Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z samopoziomowaniem xenonów


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Xenony opadły mi na maksa w dół tak, ze świecą praktycznie 2 metry przed autem. Po podłączeniu kompa pokazuje, że jest uszkodzony przedni lewy czujnik położenia pojazdu. I teraz mam problem bo nie wiem gdzie ten czujnik się znajduje. Autko to Avant 2000 rok po FL, 1.9 tdi AJM. Czy można taki czujnik naprawić/kupić, może jakieś małe rezanko (podłączenie na krótko itp). Jak to sprawdzić. Gdzie tego szukać? Potrzebuję pilnie jakiejś podpowiedzi, bo nie mogę jeździć wieczorem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalnie strzelam, zobacz przy tylnej belce, wydaje mi sie ze tam powinny byc czujniki od poziomowania swiatelek, przeciez chozi o to czy jest zaladowane czy puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest uszkodzony przedni lewy czujnik położenia pojazdu.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Przykręcony jest do wahacza, zdaje się górnego, może dolnego, na pewno zobaczysz, jak zaglądniesz pod błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć koła maksymalnie w lewo i zajrzyj w lewy błotnik. Cięgno od czujnika jest przymocowane do dolnego,przedniego wahacza lewego koła. Ma około 10-15 centymetrów długości - jak to zauważysz to czujnik napewno też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już widziałem. Ale jak to sprawdzić to nie mam pojęcia. Kupię czujnik i okaże się, że to jakiś kabel urwany czy coś. Czujnik w serwisie 200 zł kosztuje. Na razie odłączyłem silniczki i ustawiłem lampy ręcznie - przynajmniej mogę jeździć. Jak będe jechał z obciążeniem to obniżę. A w międzyczasie może ktos mi to sprawdzi na 100% czy to jest czujnik. Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-com i testowanie reflektorów się kłania. Na pewno wyrzuci błąd. Słowo adresowe 55 (sterowanie ksenonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-com i testowanie reflektorów się kłania. Na pewno wyrzuci błąd. Słowo adresowe 55 (sterowanie ksenonów).

Czytałeś dokładnie pierwszy post ??

Po podłączeniu kompa pokazuje, że jest uszkodzony przedni lewy czujnik położenia pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czytałeś trzeci post?

Forest napisał/a:

jest uszkodzony przedni lewy czujnik położenia pojazdu.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Przykręcony jest do wahacza, zdaje się górnego, może dolnego, na pewno zobaczysz, jak zaglądniesz pod błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do tematu..

mam ksenony w mojej niuni i zauważyłem ze nie pracuje samopoziomowanie...

czy po odpaleniu silnika i włączeniu świateł powinny sie same dopoziomować?

wczoraj przy okazji wymiany oliwki i filtrów zauważyłem ze nad tylną belką jest potencjometr przykrecony do nadwozia i polaczony z belka... domyślam sie ze współpracuje on z potencjometrem na przednim lewym wahaczu...

ktos wie jak najlepiej sprawdzić czy działa samopoziomowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłacze sie do tematu tez mi swiatła opadły i ani dgna jutro podłacze kompa i zobacze co jest przyczyna dawniej jak jewłaczałem to widac było jak szy lekko do góry a pózniej w dól i sie ustawiały. Czy za to odpowiada tylko ten jeden czujnik z lewej strony? Jaki jest numer tej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na belce tylnego zawieszenia mniej wiecej na srodku tez potencjometr od xenonow. zauwazylem ze byl rozlaczony i teraz po podpieciu z powrotem wszystko gra. jednak chyba bedzie trzeba to jeszcze wyregulowac VAGiem bo mam w tej chwili regulacje przy reflektorach podkrecona maksymalnie do gory (do konca regulacji) a nie wiem czy tak powinno byc...

jesli ktos wie cos wiecej na ten temat prosze o podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak kiedys miałem podkręcone pojechałem na stacje diagnostyczna i mi kolo wyregulował. A co do czujników to wychodzi na to że sa dwa jeden z przody na wachaczu a drugi na tylnej belce.[br]Dopisany: 09 Lipiec 2008, 09:56 _________________________________________________Witam

Po podpiecu kompa wyskoczył blad G78 czyli przerwa na czunjiku poziomowania przód. Czujnik wyminiony i wszytko git. Koszt 195 zł czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki sam problem z xennonami (opadly mi na dol:/). ktos tam mowil zeby sprawdzic VAG-iem. stad moje pytanie... jezeli zakupie sobie ten kabel i podepne moja a4 pod niego to moge cos uszkodzic? nie wiem np cos poprzestawiam albo uszkodze komputer...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak Ci opadły w dół to znaczy że masz któryś z czujnikóe samopoziomowania walniety w aucie a w sumie pod nim są dwa jeden z lewj strony przy wahaczach a drógo na tylej belce. zazwyczaj pada przedni ja tak miałem koszt 200 zł w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie od swierzam temat czujnika do samo poziomowania świateł sprawa jest taka że metalowy trzymak na tylnej belce ułamał się i wyleciał i teraz nie wiem jak to powinno wyglądać całe jak ktoś miałby czas i ochotę cyknąć fotkę tylnego mocowania czujnika to bardzo bym prosił bo chyba ze ktoś ma to całkowicie ściągnięte to byłbym bardzo wdzięczny zaznaczam że szukałem już wszędzie i zdjęcia takiego jak ja mam nie ma oczywiście jest to AUDI A4 B5 2001 avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to czekam na fotkę u mnie było połamane w trzech miejscach i spawać już nie dało rady do głównego ramienia przyspawałem kawałek blachy poprzycinałem i teraz nie wiem jak ma dalej być w aso krzyknęli mi za to 300 zł to przesada a na znanej wszystkim stronie zakupowej nie ma nikt do b5 avanta czegoś takiego tylko do młodszych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po 2 letniej nieobecności wracam na forum i do Audi. Pytanie o Xenony, z tego co wyczytałem po włączeniu świateł powinny się podnieść i wypoziomować, u mnie są cały czas w jednakowej pozycji (przynajmniej tak mi się wydaje) i przy większym obciążeniu tyłu trochę za wysoko świecą. Xenony są raczej oryginalne (spryskiwacze i brak regulacji poziomu w aucie). Na fisie nie wyskakuje błąd. Co mogę sprawdzić bez podpięcia pod komp, ew czy jest ktoś z okolic Łodzi z VAG kto mógłby mi pomóc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...