Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny wariują !!


Gość -makaveli-

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem jak było z "podwyżką" cen cukru: reporterzy co chwila pytali cukrownie ile mają cukru i jaka będzie prognoza sprzedaży. Jeden z dyrektorów czy to dla jajec czy dla odpieprzenia rzucił hasło że cukier zdrożeje min 50% bo jest go mało co oczywiście jest nie prawdą ponieważ od kilku lat jest nadprodukcja (wraz z zapasami z wcześniejszych lat). Prasa to podchwyciła, znalazło się kilku naciągaczy i wywindowali cenę :thumbdown: i mamy jeden z najdroższych cen cukru w europie jak nie najwyższy w stosunku do płac.

Podobnie ma się sprawa z chlebem, jakoś dobra mąka może kosztować 1,2-1,4 w młynie dla detalisty i to kilka km od granic Warszawy. Ale piekarze krzyczą że mąka podrożała o 50-60% aby tylko nabić własną kieszeń pomimo że do najpopularniejszego chleba białego i kajzerek mąki prawie co się nie daje tylko ulepszacze i inne świństwa.

Popatrzcie jakie są ceny hurtowe i półhurtowe (1 skrzynka jabłek 15kg, worek ziemniaków 15kg) warzyw i owoców np tutaj http://www.minrol.gov.pl/pol/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-owocow-i-warzyw-swiezych/RYNEK-OWOCOW-I-WARZYW-SWIEZYCH-notowania-za-okres-24.01.2011-03.02.2011 albo na bronisze.com.pl ale tam trzeba się logować Dopiero po tym widać ile zarabiają pośrednicy przy czym oni na zysk czekają kilka dni a rolnik musi przez cały rok zasuwać aby dostać pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co sie dzieje z cenami chciałbym żeby pan Johnny Korwin Nike doszedł do władzy , ustanowił monarchię , wyrżnął w pień wszystkich sejmowych dorobkiewiczów i stworzył państwo przyjazne obywatelowi . Żeby USrAńce nie zobaczyli ani złotówki ze spłaty ich niby zadłużenia ( które już tak na prawdę dawno zostało spłacone ) żeby kler płacił podatki i żeby państwo nie utrzymywało tej całej bandy nierobów w sukienkach . Aha i żeby rozliczać każdego polityka z obietnic ... jak nie to kara chłosty i po sprawie . Oduczyły by się nieroby okłamywać społeczeństwo .

I żeby nie było że jestem jakimś pieprzonym radykałem ... Do wczoraj byłem zatwardziałym liberałem ale szlag mnie trafił i krew zalała dzisiaj w żabce i na orlenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

chciałbym żeby pan Johnny Korwin Nike doszedł do władzy , ustanowił monarchię , wyrżnął w pień wszystkich sejmowych dorobkiewiczów i stworzył państwo przyjazne obywatelowi

Ja tam wole Palikota :thumbup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie pali co chce ... mam po prostu dosyć amerykańskich cen i afrykańskich zarobków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby do władzy doszedł jeden z nich :good:, jak nie to robimy najazd na Warszawie i wchodzimy do sejmu :D. Ciekawe by to było. Chciałbym powiedzieć głośno, że są zwykłymi kłamcami i okradają Własnych obywateli ku asy pier olone... :kwasny::disgust::angry:.

W Skawinie prezes Valeo dostaje 50 tyś zł miesięcznie i w dodatku ma jaką specjalną karte za którą Valeo płaci mu za wszystko. Przykładowo kupuje sobie telewizor 42" LCD czy plazmowy za 3999 zł i Valeo mu to spłaca :wallbash:. Nie dość, że zarabia 50 tyś zł miesięcznie to jeszcze za wszystko mu płacą...

Minimalna płaca w Polsce powinna być w granicach 2500-3000 zł. Musimy się jakoś zgrać i zorganizować jakiś protest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie ta Irlandia Panie Tusk, coś Pan obiecał ???? :wallbash: Jebnę chyba nie pije herbaty jak cukier na hurtowni u mojego taty dziś kosztował 5,30zł wiadomo w molocha typu Tesco może będzie taniej ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mojego ojca byl na dniach w Niemczech i tam cukier podobno po 2,50zł

dobrze, ze mam blisko do Niemiec, chyba bede musial sie wybrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co sie dzieje z cenami chciałbym żeby pan Johnny Korwin Nike doszedł do władzy , ustanowił monarchię , wyrżnął w pień wszystkich sejmowych dorobkiewiczów i stworzył państwo przyjazne obywatelowi . Żeby USrAńce nie zobaczyli ani złotówki ze spłaty ich niby zadłużenia ( które już tak na prawdę dawno zostało spłacone ) żeby kler płacił podatki i żeby państwo nie utrzymywało tej całej bandy nierobów w sukienkach . Aha i żeby rozliczać każdego polityka z obietnic ... jak nie to kara chłosty i po sprawie . Oduczyły by się nieroby okłamywać społeczeństwo .

I żeby nie było że jestem jakimś pieprzonym radykałem ... Do wczoraj byłem zatwardziałym liberałem ale szlag mnie trafił i krew zalała dzisiaj w żabce i na orlenie .

Jakbyś go znał prywatnie to nie pisałbyś żadnych superlatywów na jego temat. Chodziłem z jego synem na studia i pamiętam jedną z wizyt u niego w domu jak się wkurwił na żonę że nie zrobiła mu jajecznicy i poleciała w jej stronę patelnia. Na szczęście nie trafił tylko wbiła się w ściankę karton gips :shocked: I to wszystko przy gościach....

ja dzisiaj kupiłem chleb ,3kg ziemniaków ....dałem 9,50zł (w zwykłym warzywnym) :shocked:[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 07:35_________________________________________________PO ma nowego członka ,będzie lepiej :good:

koniecpisu.jpg

I tu jest przykład jak zarabia sprzedawca, te same ziemniaki na giełdzie czy u producenta kosztują 1zł/kg czyli 3zł za Twoje zakupy plus chleb 3zł i już masz zaoszczędzone 3,5 na piwo :wink4:

Znajomy sprowadził we wrześniu i październiku ponad 3tys ton mandarynki z Hiszpanii po 35 euro centów za kg (25 kosztował owoc) a teraz sprzedaje za bodajże 3,5-3,8 za kg. Czyli biorąc koszt przetrzymania w chłodni podnajmowanych od sadowników którzy w tym roku nie mieli owoców i minimalnych odpadów to i tak zysk w ciągu wyniósł gdzieś ze 120%

Polak musi się jak najszybciej wzbogacić kosztem rodaków. Na zachodzie jakoś można sprzedawać z mniejszą marżą i żyć za to godnie. Np w takich Niemczech gdyby cena cukru wzrosła w tak krótkim czasie o 50% bez wyraźnych powodów to władza już by prowadziła śledztwo przeciw marwelsantom bo takie działanie wprowadza niepotrzebną panikę na rynku działając negatywnie na gospodarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

Jakbyś go znał prywatnie to nie pisałbyś żadnych superlatywów na jego temat. Chodziłem z jego synem na studia i pamiętam jedną z wizyt u niego w domu jak się wkurwił na żonę że nie zrobiła mu jajecznicy i poleciała w jej stronę patelnia. Na szczęście nie trafił tylko wbiła się w ściankę karton gips :shocked: I to wszystko przy gościach....

to normalne...głodny Polak to zły Polak :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś go znał prywatnie to nie pisałbyś żadnych superlatywów na jego temat.

Nie miałem zamiaru pokazywać Dżonego jako wzoru i ojca narodu . Miałem na myśli że jest potrzebny ktoś kto zaprowadzi ład i porządek na kolejne 20 lat w tym czy w innym ustroju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakby on się dorwał do władzy to mogło by byc gorzej niż Białorusi razem z Libią i Irakiem razem wzięte :thumbdown:

Wracając do tematu to trochę dziwne, że w tamtym roku jak tez były takie podwyżki ludzie jakoś się nie bulwersowali tylko teraz w roku wyborów :mysli: Cóż opozycja wynajęła dobrych klakierów odpowiednio piszących artykuły jak i komentarze do nich :thumbdown: Zauważcie że przez ostatnie 20 lat co wybory to idziemy zawsze głosować na opozycję, jak nasz kraj ma isć do przodu jak co kilka lat wszystkie kierunki rozwoju kraju są zmieniane na przeciwne :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje teraz na PIS, za PISu było lepiej :)

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje teraz na PIS, za PISu było lepiej :)

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

też tak myślę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smiejcie się z niego, ksiądz z ambony w niedzielę powiedział że było lepiej to chłopak uwierzył :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja też patrze na ten absurd. Słuchajcie czemu w dużo biedniejszym Państwie niż Stany sejm składa się z tak wielkiej liczby posłów ?? Połowa by na pewno wystarczyła. Po cholerę płacimy darmozjadom z senatu ??

Co chwila czytam w gazecie o lokalnych władzach i ich majątku. Wójt pobliskiej bardzo małej gminy zarabia porównywalnie do Prezydenta Warszawy. Dla Mnie to absurd dwa zupełnie różne stanowiska i różne odpowiedzialności. Tu kilka milionów ludzi pod sobą a u Wójta kilka setek. Gdzie jest logika ??[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 13:45_________________________________________________Myślę, że jeśli nic się nie będzie działo to pozwolimy rozkraść nasze państwo do zera a nas dosłownie zrujnować. Na łatanie dziury budżetowej są ciągłe podwyżki. Jak tu żyć ?! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...