Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wydajność klimatyzacji.


wielki1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro zostawiam autko u macherów od klimy bo coś słabo mi chłodzi na co zwrócić uwagę, co mają zrobić na takim przeglądzie ?

i tak się nie dowiesz co Ci zrobią, najlepiej by było by to robili przy tobie, sprawdź ciśnienie układu i ilość czynnika to najważniejsze :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką panowie macie temperaturę na wylocie z kratek przy ustawieniu na low? Ja mam 8 stopni i niżej nie zejdzie. Za zaworem rozprężnym macie oszroniony przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Jaką panowie macie temperaturę na wylocie z kratek przy ustawieniu na low? Za zaworem rozprężnym macie oszroniony przewód?

W zeszłym roku miałem 4 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką panowie macie temperaturę na wylocie z kratek przy ustawieniu na low? Za zaworem rozprężnym macie oszroniony przewód?

ja mam 1.7st :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje możliwość obniżenia temperatury powietrza wylatującego z kratek nawiewowych w jakiś sposób VAG-iem np przez adaptację itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje możliwość obniżenia temperatury powietrza wylatującego z kratek nawiewowych w jakiś sposób VAG-iem np przez adaptację itp?

raczej nie :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się już czepić - błędów zero ciśnienia w układzie ok a klima nie zejdzie niżej 8 stopni na wylocie z kratek. Powiedzcie co może jeszcze być przyczyną tak wysokiej temp na wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnika mam ok i ciśnienia też, może tak ma być tylko ja chce za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnika mam ok i ciśnienia też, może tak ma być tylko ja chce za dużo :)

ja też byłem pewny że mam czynnika dość, a tu zonk :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci wychodzi 8st to ponoć wg.warsztatu dobrze jak pytałem jednego to stwierdził, że temperatura wyjścia z kratek powinna wynosić między 2-9st :cool1: wg. innego warsztatu 8-12 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie wiadomo do końca jak ma być :) Zobaczę jak temp będzie wyższa czy też osiągnie 8 stopni, jeżeli przy 30 na zewnątrz będzie dmuchać 8 to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie wiadomo do końca jak ma być :) Zobaczę jak temp będzie wyższa czy też osiągnie 8 stopni, jeżeli przy 30 na zewnątrz będzie dmuchać 8 to będzie git.

powinno być dobrze :good: u mnie przy niecałych 2st jest za zimno :przebiegly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się już czepić - błędów zero ciśnienia w układzie ok a klima nie zejdzie niżej 8 stopni na wylocie z kratek. Powiedzcie co może jeszcze być przyczyną tak wysokiej temp na wylocie.

KARCHER i po chlodnicy ale z czuciem i będzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się już czepić - błędów zero ciśnienia w układzie ok a klima nie zejdzie niżej 8 stopni na wylocie z kratek. Powiedzcie co może jeszcze być przyczyną tak wysokiej temp na wylocie.

KARCHER i po chlodnicy ale z czuciem i będzie git

nie radzę za mocny strumień lepiej z węża ogrodowego i delikatnie szczotką :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze wymyć tą chłodnice środkiem karcher. delikatnie myjką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj aby nie uszkodzic bo szkoda by bylo... proponuje jw np wezem ogrodowym itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także panowie dzisiaj przy temp na zewnątrz 21 stopni zrobiłem próbę temp na wylocie kratki środkowej o dziwo temperatura jaką zanotowałem to 6 stopni. Dodam że jeśli ktoś posiada Vag-a to może także odczytać temp:

Blok 08, grupa 009 pole 3 i 4. Jest to temp czujników na kratkach wylotowych lewej i prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego ty chcesz od tej temperatury:) latem jak załaczysz klime i 6 stopni ci poleci to czacha zamarznie:)sprawdzałes dysze rozprezna?czy nie jest zarypana, filtr przeciwpyłkowy czysty?A osuszacz kiedy był wymieniany.Moze cos przypchane byc ale watpie .Jezeli masz tyle czynnika ile nalezy a powinienes to miec na nalepce pod maska ile go wchodzi.Filtry ok i dysza to wszystko gra.Czepiłbym sie kompresosa jezeli by był niewydajny i miał słabe cisnienia ale jak wszystko jest to daj na luz sobie z tym:)A jak latem beda goraczki po 30 stopni a w aucie ze 40 czy 50 w słoncu to jak dmuchnie nawet te 8stopni to piekne uczucie cie ogaranie:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...