować komp? A jeśli tak, to co: pewnie odłaczyć akumulator itd.. są tam jeszcze jakieś wtyczki lub kable, na które trzeba uważać? Już kawał czu się z tym męczę ale się bałem grzebać przy kompie... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaha, z tego co ja wiem to u mnie raczej pod kompem nie ma bo blacha jest tak wyprofilowana, zeby woda leciala na bok.

U mnie tak jak wczesniej pisalem jeden pod aku drugi pod serwem. Do tego pod serwem jest troche utrudnione dojscie ale idzie to zrobic skoro i ja sobie poradzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kompem nie ma zadnego otworu spustowego, jak juz przecieka to tylko w okolicach obudowy od kompa albo linki od maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę, że to chyba osłonka linki-ta guma wydaje się być nieco pęknięta w jednym miejscu.. A do kompa i generalnie elektryki w autku raczej boję się dotykać :oops: O ile z peceta jak trzeba zrobię pralkę :mrgreen: o tyle komp mojej niuniu jest dla mnie tajemnicą i "czarnym tabu" :mrgreen: A tak na poważnie, można bez obaw o spier.... czegoś zajrzeć pod obudowę kompa? I czy trzeba do tego odłaczyć akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, można bez obaw o spier.... czegoś zajrzeć pod obudowę kompa? I czy trzeba do tego odłaczyć akumulator?

Do zajzenia pod sama obudowe nie musisz odpinac aku, jesli juz chcesz odlaczyc kompa to radzilbym odlaczyc aku. A dalej to juz mozesz rozkrecac byle nie uszkodzic jakis polaczen lub tego podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przykład ciekło przez filtr przeciwpyłkowy, bo odpływ znajdujący się przy filtrze był za wysoko umieszony iczesc wody poprze filtr lała sie do środka. Dziurkę powiększyłem, obudowe filtra uszczelniłem uszczelką do okien i wsio gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrałem sie do tego dziadostwa,jeden odpływ był pod abs-em a drugi pod akumulatorem.ciezko było ale sie udało pełno lisci i błota było w tych otworach dlatego woda stała i wlewała sie do kabiny.przy komputerze tez oczysciłem,odkręciłem jedną srubke i troche tam pod nim drucikiem pomieszałem ,przedkało to błotko.pytanie mam odbiegające od tematu.odpychając te otwory napodkałem sie na taki jakis weżyk,był on między akumulatorem a abs-em,sa tam takie dwa grubsze węże ktore wchoda do kabiny a między nimi własnie był ten weżyk.mysle ze to jakies odpowietrzenie,bo jak w niego dmuchnołem to nie było oporu,wetknołem go pod akumulator gdzie jest jeden z odpływów.co ta za weżyk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...