Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] ABS szaleje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mam pytanko,a mianowicie nawet teraz gdy nie jest slisko pyz mocniejszym hamowaniu lub gdy zwalniam i p rz pyredkosci okolo 10 km/h zalacza sie abs ... :blink: czego to moze byc przyczyna?? i jeszcze jedno,wymienialem niedawno tarcze i klocki na nowe Boscha... teraz przy hamowaniu czuje jakby drgnaia,im szybciej jade tym bardziej.....czy to moze byc wina wachaczy??mam do zrobienia tylko czekam do 30 :D

pozdro

Opublikowano

tez tak miałem, a zaraz potem poleciał mi czujnik ABSu

Opublikowano

ja tak miałem i okazało sie ze miałem jeden ząb na pierscieniu wyrobiony i był wiekszy niż wszystkie i tak sie robiło

Opublikowano

Pęknięty pierścień? U mnie powodował szaleństwa ABSu.

Opublikowano
  • Autor

a gdzie szukac tych pierscieni?jak sciagne kolo i co dalej?? :embarrassed:

Opublikowano

trzeba wyjąc przegub i na przegubie będziesz widział pierścień obejrzyj dokładnie jak będzie lipny to trzeba zdjąć z jakiegoś starego przegubu ja skorzystałem z zużytych części znajomych mechaników i sobie zdjąłem tylko to nie prosta sprawa trzeba delikatnie ściągać bo może porostu pęknąć i będzie do kosza

Opublikowano
  • Autor

a jak wymienialem przegub nie dawno temu ,jakies 2 miesiace a przed wymiana bylo to samo??

Opublikowano

to trzeba może czujnik dobić może nie dochodzi do odpowiedniej pozycji

Opublikowano
  • Autor

spróbuje ten czujnik dopchnac .... a moze go wyjac i wyczyscic styki?? slyszalem ze jak sie go wyjmie to pozniej moze wylatywac to prawda?

Opublikowano

kolego jak tylko przy ok 10km/h i jak się zatrzymujesz a abs pompuje to masz czujnik odsunięty od tarczki weź je podobijaj delikatnie, zdejmiesz koło będziesz widział czujnik jeśli zmieniałeś tarcze z tyłu to na bank czujnik się cofnął u mnie było identycznie :good:

Opublikowano
  • Autor

kolego jak tylko przy ok 10km/h i jak się zatrzymujesz a abs pompuje to masz czujnik odsunięty od tarczki weź je podobijaj delikatnie, zdejmiesz koło będziesz widział czujnik jeśli zmieniałeś tarcze z tyłu to na bank czujnik się cofnął u mnie było identycznie :good:

jest dokladnie tak jak piszesz,przy bardzo wolnych predkosciach tak sie dzieje...tylko tarcze zmienialem z przodu.... :mysli: a z tylu tez te czujniki sa?? moze faktycznie pozdejmuje te kola i delikatnie podobijam....

Opublikowano

prawidłowa odległosc czujnika od koronki 0.6-0.8mm

i sa na kazdym kole

Opublikowano

kolego jak tylko przy ok 10km/h i jak się zatrzymujesz a abs pompuje to masz czujnik odsunięty od tarczki weź je podobijaj delikatnie, zdejmiesz koło będziesz widział czujnik jeśli zmieniałeś tarcze z tyłu to na bank czujnik się cofnął u mnie było identycznie :good:

jest dokladnie tak jak piszesz,przy bardzo wolnych predkosciach tak sie dzieje...tylko tarcze zmienialem z przodu.... :mysli: a z tylu tez te czujniki sa?? moze faktycznie pozdejmuje te kola i delikatnie podobijam....

tak zrób najtaniej najskuteczniej bo wkurza taki głupiejący abs :decayed:

Opublikowano
  • Autor

prawidłowa odległosc czujnika od koronki 0.6-0.8mm

i sa na kazdym kole

a skad moge wiedziec jaka odleglosc jest u mnie...??? musialn=bym przegub sciagac?

Opublikowano

daj sobie spokój z odległościami, podobijaj te czujniki tylko delikatnie i daj znać

Opublikowano

sprawdź na vagu jakie masz prędkości na kolach i może coś pokaże

Opublikowano
  • Autor

sprawdź na vagu jakie masz prędkości na kolach i może coś pokaże

podobijam ale dzis raczej juz nie...:( mam vagcom,jak sprawdzic te predkosci??

Opublikowano

blok ABS

bloki pomiarowe

Opublikowano

Powitać :hi:

też podpinam się pod temat. A mianowicie. Jestem świeżo po wymianie tarcz i klocków wszystkie cztery koła. Tarcze FEBI klocki TRW.

Do wymiany nie miałem problemu z ABS

1. teraz gdy jadę bardzo wolno i naciskam hamulec słychać załączenie ABSów, (nigdy tego wcześniej nie było)

2. przy prędkości ok 110-120 km/h zapala sie kontrolka żółta ABS, po wyłączeniu zapłonu i zapaleniu od nowa silnika jest ok.

Proszę dać jakieś namiary co może być nie tak.

Pozdrawiam Paweł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.