Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z doborem sprężyn


marcini29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym nieco podnieść moją a4 20-30 mm i założyć ori sprężyny, bo na tych sportowych, które posiadam strasznie twardo, oraz często zaczepiam na nierównościach podwoziem. Niestety nie wiem jak dobrać odpowiednie. Obecnie nie mam założonych orginalnnych sprężyn i tu pojawia sie problem z podniesieniem zawieszenia, gdyż nie chcę znowu posiadać terenówki. Byłbym bardzo zobowiązany za pomoc w kwestii jakie były montowane w tej wersji sprężyny i czy auto było seryjnie obniżone, ewentualnie o ile, lub gdzie w autku można znaleść takie dane, nie posiadam książki serwisowej. a4 1.8 20V, 1997r, bez klimy, manualna skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to jakie masz teraz zawieszenie?

Zdejmij koło pooglądaj, a jak nie jesteś pewny to wrzuć foto.

Auto mogło być seryjnie obniżane ale tylko o 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na forum, jeśli to prawda oznaczenie 1BE, które posiadam na tablicy znamionowej jest seryjnym obniżeniem auta o 20mm przód i 20mm tył, ale tego nie jestem pewien. A moje jest dużo bardziej obniżone, tak mi się wydaje. Jutro zrobię fotki zawieszenia i wrzucę je tutaj, gdyż nie mam jak jego opisać. Sprężyny są żółte i ciężko odczytać firmę widać jakby fioletowe resztki napisu, amortyzatory były Boge 8D0-413-031 AE zmienione na monroue 26650. Jeśli można, to jakie ori sprężyny pasują do tego zawieszenia, chodzi o oznaczenie kropek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest to seryjne obniżenie o 20mm już z uwagi na kolor springów no i poza tym 1BE to i tak prawie terenówka którą na prawde ciężko o coś zahaczyć :polew:

najlepiej jak poszukasz po prostu springów 1BE a te żółte które masz na pewno ktoś chętnie przytuli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat sprężyn... Otóż to borykam się z problem sprężyn w swoim aucie. Mam sportowe zawieszenie (gwint) niskie i twarde... (sprężyny czerwone, amortyzatory żółte)

Chce kupić fabryczne zawieszenie ale boję się że auto pójdzie przesadnie za wysoko, wpadłem na pomysł aby poszukać oryginalnego zawieszenie ale obniżonego o 20mm - PROBLEM ! - ciężko znaleźć...

Pytanie nr 1: Czy amortyzatory i sprężyny z sedana pasują do avant'a i na odwrót ?

Pytanie nr 2: Czy amortyzatory/sprężyny z ośki pasują do quattro i na odwrót ?

Pytanie nr 3: Czy rodzaj/pojemność silnika ma znaczenie ?

Zdjęcie boczne auto można zobaczyć tutaj ---> http://www.asg-goldap.com/audi/P1040890.jpg

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie

2. raczej tak

3. tak bo 1.6 jest np troche lżejsze niż 2.8 albo 2.5tdi

fajny masz zawiasik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saintadamus wprowadziłes kolege w błąd ...

1 nie wiem :D Pytanie czy z Quattro Avanta pasuja do Quattro sedana ;)

2 NIE

3 ma znaczenie : do ciebie bedzie od 2,5 TDI i 2,6 oraz 2,8 od np 1,8 bedzie za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie

2. raczej tak

3. tak bo 1.6 jest np troche lżejsze niż 2.8 albo 2.5tdi

fajny masz zawiasik :wink4:

na jakiej podstawie tak twierdzisz

Ja sie spotkalem ze specyfikacjami:

1. Avant/sedan - inne

2. Oska/Quattro - inne

3. Wszystkie silniki poza 2.5TDI - te same

czasami tez w specyfikacjach jest wyroznione V6/reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki i sprezyny są inne. Wogóle tyl w osce i Q to niebo a ziemia... Jak tam zaglądam czasami do mnie to sie połapac nie idzie ;) [br]Dopisany: 05 Grudzień 2007, 13:10 _________________________________________________Po sprawdzeniu w Etce wychodzi ze z Q avanta pasuje zawieszenie do Q sedana i odwrotnie :) Róznia sie parametrami (np sprezyna z avanta po prostu jest troszke mocniejsza i stosuje sie ja do sedana z hakiem) ale ogólnie to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę, jakie jest oznaczenie kropek ori sprężyn na przód i tył do a4 1.8 1997 sedan, zawieszenie 1BE i czy ewentualnie z innych modeli, roczników będą pasować? Jeżeli ktoś kupował nowe, chętnie poproszę o cenę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem o etce, ale dla mnie to za bardzo zagmatwane i nie mogę się połapać po niemiecku. Dlatego proszę o pomoc tutaj na forum.[br]Dopisany: 12 Grudzień 2007, 15:08 _________________________________________________Witam, chciałbym ponowić prośbę, jakie jest oznaczenie kropek ori sprężyn na przód i tył do a4 1.8 1997 sedan, zawieszenie 1BE i czy ewentualnie z innych modeli, roczników będą pasować? Jeżeli ktoś kupował nowe, chętnie poproszę o cenę. Pozdrawiam[br]Dopisany: 14 Grudzień 2007, 19:41 _________________________________________________Sorry, że nadal męczę ten wątek, ale wciąż mam ten sam problem z doborem odpowiednich ori sprężyn. Został mi już tylko przód, bo na tył załatwiłem właśnie tu na forum od 1.9 tdi które ponoć są takie same jak w moim 1.8 >kropka zielona i dwie białe-srebrne? Jednak z przodem jest gorzej, dlatego proszę o pomoc z oznaczeniem. Posiadam sedana 1.8 20V z 97 roku zawieszenie 1BE. Pytanie, czy jak założę z 1.9 TDI 98r będzie różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam identyczny problem,moj siedzi identycznie jak u alanA4 i szukam ori sport -20mm ale jest cięzko coś znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...