Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Napinacz paska


knipex

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymienić napinacz paska ten koło alternatora bo go lekko wygło i zaczeło strzępić pasek ale nie znam nr cześci i wogóle jak on wyglada po demontażu.

Zastanawiam sie czy to moze byc takie coś

148960276_hrwnpar.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten ze zdjęcia :) Ale jak go Tobie wygięło sprawdź sprzęgiełko na alternatorze bo pewnie jest zepsute i rozwalisz nowy napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko wygło góra w strone chłodnicy a jak do tego doszło to nie wiem.

Trzeba bedzie wyjechac przodem zeby to wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jak koledzy mowia sprawdz sprzeglo na alternatorze bo u mnie bylo zatarte i tez skrzywilo ten napinacz ja kupilem febi za 240zl albo 200zl nie pamietam dokladnie. znajomy kupil za 130zl i wytrzymal 10tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie było sprzęgła (nie wiedziałem, że ma być :wallbash:) też wygięło napinacz po około 30 000 więc lepiej sprawdź sprzęgło jak radzą koledzy koszt nie aż tak duży a korzyści.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest rolka alternatora. Zanim udało się to zdiagnozować 'poszły' dwa napinacze, jeden u poprzedniego właściciela auta i jeden już u mnie (ok. 3-4 miesiące od wymiany) + zerwany pasek. Niestety ori rolka ze sprzęgłem do Boscha była droższa od napinacza. Ale najlepsza zabawa jest ze ściąganiem przodu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedyś miałem taką sytuację, dwa razy mi zrzuciło pasek aż wkońcu podjechałem do mechaniora i zaśpiewał 350zł z napinaczem-jak tłumaczył trzeba przód rozkręcić. kupiłem napinacz jakiś lipny "frans coś tam (120zł) i w pół godziny wymieniłem sam bez rozkręcania przodu. jutro ci kolego wrzuce jak chcesz instrukcje.wkażdym bądź razie imbus, piętnastka oczkowa i wszystko da rade zrobić nawet wisko wymienić samemu beż ściągania przodu. zrobiłem już 30 tyś i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przy wymianie chciałem zaoszczędzić i kupiłem jakiegoś maxgeara i po dwóch miesiącach urwała się śruba w napinaczu... :angry:

"Kto mało płaci, ten dwa razy płaci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie...

Miałem podobny problem.

Kupiłem napinacz INA czy tam FAG nie pamiętam...

Założyłem po 2 miechach pasek spadł...

Znowu napinacz wygięło...

Okazało się, że sprzęgiełko mam w ogóle zastane...

I co znowu muszę kupić napinacz oraz dodatkowo sprzęgiełko alternatora :P

Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś tańszego: http://allegro.pl/napinacz-paska-audi-a4-a6-passat-1-9-tdi-wroclaw-i1908901978.html

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...