Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprawdzenie czy licznik nie cofnęty


luk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Cytuje słowa jednego szpeca

,,Jeżeli masz podejrzenia ze licznik w Twoim aucie, lub w aucie które masz zamiar kupić został przekręcony to możesz łatwo to sprawdzić. Wkładasz kluczyk do stacyjki, naciskasz na przycisk kasowania licznika dziennego, leciutko i powoli przekręcasz kluczyk w stacyjce do momentu załączenia sie zapłonu. Podczas tej operacji patrzysz na licznik km nie puszczając przycisku. Jeżeli licznik został cofnięty to podczas takiej operacji powinien sie wyświetlić faktyczny stan licznika na około 0,5 sekundy, jeżeli nie był takie zjawisko nie powinno sie wyświetlic.

Ciekawe ile osób będzie sobie pluć w brode "

dajcie znać czy to działa ja sprawdzałem i niby nie kręcony nic nie mrugło stan km taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, pierwszy raz o takim czymś słyszę. Przecież cofanie licznika to zmiana EEPROMU, czyli zmiana wartości w pamięci licznika a nie dopisanie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podchodzę sceptycznie ale może sprawdzmy na większej liczbie samochodów :mysli:

a nie jest tak że org przebieg po nieumiejętnym wykasowaniu z pamięci licznika pozostaje w pamięci kompa głównego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach z ok. 2000 roku ze sterownikiem EDC16 da się sprawdzić nowym VAG-COMem. Takim silnikiem jest chyba m. in. AJM 1.9 115KM na pompowtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przyciskaniem guzika, to chodzą mity, ale dotyczące BMW. W tej marce jak się tak zrobi to licznik wchodzi tryb autodiagnozy i podaje między innymi swój numer, a że w BMW numery licznika są 6 cyfrowe np. 357 756 to ludzie myślą że to przebieg. Dziwnym trafem po przejechaniu dowolnej ilości kilometrów, dalej pokazuje to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenna informacja, miałem bmw, gdy go sprzedawałem fachowcy przyszli i sprawdzali tajemnymi sposobami przebieg. powiedziano mi ze ma 357 tys przejechane. samochód miał na licznikach 210, sam byłem zdziwiony.

Teraz wiem ze to bujda... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko patrzec jak zaras sie pojawią watki jak naprawic licznik -ulamałem przycisk licznika...ludziska beda ciskać aż się im numer felg pojawi.....

Warto do tej metotody dodac jeszce że nogą trzeba właczyć set w tempomacie przy zapiętych pasach pasażera.....powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach z ok. 2000 roku ze sterownikiem EDC16 da się sprawdzić nowym VAG-COMem. Takim silnikiem jest chyba m. in. AJM 1.9 115KM na pompowtryskach.

dokładnie, u mnie w AJM'ie daje się odczytać, a w AFn'nie już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w AJM z 2000r. ze sterownikiem EDC18 da się sprawdzić ori przebieg no i jakim sprzętem trzeba dysponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze sterowników EDC18 :cool1:

A żeby powiedzieć, czy da radę sprawdzić to trzeba spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...